רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

הסרט הישראלי "צא" מועמד לאוסקר האירופי

סרטו של רועי רוזן מועמד בקטגוריית הסרט הקצר. "התגנבות יחידים " של קוסאשווילי לא זכה במועמדות

תגובות

סרטו הקצר של רועי רוזן, "צא", יתחרה בטקס האוסקר האירופאי בקטגוריית הסרט הקצר. סרטו של רוזן נבחר לרשימת המועמדים הסופיים על ידי האקדמיה האירופית לקולנוע והוא יתחרה אל מול 14 סרטים קצרים נוספים מרחבי העולם. "צא" מציג במרכזו אקט סאדו-מזוכיסטי של זוג נשים, הנהפך לטקס גירוש שדים שבו משולבים משפטיו של אביגדור ליברמן כדברי הדיבוק.

סרטו של דובר קוסאשווילי, "התגנבות יחדים", אשר נכלל ברשימה הראשונית של 44 הסרטים המועמדים בקטגוריית הסרט הטוב ביותר, לא נכנס לבסוף לרשימה הסופית והיוקרתית של הפיינליסטים. בקטגורייה זו מתמודדים: הסרט הצרפתי "הארטיסט" של מישל הזנוויצוס, "הילד עם האופניים" של האחים דרדן (שזכה בפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר ובפרס גלובוס הזהב 2011), הסרט הדני "בעולם טוב יותר", נאום המלך, סרטו של לארס פון טרייר "מלנכוליה" ו-סרטו המהולל של הבמאי הפיני, אקי קאוריסמקי, חוף מבטחים. על פרס הבמאי באוסקר האירופי מתחרים האחים דרדן, אקי קאוריסמקי, בלה טאר, לארס פון טרייר וסוזן ביאר.

סרטו של רוזן ("צא") כבר הוקרן בפסטיבלים ברחבי העולם; הוא זכה בפרס הסרט לאורך בינוני בפסטיבל ונציה במסלול "Orizzonti", המוקדש לסרטים המשלבים בין המדיה הקולנועית לאמנות והוקרן גם בפסטיבל הנחשב "רוטרדם" שבהולנד לצד 2 סרטים ישראלים נוספים, "המשוטט" ו- "חומה ומגדל". 

*#