שוברי קופות: "פלדה אמיתית" לוקח את האליפות - קולנוע - הארץ

שוברי קופות: "פלדה אמיתית" לוקח את האליפות

דרמת איגרוף הרובוטים בכיכובו של יו ג'קמן במקום הראשון עם 26.5 מיליון דולר. "משחקי שלטון" מסתפק ב-10.5 מיליון דולר סולידיים

עמית קלינג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עמית קלינג, עכבר העיר

בלי יותר מדי מאמצים, פלדה אמיתית, דרמת האיגרוף-רובוטים-קשיים במשפחה בכיכובו של יו ג'קמן עולה בקלות למקום הראשון ברשימת שוברי הקופות בארצות הברית. למרות העלילה התמוהה מעט (אב ובנו משפצים רובוט ישן בשביל שישתתף בתחרות איגרוף-רובוטים), הסרט דווקא זכה לביקורות חיוביות למדי, מה שעוזר לסמן אותו כבילוי משפחתי מעט יותר בוגר מ"הופ ארנב" הממוצע. זה, לצד לוחם שיצא בחודש שעבר (ונכשל בקופות), ממשיך ומאותת על בואו של גל סרטי איגרוף, שרוצים נתח מהפופולריות המרשימה של "פייטר" דאשתקד. בסך הכל "פלדה אמיתית" הביא בסוף השבוע 27.3 מיליון דולר.במקום השני עוד סרט שזהו סוף השבוע הראשון שלו בקופות - משחקי שלטון המדובר של ג'ורג' קלוני. לעומת התגובה הפושרת לה זכה עם בכורתו בפסטיבל ונציה האחרון, נדמה כי במגרש הביתי הוא אכן פופולרי יותר: הוא מרוויח סכום סביר לחלוטין של 10.5 מיליון דולר - לא רע עבור סרט שרובו ככולו (טוב, פרט לסצינת סקס אחת) הוא דיבורים של גברים ממושקפים על אחוזי תמיכה וסגני נשיאים. גם הביקורות המקומיות עושות איתו הרבה יותר חסד, והבאזז החיובי הזה לבטח יעזור לו לשמור על רווחים נאים במשך זמן רב בהרבה מסרטים חדשים ובומבסטיים יותר.האמריקאים אוהבים את הפריימריז שלהם. "משחקי שלטון":סיפורו של דולפין יורד מהמקום הראשון למקום השלישי, עם 9.8 מיליון דולר (כמעט 50 מיליון סך הכל). הסרט לו הפסיד בשבוע הראשון שלו את המקום הראשון, הגרסה המחודשת והתלת-מימדית של מלך האריות, לעומת זאת, גמר את הסוס: צונח חמישה מקומות היישר למקום השמיני, עם 4.1 מיליון דולר (ירידה של כ-60% לעומת השבוע שעבר) ורווחים נאים של 85 מיליון דולר סך הכל בסיבוב הזה. בסך הכל, מאז הבכורה שלו ב-1994, "מלך האריות", הביא ליוצריו כ-885 מיליון דולר, והוא, נכון לעכשיו, הסרט ה-23 המכניס ביותר בכל הזמנים. הוא גם אחד הסרטים הישנים ביותר ברשימה - רק "פארק היורה", שיצא שנה לפניו והרוויח כ-915 מיליון דולר, עוקף אותו (במקום ה-19). מצד שני, "פארק היורה" עוד לא יצא בתלת מימד - והנה לכם רעיון גדול באמת.במקום הרביעי דרמת הבייסבול מאניבול, בכיכובם של בראד פיט וג'ונה היל, שדווקא כן מסתמנת כבעלת סיכויים לא רעים לאוסקר (לפחות לחופן מועמדויות), מביאה השבוע 7.7 מיליון דולר (49.5 מיליון סך הכל). 50/50, סרטו החדש של סת' רוגן, שאכזב משמעותית עם הפתיחה שלו, ממשיך לדשדש במקום החמישי עם 5.6 מיליון דולר (17.4 מיליון סך הכל).

את החצי התחתון של הטבלה פותחת "Courageous", דרמת משטרה עם אופי נוצרי מובהק, שלבטח לא תראה אור מקרנה מחוץ לגבולות ארצות הברית. מקהל היעד הטבעי שלה היא רואה השבוע עוד 4.6 מיליון דולר (כמעט 16 מיליון דולר סך הכל). מיד אחריה נמצאים המותחן בית החלומות עם 4.2 מיליון דולר נוספים לרווחים נמוכים של 14 מיליון. במקום השמיני כבר הזכרנו את "מלך האריות 3D", ולכן אפשר להזכיר - ובאמת, בכמה שפחות מילים, כי זה מה שמגיע להם - שני פלופים מביכים: מה המספר שלך?, שהמספר שלו השבוע הוא 3.2 מיליון דולר (10.4 מיליון סך הכל, שזה מה ש"משחקי שלטון" הרוויח בשבוע), ואת חטיפה, המותחן הבזיוני עם טיילור לאוטנר, שמסתפק בפירורים: 2.9 מיליון דולר (23 מיליון סך הכל). כיוון שהנתונים הם לא סופיים, אגב, יתכן והתפשטות, סרט האסונות של סטיבן סודרברג, ישתחל לטבלה על חשבון "חטיפה" - השניים כבר החליפו בהערכות המקודמות ביניהם במקומות ה-10 וה-11 מספר פעמים, אך נכון לעכשיו מסתמן כי הוא מזדנב מאחוריו ממש במעט, עם 2.8 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ