פרס מפעל חיים יוענק למריל סטריפ בפסטיבל ברלין

השחקנית הותיקה תקבל את פרס "דב הזהב" בפסטיבל, אבל השאלה האמיתית היא אם שבועיים לאחר מכן היא תזכה גם לעמוד על במת טקס האוסקר

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

למרות הביקורות השליליות על אשת הברזל, המבקרים המובילים תמימי דעים ביחס לעבודתה של מריל סטריפ בסרט, שתוארה גם הפעם כמרשימה, מדוייקת ומהפנטת. בהתאם, ממשיכה סטריפ לעמוד בראש התחזיות לטקס האוסקר המתקרב, ונחשבת כאחת המועמדות המובילות לזכות בפרס. אם תזכה, תהיה זו הפעם השלישית שלה (לצד מספר שיא של 16 מועמדויות).

קצת פחות מחודשיים לפני אוסקר 2012, סטריפ יכולה להתנחם בינתיים בבחירה להעניק לה את פרס דב הזהב על מפעל חיים ב"ברלינאלה" היוקרתי - פסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין. מנהל הפסטיבל, דיטר קוסליק, הכריז כי "אנו נלהבים להעניק את הפרס לשחקנית המבריקה והכוכבת העולמית, שנעה בקלילות בין תפקידים דרמטים לקומיים". בטקס, שייערך ב-14 בפברואר, יוקרן סרטה החדש "אשת הברזל" ובמהלך הפסטיבל יוצגו שורה מסרטיה הידועים ובהם "הגשרים של מחוז מדיסון", "קרמר נגד קרמר" ו"בחירתה של סופי". עם קבלת הפרס תצטרף סטריפ לרשימה האקסקלוסיבית של זוכי השנים הקודמות, הכוללת את קירק דאגלס, שירלי מקליין, סופיה לורן, גרגורי פק ואיליה קזאן. הפרס מצטרף למחווה נוספת לשחקנית המוערכת, שקיבלה בשבוע החולף את פרס מרכז קנדי היוקרתי - המוענק לאישים מתחום הבידור ואמנות הבמה בעבור תרומתם לתרבות האמריקאית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ