שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עמית קלינג, עכבר העיר
עמית קלינג, עכבר העיר

למרות שהרוויח בסוף השבוע הראשון שלו כ-40.5 מיליון דולר, אי אפשר שלא להסתכל על סוף השבוע הראשון של שרלוק הולמס 2 בקופות כאכזבה. הסרט הקודם בסדרה הרוויח בסוף השבוע הראשון שלו 62.5 מיליון דולר (אך לא כבש את המקום הראשון, שאז הוחזק בידי "אווטאר"), ועלה פחות מהנוכחי (90 מיליון דולר לעומת 125 מיליון דולר). זה גם פחות משהרוויחו שני הסרטים הקודמים בכיכובו של רוברט דאוני ג'וניור - "אל תלחצי אני בדרך" הרוויח בשעתו 43.5 מיליון דולר, ומדובר היה בקומדיה קלילה עם יחסי ציבור רציניים פחות, ו"איירון מן 2", שהרוויח 128 מיליון דולר (הפתיחה החזקה ביותר של 2010). עם זאת, הביקורות הטובות והתגובות החיוביות מאוד מהצופים מבטיחים ל"שרלוק הולמס 2" עוד מספר שבועות של חסד, שימנעו ממנו להיות כישלון כלכלי של ממש.

במקום השני מדורגת עוד אכזבה - "אלווין והצ'יפמאנקס 3". הסרט הקודם בסדרה, אגב, יצא באותו שבוע עם "שרלוק הולמס", וגם אז התמקם במקום אחד מאחוריו, אך לעומת ה-48 מיליון דולר שלו, הסרט הנוכחי בסדרה מרוויח רק 23.5 מיליון דולר. למקום השלישי יורד סילבסטר בניו יורק, עם 7.4 מיליון דולר. זו ירידה חדה, אך אם המצב בקופות ימשיך להיות רדום כפי שהיה השבוע, יתכן והוא יזכה ליותר זמן בטבלה משניתן היה לצפות. שאר הנתונים בהמשך הרשימה מעציבים ממש: מסתמן שהשבוע אנשים פשוט לא ממש הלכו לקולנוע, עד כדי כך שאת הרשימה נועלים מיליארד סיבות לשוד, עם 894,200 אלף דולר בלבד - אחד מהמקרים הבודדים בהם סרט בעשירייה הפותחת הרוויח פחות ממיליון דולר (לֹסך הכל "מיליארד סיבות" הרוויח 75 מיליון דולר) ובני אלמוות (832 אלף דולר, 81 מיליון דולר סך הכל) - המקרה הראשון השנה שבו בטבלה יש שני סרטים עם ההישג המפוקפק הזה.

במקום הרביעי נמצא "מבוגר אחראי", הקומדיה החדשה בכיכובו של ג'ונה היל, עם 4.4 מיליון דולר (17.7 מיליון דולר סך הכל) - עוד הוכחה לכך שימי הזוהר של "אננס אקספרס" חלפו ולכל החבורה הזאת כדאי פשוט להתפזר ולעסוק בדברים אחרים (המועמדות של היל לגלובוס הזהב על מאניבול מוכיחה שלו, לפחות, לא ישעמם). דמדומים 4 במקום החמישי מאט: 4.3 מיליון דולר (266 מיליון דולר סך הכל, בחמישה שבועות על המסך).

את הרשימה נועלים החבובות במקום השישי (3.4 מיליון, 71 מיליון סך הכל), היורשים במקום השביעי (3.5 מיליון, כמעט 29 מיליון) - שמוכיח שהפצה מצומצמת שמתרחבת לאט לאט היא דרך מעולה לבנות הייפ לסרטים קטנים, תזיזו ת'רגליים 2 במקום השמיני (מיליון דולר, כמעט 59 מיליון סך הכל), וכאמור, "מיליארד סיבות לשוד" ו"בני אלמוות" במקומות האחרונים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ