שוברי קופות: טוב דיסני ישן מבראד פיט חדש

"מאניבול", דרמת הבייסבול המדוברת בכיכובו של בראד פיט, לא הצליחה להדיח את ההפצה המחודשת והתלת-מימדית של "מלך האריות" מהמקום הראשון

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עמית קלינג, עכבר העיר

למרות הבאזז החיובי שאף סימן אותו כמועמד פוטנציאלי לאוסקר, למרות בראד פיט בתפקיד הראשי ולמרות אהרון סורקין על התסריט - דרמת הספורט "Moneyball", בשבוע הפתיחה שלה, לא מצליחה להדיח את ההפצה המשוחררת של "מלך האריות" (בתלת מימד). בעוד שמלחמתו של בראד פיט להביא את האוקלנד את'לטיקס לצמרת ה-MLB הביאה 19.5 מיליון דולר (לא נכחיש - סכום מכובד), "מלך האריות" מביא הפעם 23 מיליון דולר. עם זאת, יש לציין שבשלב הזה, הנתונים האלו מתבססים על הערכות מוקדמות, ובנתונים של יום שישי, "Moneyball" כן עקף את "מלך האריות" - כך שהספירה הסופית עוד מאפשרת אופציה למהפך.

ובכל זאת, אי אפשר להתווכח עם הפוטנציאל המסחרי של מלך האריות. 62 מיליון הדולר שהוא הרוויח בסיבוב הנוכחי הם רק עוד נדבך ליותר מ-800 מיליון שהסרט כבר הרוויח ב-1994 (אז היה הסרט הרווחי ביותר של השנה), וגם השחרור שלו ל-IMAX ב-2002 הביא לו בשעתו כ-14 מיליון דולר נוספים, ויש לזכור שיש הרבה, הרבה, הרבה פחות אולמות IMAX מאשר אולמות תלת-מימד.גם בצד השני "עוטף" את "Moneyball" סרט מצויר - הפעם סיפורו של דולפין של האחים וורנר, שמרוויח 17.5 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו. אחריו עוד שני סרטים חדשים - יחידה עילית עם 10.5 מיליון דולר ובעיקר הוכחה ציבורית שאי אפשר ממש לקרוא לסרט עם קלייב אוון וג'ייסון סתאת'הם "מפגש פסגה" - גם לא אם רוברט דה נירו שם, ו"חטיפה", שפותח חלש גם הוא עם 10 מיליון דולר בלבד. אפשר גם להמר בוודאות שכל דולר ודולר כאן מגיע מצד מעריצות של טיילור לאוטנר ו"דמדומים", אך העובדה שלא מדובר בסרט שתפור בכלל לקהל היעד הזה (אלא במותחן אקשן מהסוג הירוד ביותר) מוסיפה לכישלון ובטח ובטח מבטיחה צניחה מהירה למקומות האחרונים בטבלה בשבוע הבא.נפילה גדולה סובלים גם שני סרטים שדווקא זוכים לביקורות מעולות - התפשטות של סטיבן סודרברג ודרייב של ניקולס ווינדינג ראפן ובכיכובו של ריאן גוסלינג. כל אחד מהם רושם נפילה של יותר מ-40 אחוז בהכנסות - "התפשטות" מרוויח 8.5 מיליון דולר (57 מיליון דולר סך הכל, מה שאומר שהוא יכסה בקרוב את התקציב שלו - 60 מיליון, אך לא הרבה מעבר לזה) ו"דרייב", עם 4.5 מיליון דולר, מביא את עצמו ל-21 מיליון דולר. מצד שני, זה אומר שהוא כבר כיסה את התקציב הצנוע שלו (13 מיליון דולר בלבד) וכמו כן, יתכן שבאירופה יאהבו אותו יותר. מצד שלישי, זה אומר שאין הרבה שוק ל"מהיר ועצבני לאנשים חושבים", מה שישאיר אותנו עם "מהיר ועצבני 6" ועם סרטים לאנשים חושבים, בנפרד. את דעתכם האישית תוכלו לגבש עליו קודם כל בפסטיבל חיפה.

העזרה, קשיש אמיתי במושגים של טבלת שוברי הקופות (שבעה שבועות!) מביא 4.5 מיליון דולר וחוצה בזאת את קו ה-150 מיליון דולר - 154.5 מיליון דולר, למעשה. אין לי מושג איך היא עושה את זה מסתמן כפלופ אמיתי עם 2.2 מיליון דולר וקצת יותר מ-8 מיליון דולר סך הכל בתום שבועיים בלבד. את הטבלה נועל עוד כישלון, אם כי זעיר וזניח - הרימייק המפוקפק ל"כלבי קש" הקלאסי, שבתום שבועיים גם כן הביא 2.1 מיליון דולר וסך הכל 8.5 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ