עמית קלינג, עכבר העיר

"תמיד אותו חלום", המיני-סדרה המוזיקלית הישראלית ששודרה ב-2009 בהוט, נרכשה להפצה בבתי קולנוע בארצות הברית, שם כל ארבעת פרקיה יוקרנו גב אל גב. הסדרה כבר הוקרנה בפורמט זה במספר פסטיבלי קולנוע ברחבי העולם, בהם בעיקר פסטיבלים לקולנוע יהודי ולקולנוע הומו-לסבי, וזכתה להצלחה. בשבוע הבא היא תעלה להקרנות סדירות בבית הקולנוע המיתולוגי של סן פרנסיסקו, הקסטרו, ולאחר מכן תוקרן גם בניו יורק ובלוס אנג'לס.» תמיד אותו חלום - כל הכתבות

בשיחה עם עכבר העיר אונליין, במאי הסדרה, איתן פוקס, סיפר כי הוא הופתע ושמח על ההחלטה. "כל הסרטים האחרונים שלי - 'יוסי וג'אגר', 'ללכת על המים', 'הבועה' - הוקרנו בחו"ל, והטריד  אותי העניין שאת 'תמיד אותו חלום', יצירה שאני מאוד גאה בה, בעצם תישאר זמינה רק לקהל יחסית מצומצם, רק הישראלים שראו אותה בכבלים".

"בשנים האחרונות מקובל כי סדרות ישראליות כמו "בטיפול" מקבלות רימייק בחו"ל, עם שחקנים אמריקאים, אבל בעצם הם לא זוכים לראות את הדבר המקורי", הוסיף פוקס. "הם לא זוכים לראות את אסי דיין, הם מקבלים את גבריאל ביירן במקום. ניסיתי לערוך את 'תמיד אותו חלום' לפיצ'ר, אבל לא הצלחתי. זו עבודה מאוד קשה - כתבת סדרה, פתאום לך תוציא ממנה סרט. זה משהו שניסיתי לעשות בזמנו עם 'פלורנטין' וגם זה לא קרה. ואז הייתה מפיצה שהתעניינה פשוט להקרין את הסדרה הזאת, כמו שהיא, שעתיים וחצי, לצופים בארצות הברית. אני הרבה יותר איש של קולנוע מאשר של טלוויזיה - כך ששמחתי מאוד על ההזדמנות הזו".לא רק בכבלים. תמיד אותו חלום:

מדובר בסדרה מוזיקלית, צבעונית, ססגונית. כשזה שעתיים וחצי - ארוך משמעותית בשביל סרט - זה לא קצת אינטנסיבי מדי?"היה לי את החשש הזה, אבל הוא התפוגג כשהזמינו אותי להיות נוכח בהקרנה בפסטיבל בצרפת. אני יושב שם, מזיע, ופתאום אני קולט שהקהל נכנס לזה. גבר שישב לידי הזיל דמעה, מישהי אחרת חיבקה אותי בסוף. הסדרה מבוססת על השירים של צביקה פיק, משהו שכל הישראלים מכירים מגיל אפס. תהיתי, מן הסתם, איך זה יתקבל - אבל הם מאוד אהבו את זה".

ומה קורה עם הסרט שאתה עובד עליו בימים אלה, "סיפורו של יוסי" (סרט ההמשך ל"יוסי וג'אג'ר")?"זה בשלבים מתקדמים מאוד. עשינו אותו מהר מאוד. אמרנו - נעשה אותו מהר, בלי יותר מדי כסף, ושנה מהרגע שבו עלה הרעיון, כבר היה סרט. יש לי עוד עבודה עליו - עריכה, השלמות - אבל אני מקווה שהסרט יוקרן בפסטיבל ברלין הקרוב (פברואר 2012). שם הייתה גם הבכורה העולמית של 'יוסי וג'אגר' ואני מקווה ש'סיפורו של יוסי' יגיע לשם גם".צביקה פיק שמח וגאה גם הוא: "זה הדבר הכי מרגש שקרה לי. אני יכול להבין את ההצלחה של 'תמיד אותו חלום' בארץ, איפה שכולם מכירים את השירים, אבל כש'מרי לו' (השם בו מוקרנת הסדרה בארצות הברית -ע.ק) מצליחה ככה, כשהם שומעים את השירים האלה בפעם הראשונה - זה מדהים."אני קורא עכשיו ביקורות מצרפת, מקנדה, מסן פרנסיסקו. אומרים שזה יפה כמו 'Glee'. שהשירים מזכירים את השירים של אבבא. בקנדה כתבו שזה יותר יפה מ-'Glee'. בקיצור, אני שמח מאוד".

"תמיד אותו חלום", שיצרה וכתבה שירי ארצי על פי שיריו של צביקה פיק, עוסקת במאיר לוי, הומוסקסואל צעיר המגיע לתל אביב כדי למצוא את אימו, שנטשה את הבית במפתיע. פיק התארח בסדרה בתפקיד עצמו. הסדרה שודרה,כאמור בהוט ב-2009. הסדרה זכתה בפרס האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2010 בקטגוריית "המיני-סדרה הטובה ביותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ