חן חדד, עכבר העיר

הארגון הבינלאומי לסרטי אנימציה חשף השבוע את רשימת המועמדים לטקס פרסי האנני ה-39 – האוסקר של האנימציה. מי שמוביל את המועמדויות השנה הוא סרטם של אולפני דרימוורקס, קונג פו פנדה 2, בבימויה של הבמאית הקוריאנית ג'ניפר יו נלסון. האחרונה עשתה היסטוריה כשהפכה לאשה הראשונה בהוליווד שביימה סרט אנימציה של אולפן גדול. הסרט, שגרף מעל 637 מיליון דולר ברחבי העולם והפך בכך לסרט המצליח ביותר שביימה אישה (כשהוא מחליף בפסגה את "מאמא מיה" של פילידה לויד). בטקס המתקרב קטף "קונג פו פנדה" 12 מועמדויות, בהן פרס והבמאי.

סרטי אנימציה בולטים נוספים שזכו למספר מרשים של מועמדויות הם רנגו של פארמונט והחתול של שרק של דרימוורקס עם תשע מועמדויות. פו הדוב של דיסני גרף 8 מועמדויות (אך לא הצליח להשתחל לקטגוריות הסרט הטוב ביותר). בולטים גם מכוניות 2 של פיקסר, הרפתקאות טינטין, ריו ושירות המתנות החשאי של ארתור.

נדמה כי האירוע, שייערך ב-4 בפברואר בלוס אנג'לס, יהיה נטול דרמות השנה לאחר שדיסני ופיקסאר החליטו לשוב ולקחת חלק בטקס. בשנה שעברה ענקיות האנימציה החרימו את האירוע בעקבות התנגדותם לכמות הקריטריונים הקטנה לפיה נדרשים השופטים לבחור את הסרט, שבגינה הליך ההצבעה לא נראה להם הוגן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ