שוברי קופות: "המבריח" עם מארק וולברג בראש הטבלה

שינוי מרענן בטבלת שוברי הקופות: שני סרטים חדשים ומפתיעים. "שרלוק הולמס 2" לעומת זאת מסתפק במקום השלישי

עמית קלינג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמית קלינג, עכבר העיר

את הטבלה השבוע מובילים שני סרטים חדשים (לשם שינוי מרענן) - "המבריח", מותחן פעולה עם מארק וולברג ו-"Joyful Noise", סרט מוזיקלי עם שתי כוכבות אמריקאיות גדולות שספק אם נראה מתגלגל לארץ. אין מה לעשות - דולי פרטון וקווין לטיפה הן כוכבות בעיקר בארצות הברית, והטון הדתי של הסרט (הוא עוסק במקהלת כנסייה) לבטח לא יצבור לו יותר מדי אוהדים מחוץ לקהל היעד שלו. כך או כך, שני הסרטים מתפקדים יפה יחסית למה שהם: "המבריח" כמעט והחזיר את התקציב הצנוע שלו (רווחים של 24.1 מיליון דולר לעומת תקציב של 25 מיליון) ו-"Joyful Noise", שהופק בעלות זהה, אולי יצטרך לעבוד קצת יותר קשה (11.3 מיליון דולר) ובכל זאת, סביר להניח שהם לא יעשו יותר מדי שחור בעיניים למפיקים.

נרפרף בזריזות על המשך הטבלה ונגיע לנתונים המעניינים באמת - שלא חסר מהם השבוע. במקום השלישי מדורג "שרלוק הולמס 2" (8.5 מיליון דולר, 170 מיליון דולר סך הכל), שאמנם לא מתקרב להיות שובר הקופות הענק שהיה קודמו, ובכל זאת, האיכות של הסרט לצד הסיפוק הגבוה של הצופים ממנו עזרו לו לשרוד זמן רב במקומות הגבוהים (זהו השבוע החמישי שלו על המסכים) ולהרוויח מספיק כסף בשביל לפצות על הפתיחה החלשה שלו. אחריו במקום הרביעי "אלווין והצ'יפמאנקס 3", עם 5.8 מיליון דולר (119 מיליון סך הכל) ובמקום השישי "מקום לחלום עליו" עם 5.2 מיליון דולר (63.5 מיליון סך הכל). ומה קורה במקומות החמישי, השביעי, השמיני והתשיעי? אלו ארבעה מקומות שמאוישים, באופן מדהים, על ידי ארבעה סרטים עם הפצה מוגבלת במיוחד. בעוד שכל הסרטים הקודמים שציינו ברשימה מופצים בכ-3000 בתי קולנוע (ובמקום העשירי והאחרון בטבלה נוכל למצוא גם את "סילבסטר בניו יורק", עם מיליון דולר ו-53 מיליון סך הכל, שמופץ בכ-1000 בתי קולנוע בשבוע השישי להקרנתו). כל ארבעת הסרטים האלו הם גם שחקני אוסקר, מי יותר ומי פחות.

במקום החמישי, אם כך, נמצאת הביוגרפיה של מרגרט תאצ'ר - "אשת הברזל", בכיכובה של מריל סטריפ. הסרט הרחיב את הפצתו השבוע ל-802 בתי קולנוע והרוויח 5.3 מיליון דולר (כמעט 6 מיליון סך הכל). במקום השביעי מדורג "החפרפרת" המעולה, עם 3.1 מיליון דולר (15 מיליון סך הכל), ואחריו "היורשים" שמוקרן זה השבוע התשיעי, מרוויח 2 מיליון דולר נוספים ומביא סך הכל סכום יפה של 47 מיליון דולר. במקום התשיעי, לפני "סילבסטר בניו יורק", נמצא "הארטיסט", גם הוא כבר בשבוע השמיני להפצתו, עם 1.1 מיליון דולר (8.7 מיליון סך הכל).

 את השיטה גם חונכים בשבועות האלו סרטים נוספים שהפצתם לבטח תתרחב בשבועות הקרובים, כגון "בושה", "קרוב להפליא ורועש להחריד" ו"חייבים לדבר על קווין". האחרון, אגב, מוקרן רק בשני בתי קולנוע - מפוצצים לחלוטין, ככל הנראה - ומביא סכום היסטרי של 22,000 דולר לאולם. מסתבר שיש דרכים להפוך הקרנה לחוויה גם בלי להשתמש בתלת מימד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ