גלובוס הזהב 2012: מי יקח את הפרסים?

גלובוס הזהב אולי כבר מזמן לא מנבא את האוסקר, אבל הפעם גם הוא לא יכול שלא להיכנע בפני שני הטרנדים הגדולים של השנה: "הארטיסט" מול "היורשים"

עמית קלינג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמית קלינג, עכבר העיר

הצרה של גלובוס הזהב הוא שהוא לא יודע מה לעשות עם עצמו. לפחות בתחום הקולנוע (בטלוויזיה הסיפור שונה למדי), משנה לשנה צצים בו מועמדים מופרכים לחלוטין (ג'וני דפ ואנג'לינה ג'ולי מועמדים על המשחק ב"התייר"? ג'ים קארי על משחק ב"הגרינץ' שגנב את חג המולד"?) לצד מועמדים סבירים והגיוניים לחלוטין. גלובוס הזהב כבר מזמן לא מנבא שום דבר על האוסקר ("הרשת החברתית" זכה ברוב הפרסים בשנה שעברה), אבל עדיין שומר על מידה מסוימת של יוקרה.גלובוס הזהב 2012 - כל הפרטיםטקס גלובוס הזהב 2012: לייב בלוגינג החל מ-01:00ומה יקרה בקטגוריות הטלוויזיה?

לאחר טקס פרסים בעייתי במיוחד בשנה שעברה, בין היתר בגלל פרשת ריקי ג'רבייס - שההנחייה שלו הייתה לכאורה בוטה מדי, ואז בכל זאת התבקש לחזור לסיבוב נוסף - ינסה גלובוס הזהב להיסגר על עצמו. השנה כמעט ונחסכו מאיתנו מועמדויות שערורייתיות: ובכל זאת, אנג'לינה ג'ולי כאן, ומדונה גם. ועדיין, מסתמן כי המתרחש בטקס יסמן את שני הסרטים המרכזיים של האוסקר: היורשים והארטיסט.

הסרט הטוב ביותר - דרמה

מועמדים: "היורשים", העזרה, מאניבול, משחקי שלטון, הוגו, סוס מלחמהיקח: "היורשים"לא חסרים שחקנים חזקים בקטגוריה הזאת. למעשה, חוץ מ"משחקי שלטון" שבסך הכל דשדש בביקורות ובפסטיבל ונציה האחרון, כל הסרטים הם מתחרים רציניים ובעלי שם על התואר. ובכל זאת, לתא הכתבים הזרים אין את החיבור הרגשי לסרטים אמריקאיים עד העצם כמו דרמת הבייסבול "מאניבול" או "העזרה". "היורשים" המתוחכם-אך-מיינסטרימי מתאים להם כמו כפפה.תותח כבד. "היורשים":

הסרט הטוב ביותר - קומדיה או מחזמר

מועמדים: השבוע שלי עם מרילין, "הארטיסט", מסיבת רווקות, חצות בפריז, 50/50יקח: "הארטיסט"בקטגוריה שידועה על מועמדויות קיקיוניות, גם כאן כל המועמדים דווקא סבירים - חוץ מההכללה התמוהה של "השבוע שלי עם מרילין", שמתאים יותר לקגטוריית הדרמה. למרות זאת, אף אחד מהם לא יכול לעצור את דהרת הניצחון של "הארטיסט", שלא תעצור כנראה גם עד האוסקר עצמו.עוד תותח כבד, אבל קליל. "הארטיסט":השחקנית הטובה ביותר - דרמה: מועמדות: גלן קלוז, אלברט נובס; ויולה דייביס, "העזרה"; רוני מארה, נערה עם קעקוע דרקון; מריל סטריפ, אשת הברזל; טילדה סווינטון, חייבים לדבר על קוויןתיקח: ויולה דייביסהתחרות בין קלוז לסטריפ, שהייתה אמורה להיות מרחץ הדמים של השנה, הספיקה כבר כמעט ולהתפורר. רוני מארה אקסצנטרית מדי בשביל גלובוס הזהב. טילדה סווינטון עשויה להפתיע, אבל מסתמן שזו תהיה בחירת השמאלץ של הערב.כי צריך גם לנגב קצת דמעות. "העזרה"השחקן הטוב ביותר - דרמה: מועמדים: ג'ורג' קלוני, "היורשים"; ליאונרדו דיקפריו, ג'יי אדגר; מייקל פאסבנדר, "בושה"; ריאן גוסלינג, "משחקי שלטון"; בראד פיט, "מאניבול"ייקח: ג'ורג' קלוניקלוני נהנה מהגל הביקורתי החזק ביותר מבין כל אלו (על אף שפיט ו"מאניבול") מתקרבים אליו בהישג, ובתוך כך הוא גם כנראה השחקן עם הפרופיל הגבוה ביותר מבין כל אלו (שוב, פיט במרחק סנטימטרים ממנו). הבאזז החיובי של "היורשים" יסדר לקלוני את הפרס.רק שיתגלח לפני הטקס. ג'ורג' קלוני ב"היורשים"השחקנית הטובה ביותר - קומדיה או מחזמר מועמדות: מישל וויליאמס, "השבוע שלי עם מרילין"; קירסטן וויג, "מסיבת רווקות"; שרליז ת'רון, "Young Adult"; קייט וינסלט, אלוהי הקטל; ג'ודי פוסטר, "אלוהי הקטל"תיקח: מישל וויליאמס

המועמדויות של וויג ות'רון נחמדות, אבל לא באמת רציניות. בסיטואציה הוגנת, וינסלט ופוסטר היו באמת מתחרות כאן כמו שצריך: שתיהן היו מעולות ב"אלוהי הקטל". אבל בפועל, התחרות הזאת רק תפצל את הקולות של אוהדי הסרט ביניהן, ומישל וויליאמס תזכה גם בשל כך. מה גם שהיא היחידה מבין החמש שיש לה סיכוי סביר מאוד להיות גם מועמדת לאוסקר, וכאילו הונחתה כאן מקטגוריית משקל רצינית יותר.בלי מתחרות. מישל וויליאמס ב"השבוע שלי עם מרילין"השחקן הטוב ביותר - קומדיה או מחזמר:

מועמדים: ז'אן דוז'ארדן, "הארטיסט"; ריאן גוסלינג, טיפש מטורף מאוהב; ג'וזף גורדון-לויט, "50/50"; ברנדן גליסון, שומר חוק; אוון וילסון, "חצות בפריז"ייקח: מה השאלה בכלל? ז'אן דוז'ארדןכמעט בהרף עין (אבל למעשה במסע איטי שהחל עוד בפסטיבל קאן), הפך דז'ארדין ודמותו של ג'ורג' ולנטיין לאחד הפרצופים האהובים של השנה, ואולי לזה שמסמל יותר מכל את הקולנוע שלה. למתחרים האחרים פשוט אין כל סיכוי נגדו.

יפה זה לא מספיק. "הארטיסט"

שחקנית המשנה הטובה ביותר מועמדות: ג'סיקה צ'סטיין, "העזרה"; ברניס ביז'ו, "הארטיסט"; ג'נט מק'טיר, "אלברט נובס"; אוקטביה ספנסר, "העזרה"; שיילין וודלי, "היורשים"תיקח: ברניס ביז'וקטגוריה לא מאוד מעניינת עם קרב צמוד בין צ'סטיין לביז'ו. צ'סטיין הייתה בכלל צריכה להיות מועמדת על "עץ החיים", אבל התפקיד שלה ב"עזרה" פחות מעניין. ביז'ו לא מבריקה במיוחד בעצמה ב"ארטיסט", אבל השם הטוב של הסרט יתרום למעמד שלה כאן, במיוחד בהיעדר תחרות רצינית.שחקן המשנה הטוב ביותר

מועמדים: קנת' בראנה, "השבוע שלי עם מרילין"; כריסטופר פלאמר, בגינרס; אלברט ברוקס, דרייב; ג'ונה היל, "מאניבול"; ויגו מורטנסון, "שיטה מסוכנת"ייקח: כריסטופר פלאמר

למרות שברוקס היה פייבוריט הימורים מוקדם אחרי הצלחה משמעותית בפרסי איגודי המבקרים השונים, הקריירה הארוכה וחסרת הגלובוסים של פלאמר מצדיקה לתת לו את הפסלון בגיל 75. והוא גם באמת היה מצוין בסרט.באמת מוצדק. "בגינרס":הסרט הזר הטוב ביותר

מועמדים: "In the Land of Blood and Honey"; העור בו אני חי; "Flowers of War"; "A Separation"; הילד עם האופנייםייקח: "In the Land of Blood and Honey"

אין מה לעשות. זה חלק ממה שהופך את הגלובוס למה שהוא, לטוב ולרע. יש פה ארבעה מועמדים טובים, שלאחד מהם ("A Separation") גם סיכוי מעולה לאוסקר. אבל את "In the Land of Blood and Honey" ביימה אנג'לינה ג'ולי, והוא תקף בקטגוריה כי הוא בקרואטית. והם לא יפספסו הזדמנות להעלות אותה על הבמה.נו טוב, מה כבר אפשר לעשות. "In the Land of Blood and Honey":

התסריט הטוב ביותר

מועמדים: "הארטיסט", "חצות בפריז", "היורשים", "משחקי שלטון", "מאניבול"ייקח: "היורשים"שתי זכיות ברצף לסורקין? זה לא יקרה, למרות ש"מאניבול" הוא דווקא יצירה שלמה וחכמה שלו, במובנים מסוימים אף יותר מ"הרשת החברתית". "היורשים", לעומת זאת, ישחזר את ההישג של סרטו הקודם של אלכסנדר פיין, "דרכים צדדיות", מ-2004.הבמאי הטוב ביותר

מועמדים: וודי אלן, "חצות בפריז"; מישל הזנוויציוס, "הארטיסט"; ג'ורג' קלוני, "משחקי שלטון"; אלכסנדר פיין, "היורשים"; מרטין סקורסזה, "הוגו"ייקח: "הארטיסט"

זו מעין קטגוריית מראה של קטגוריית התסריט - גם כאן הקרב הוא בין "היורשים" ל"ארטיסט". הישג הבימוי של מישל הזנוויציוס מוערך בעיקר בזכות המבע הגימיקי של "הארטיסט" (שחור-לבן ואילם), ובעוד ש"היורשים" יחבק את קטגוריית התסריט, "הארטיסט" מנצח בקטגוריה היוקרתית יותר.הפסקול הטוב ביותר מועמדים: "W.E", "הארטיסט", "נערה עם קעקוע דרקון", "הוגו", "סוס מלחמה"ייקח: "הארטיסט"בסופו של דבר, בפרסים האלה, ככל שהפסקול נשמע יותר "פסקולי" - כלומר, יותר משהו מסרט הוליוודי ישן - כך עולים הסיכויים שלו לנצח. "הארטיסט" בדיוק שם.השיר הטוב ביותר

מועמדים: "נומיאו ויוליה", "נשק של תקווה", "W.E", "העזרה", "אלברט נובס"ייקח: "W.E"כאילו שהם יפספסו הזדמנות להעלות גם את מדונה לבמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ