רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

יהודה ברקן נידון לשישה חודשי עבודות שירות

הבמאי הורשע במאי 2011 בארבע עבירות העלמת מס, בסך כל למעלה מ-1.5 מיליון שקלים

תגובות

יהודה ברקן נידון הבוקר (רביעי) לשישה חודשי עבודות שירות על ארבע עבירות העלמת הכנסות של, בסך כל למעלה מ-1.5 מיליון שקל. ברקן חתם על הסדר טיעון ובו הוא הודה באישומים נגדו על העלמת מס בין השנים 1999 ל-2002. בית המשפט גזר על ברקן 6 חודשי שירות, 12 חודשי מאסר על תנאי, בתנאי שלא יעבור עבירת מס נוספת, ו-6 חודשי מאסר על תנאי בתנאי שלא יעבור עוד עבירה פלילית.

ברקן הורשע במאי 2011. רוב המשא ומתן בין פרקליטו של הבדרן לפרקליטות סבב את הרצון של ברקן לבטל סעיף אישום אחד כנגדו. במקור הואשם ברקן בהעלמת הכנסה של 2.5 מיליון שקלים שקיבל מהפקת אירועים למגזר הדתי, הנחיית תוכניות רדיו, הרצאות ומכירת זכויות של סרטיו לקולנוע. את הכסף העביר לחברות שהיו רשומות על שם בני משפחתו. עמית בר-טוב, עורך דינו של ברקן, מסר בתגובה: "אנחנו מקווים שברקן יוכל לפתוח בדרך חדשה. בינתיים, אנחנו עדיין שוקלים אם לערער על פסק הדין או לא".

התביעה דרשה מבית המשפט עיכוב על ביצוע גזר הדין שכן היא מעוניינת לערער על העונש: "אנו סבורים שהענישה כאן חורגת מהענישה הן של בית משפט זה והן של העליון והמחוזי בעבירות מסוג זה", הגיבה התובעת בתיק על העונש. השופט קבע לטובת התביעה ודחה את ריצוי עונשו של יהודה ברקן ל-1 בחודש ינואר 2012.

*#