שוברי קופות: "דמדומים 4" שותה לצופים את הדם - ואת הכסף - קולנוע - הארץ

שוברי קופות: "דמדומים 4" שותה לצופים את הדם - ואת הכסף

בזמן שהערפדים שותים דם בשווי 140 מיליון דולר במקום הראשון, מעניינת בהרבה ההתברגות של "היורשים" במקום העשירי, למרות ההפצה המצומצמת במיוחד. מה שבטוח, הם לא שותים שם מרלו

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עמית קלינג, עכבר העיר

שני סרטים חשובים ברשימת עשר שוברי הקופות הגדולים בארצות הברית בסוף השבוע החולף. שניהם יצאו למסכים בסוף השבוע הזה. אחד לקח בקלות, מבלי להזיע בכלל, את המקום הראשון בטבלה והשני מסתפק במקום האחרון. למעשה, הראשון הרוויח 139.5 מיליון דולר, והשני - פחות מאחוז (!) מזה - 1.2 מיליון דולר. הראשון מסתפק בביקורות סבירות במקרה הטוב, והשני צפוי להפוך לאחד השחקנים החשובים ביותר בזירת האוסקרים של השנה. אבל נתון מעניין אחר מקרב ביניהם:  בעוד שהראשון הרוויח 34,351 דולר מכל אולם בו הוצג, מתוך סך 4,061 אולמות, השני, הקטן - הביא לא פחות מ-42,150 דולר לכל אולם בו הוצג. הוא הוצג ב-29 אולמות בסך הכל. הראשון, דמדומים 4, הוא מלך שוברי הקופות הגדול של סוף השבוע, אבל השני, היורשים, סרטו החדש והמדובר של אלכסנדר פיין הנפלא ("דרכים צדדיות"), בכיכובו של ג'ורג' קלוני (שינסה לאגף את האוסקרים מכאן, ולא מהסרט שביים, משחקי שלטון), הצליח לפוצץ הקרנות כמו שסרטים מעטים בלבד - אם בכלל - הצליחו לעשות השנה. לכל הפחות, אף סרט שהוצג במספר כל כך מצומצם של אולמות לא הצליח אפילו להתקרב לעשיריית שוברי הקופות במשך 2011 - זוהי כמובן רק ההפצה הראשונית של "היורשים", והוא עוד יראה מספר רב בהרבה של מקרנות בהמשך השנה. שם הוא כבר צפוי גם לראות, כמובן, כמה מושבים ריקים - אבל זה כבר סיפור אחר.

ההצלחה הנאה של "דמדומים 4" (שכבר החזיר את התקציב שלו) בסך הכל, עומדת פחות או יותר בסדר הגודל של קודמו בסדרה. ל"דמדומים 4" יש קהל קבוע, פחות או יותר. ידוע איך נראה רובו (אמריקאיות טינאייג'ריות צווחניות), וזה בסדר. בהמשך השנה יגיע החלק השני של הסרט הרביעי (לא נמאס להם מהשיטה הזאת? לפחות שיחליטו לקרוא לו "דמדומים 5", אבל לא, חייבים לסבך עם "דמדומים 4, חלק 2"), וסביר להניח שיראה מספרים דומים בקופות. לצורך ההשוואה, הסרט השני והשלישי הביאו בסביבות ה-700 מיליון דולר כל אחד (הסרט הראשון הרוויח קצת פחות מ-400 מיליון).

במקום השני עם פתיחה מאכזבת נמצא תזיזו ת'רגליים 2, עם פתיחה חלשה יחסית של 22 מיליון דולר וביקורות בינוניות, שבהחלט יקשו עליו להתקרב להישג היפה של קודמו, שהרוויח בסופו של דבר כ-385 מיליון דולר. מה שבאמת הופך את הסיפור לכמעט בלתי אפשרי הוא שבשבוע הבא יוצא פלונטר של סרטי ילדים/"משפחה" - החבובות, שירות המתנות החשאי של ארתור ו"הוגו" - שלא ישאירו לפינגווינים של דרימוורקס אפילו קרחון לשבת עליו. בני אלמוות נחלש ומגיע למקום השלישי, עם 12.5 מיליון דולר (כמעט 53 מיליון סך הכל) - הוא אמנם כבש במפתיע את המקום הראשון בשבוע שעבר, אבל נראה כי לא יהיה רווחי כמו חבריו לז'אנר, "300" או "התנגשות הטיטאנים". ג'ק וג'יל, הקומדיה של אדם סנדלר, מגיעה למקום הרביעי עם 12 מיליון דולר, 41 מיליון דולר סך הכל והביקורות הכי גרועות של השנה (3% בלבד ברוטן טומייטוס - כלומר, ביקורת חיובית אחת בלבד. וגם היא מתנצלת מאוד). "החתול של שרק" במקום החמישי עם 10.7 מיליון (122 מיליון דולר סך הכל).

במקום השישי מתייצב מיליארד סיבות לשוד (7 מיליון בסוף השבוע, 53 מיליון סך הכל) ואחריו ג'יי אדגר עם 5.9 מיליון דולר (20.5 מיליון סך הכל). במקום השמיני, עם הפרש גדול, "A Very Harold & Kumar Christmas" - הסרט השלישי בכיכובם של צמד הסטלנים החביב, עם 2.9 מיליון דולר בסוף השבוע ו-28.5 מיליון דולר סך הכל, מספרים דומים לסרט הראשון בסדרה אך פחותים מהשני. עולם הזמן במקום התשיעי, עם 1.6 מיליון דולר ו-33 מיליון דולר סך הכל. את הרשימה חותם, כאמור, "היורשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ