שרים מאיר אריאל, יורם לוינשטיין עושה תיאטרון קהילתי - המלצות לשני

וגם: הדרה לוין ארדי בהופעה, הפסנתר שמציל את ששון גבאי, שי גולדן ב"המושכים בחוטים", התערוכה "מזיע כמו חמור" בגלריה P8, עוץ לי גוץ לי בפארק הירקון וימים של קיץ במסעדת מונא

עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עכבר העיר אונליין

עכבר קיץ - הברים, הפסטיבלים וכל האירועים החמים של הקיץ

המלצות ליום שלישיהמלצות ליום רביעיהמלצות לסופ"ש

מוזיקה: שוב אני מוצץ גבעול

12 שנים עברו מאז שמאיר אריאל נפטר. כבכל שנה אשתו, תרצה, מארגנת ערב לזכרו. השנה הערב יחולק לשני חלקים: החלק הראשון יוקדש כולו לשירי אלבומו הראשון של מאיר אריאל "שירי חג ומועד ונופל" במלאת 35 שנים להקלטות, אותו יבצע אסף אמדורסקי. בחלקו השני של הערב ישתתפו אמנים וחברים שישירו את שיריו של אריאל. בין האמנים: משה פרץ, דנה עדיני, ערן צור, שלמה גרוניך, איפה הילד, שולי רנד, מרינה מקסימיליאן בלומין, מיכה שטרית, ארז לב ארי, מיקי קם, האחים אריאל, אפרת גוש, ירמי קפלן, אתניקס, יובל בנאי ורד בנד.

» שרים מאיר אריאל - 12 שנים בלעדיו, שני 29.8. חוות רונית, געש

וגם: הדרה לוין ארדי באה לבדוק על הקהל שירים חדשים מתוך האלבום הבא שלה. היא מוחה כנגד עצמה ואתם מתבקשים להביע דעה.

» הדרה לוין ארדי בהופעה, שני 29.8. לבונטין 7, מתחם גן החשמל, תל אביב

כל המלצות המוזיקה של השבוע

סרטים: הפסנתר שיציל את ששון גבאי

אנטון, בחור צעיר, מגיע לעסק רסטורציה לרהיטים ישנים של יעקב פידלמן (ששון גבאי) ומקסים מלמוד בדרום תל אביב ומקבל עבודה עלובה. באותו הערב מת מלמוד, ופידלמן נשאר לבדו לנהל את העסק. מלמוד מוריש את חלקו בסדנה לנוח, הבן הביולוגי של פידלמן, עורך דין במקצועו. נוח אינו מוצא שום צידוק כלכלי להמשך קיומה של הסדנה הכושלת, ורוצה למכור אותה ליזם המתעתד להקים במקום בניין דירות. פידלמן מסרב להרפות מהסדנה ומהמלאכה שבמשך שנים רבות הייתה כל חייו ונאלץ להיאבק בנוח. פסנתר סטיינוויי ישן ויקר ערך שמוצא אנטון בין הגרוטאות בסדנה הופך לתקווה הגדולה של הרסטורטור הזעפן והשוליה המוזר. אם ימצאו לו מסגרת מתכת מקורית יוכלו למכור אותו ויצילו את בית העסק. בוקר טוב, אדון פידלמן של יוסי מדמוני מועמד ל-11 פרסי אופיר וכבר זכה בפרסים בסאנדנס וקארלובי וארי.

בוקר טוב, אדון פידלמן - מועדי הקרנהבוקר טוב אדון פידלמן - הטריילר:כל הסרטים המומלצים של השבוע

טלוויזיה: שי גולדן נחשף שי גולדן, העיתונאי המוערך, הסופר ומבקר הטלוויזיה לשעבר, שחשף את חייו בסדרה "מחוברים", מגיע לתוכנית. גולדן, סגן העורך הטרי של "מעריב", משוחח עם ניב רסקין על שובו לעיתון, על מסע הקניות של הבוס החדש, נוחי דנקנר, על המיתוג החדש, והשינויים הצפויים בעיתון. וגם, כיצד השתתפותו ב"מחוברים" שינתה את דעתו על מבקרי הטלוויזיה?

מושכים בחוטים, 23:00, הוט בידור ישראלי

וגם: למצוא אהבה מעולם לא היה קל, אך גם מעולם לא היה קל יותר. הבמאי רוברט קנר (שהיה מועמד לאוסקר על סרטו "מזון בע"מ"), מציג סרט עם חמישה סיפורים אנושיים, שעוסקים כולם בקשר בין מציאת אהבה ובין האינטרנט; סיפורים שמוכיחים שוב שהאינטרנט כבר מזמן לא משמש רק כמקור לאינפורמציה – למעשה הוא הפך לאחד ממפיגי הבדידות העיקריים בחיינו ומשמש גם לחיזוק הביטחון העצמי בכל הקשור לענייני זוגיות.

בין הסיפורים - אישה שמגיעה לגיל 30 ומתחילה לפחד שלעולם לא תתחתן; או איש עסקים כושל משוודיה, שמוצא את האהבה והתהילה שלו דווקא בעולם הוירטואלי של "סקנד לייף". הסיפורים נעים כולם בין חדרי צ'אט, אתרי היכרויות והעולם הוירטואלי של "סקנד לייף", בין הפער ההולך ומצטמצם שבין ה"שם משתמש" לשם האמיתי.

לאהוב בקליק, 22:00, yes Docu

לכל המלצות הטלוויזיה בשבוע הקרובבמה: יורם לוינשטיין משיט יד לקהילה

בתאריכים 28-30 באוגוסט 2011 מקיים הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין לראשונה פסטיבל תיאטרון קהילתי, תחת הכותרת בו תקווה בסטודיו. הפסטיבל מציג את פועלו הייחודי של הסטודיו כבית ספר למשחק מקצועי מוביל בעבודתו בשכונת התקווה. מזה 12 שנים פועלת בשכונת התקווה קבוצה מיוחדת שהרכבה בלתי צפוי: תשע גמלאיות תושבות השכונה (חלקן  מעל גיל 80) מפעילות קבוצת תיאטרון כחלק מהפרויקט הקהילתי של יורם לוינשטיין. עם השנים חלק מהחברות הפכו למקצועניות של ממש: שיחקו בסדרות "רמזור", "הבורר" ובסרטי סטודנטים, ומשם עברו לפרסומות בטלוויזיה (yes , חומוס אחלה) ויש אפילו שמיוצגות בסוכנות רשמית לניצבות. בימים ב' ו-ג' הן יציגו סצנות של חנוך לוין תחת הכותרת "מהות החיים" בבימוים של שחקני שנה ג' בסטודיו.תקווה בסטודיו - ימים ב'-ג' ה-29-30 באוגוסט, 18:00, הסטודיו למשחק יורם לוינשטייןקשישות שכונת התקווה (צילום: רדי רובינשטיין)וגם: מסע החיפושים של זוג הורים שכולים בעקבות בנם הנעדר הופך למשל קיומי. לנגד עיני הצופה מופיעות ונעלמות דמויות ססגוניות ואנושיות, המציגות מצבים טרגיים בהומור המגיע אלינו מדורי דורות. מצבים מזעזעים ומשעשעים מתחלפים בקצב קולנועי מסחרר היוצר תמונה מקיפה של עולמנו העכשווי, שבו צעירים כמבוגרים מחפשים חום ואהבה, כתחליף להרס ולאלימות הקיימים. מלון אירופה - יום ב' ה-28 באוגוסט, 20:30, תיאטרון קרוב.לכל ההצגות המומלצות של השבוע

אמנות: התערוכה "מזיע כמו חמור" בגלריה P8

התערוכה הקבוצתית מזיע כמו חמור משלבת באמצעות איורים תמות מוכרות מחיי הקיץ הישראליים: אור בוהק, זיעה, לחות, סנוור, ניסיון להתחבא ולהימלט מהחום. העבודות מציגות מבט כמעט משלים עם ההתנהגות "הטבעית" הישראלית בקיץ המנסה להתחמק מהלחץ, ובעיקר – מהרבה זיעה.

בעוד בדרך כלל נהוג שאיור מלווה סיפור, הפעם איגוד האיורים תחת תמה אחת של קיץ מהווה תוצר של תהליך הפוך והנושא הוא זה שמלווה את האיורים, שנוצרו כל אחד בנפרד ובנסיבות שונות.

בתערוכה משתתפים אמנים צעירים בוגרי בצלאל ושנקר, המותחים את הגבולות למקומות המטשטשים את התפר בין אמנות גבוהה לאיור. כל אחד יצר אסוציאציה אישית לקיץ שהוא זוכר, רובם בציור, עבודת אנימציה אחת וסיפור אחד. בין המשתתפים: אורי טור, צח כהן, רועי מרגליות, מתן ליברמן, אסף בן ארוש, הגר ורטהיים, אלון בראייר, אלה כהן, דן אלון וינון זינגר.

» מזיע כמו חמור, עד ה-8.9. גלריה P8, פוריה 8 ,יפו

חם אש. עבודה של ינון זינגר, מתוך "מזיע כמו חמור"

לכל התערוכות המומלצות לשבוע הקרובילדים: עוץ לי גוץ לי בפארק

טוחן עני המשתוקק להשיא את בתו למלך, מספר לו שהיא מסוגלת להפוך קש לזהב. כיוון שקופת הממלכה ריקה, קופץ המלך על המציאה. האישון הקטן שמופיע לעזרת בת הטוחן הנואשת, מבקש בתמורה את בנה הבכור. לאחר תחנונים והפצרות הוא נאות לוותר, בתנאי שהמלכה הצעירה תדע לנחש את שמו. הצגה מבית תיאטרון הקאמרי.

» עוץ לי גוץ לי, 19:00, אמפי ווהל גני יהושעתיאטרון הקאמרי מגיע לגני יהושע. עוץ לי גוץ לי (צילום: גדי דגון)

גם: חלומות של חתולים, 17:30, המשכן העירוני למוזיקה ואמנויות ברעננה

לכל ההמלצות לילדים ביום שניאוכל: ימים של קיץ במונא הירושלמית מונא של השף גיא סלוק, הממוקמת בבנין בצלאל הישן, מחדשת בימים אלו את תפריטה ומזמינה אתכם ליהנות ממנות מרעננות לעונה, הכוללות בין השאר: סלט שומר, ירקות שורש ופירות בויניגרט לימונים כבושים (49 שקלים); פיקניה - בשר עגל פרוס דק עם חלמוני שליו (53 שקלים); שאוורמה טלה עם טחינה שחורה (56 שקלים); לינגוויני סרדינים (67 שקלים); קערת פירות ים שורשים ופסטיס (112 שקלים) ועוד.היכן: מונא - שמואל הנגיד 12, ירושלים

מרעננים את התפריט. שאוורמה טלה עם טחינה שחורה (צילום: שגיא שוורץ)לכל המלצות האוכל לשבוע הקרוב

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ