עכבר העיר

פיטר ג'קסון ("שר הטבעות"), שהחלק הראשון של העיבוד שלו ל"הוביט" צפוי לצאת בדצמבר 2012, העלה היום לאינטרנט עוד פרק ביומני ההפקה של הסרט. הסרטון הארוך למדי (12 דקות) מתמקד בבחירת הלוקיישנים ברחבי ניו זילנד ובצילומי החוץ המורכבים של "ההוביט". ג'קסון ידוע בקשר האדוק שלו עם מעריצי הסרטים שלו, שבתורם מחזירים לו נאמנות והערכה - מה שבהחלט תרם לביסוס טרילוגיית "שר הטבעות" כאחת הרווחיות ביותר בתולדות הקולנוע.הוביטים בסירות גומי. יומן ההפקה של פיטר ג'קסון:

לפני כשבוע, לאחר המתנה ארוכה - וכמעט שנה לפני תאריך השחרור שלו - יצא הטריילר הראשון ל"ההוביט", שגם הוא מבוסס על ספריו של ג'.ר.ר. טולקין. סרטי "שר הטבעות" היו, כאמור, משוברי הקופות הגדולים בתולדות הקולנוע - השלישי מביניהם, "שיבת המלך", הוא הסרט החמישי המכניס ביותר בכל הזמנים (1.19 מיליארד דולר), ו"שני הצריחים" ו"אחוות הטבעת", שקדמו לו, מזדנבים אחריו עם 925 מיליון דולר ו-870 מיליון דולר, בהתאמה. גם "ההוביט" (פריקוול ל"שר הטבעות") יפוצל לשני חלקים, כשהראשון מביניהם, "An Unexpected Journey" יצא כאמור בדצמבר 2012 ו-"There and Back Again" יגיע בדיוק שנה אחריו.

למרות הציפיות הגבוהות והנכונות של האולפנים לעמוד מאחורי ההפקה היוקרתית, צילומי "ההוביט" לא עברה חלק בכלל. לאחר שצולמו בתקציב ענק של 500 מיליון דולר. ראשית, יורשיו של טולקין תבעו את חברת New Line Cinema, האולפנים שיצרו את "שר הטבעות", על הפרת חוזה ודרשו 220 מיליון דולר בפיצויים. לאחר שהתביעה יושבה, הפקת הסרט יצאה לדרך עם הבמאי גיירמו דל טורו ("המבוך של פאן"), שעבד על הסרט במשך שנתיים עד שפרש. ב-2010 עיצומים של איגוד השחקנים בניו זילנד, שם מצולם הסרט, השביתו את הפקתו; לבסוף, בינואר השנה פיטר ג'קסון אושפז עם אולקוס. זה היה העיכוב המשמעותי האחרון, ואחריו ההפקה התקדמה בלא שיבושים רציניים.חוזרים לגבעות של ניו זילנד. הטריילר של "ההוביט":

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ