פסטיבל קולנוע חדש: סרטים בערבה

שלוחה חדשה של פסטיבל הסרטים חיפה תציג סרטים עם אוריינטציה מדברית בראשית חודש דצמבר, ביישוב צוקים. בתוכנית: הסרט החדש של במאי "החגיגה", מערבונים של סרג'יו ליאונה, ושני ישראלים מעולים - "איגור ומסע העגורים" ו"שרקייה"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

החלק הדרומי של מדינת ישראל לוקה בחסר בכל הקשור לפסטיבלי קולנוע, שמסתכמים בפסטיבל קולנוע דרום השדרותי והאלטרנטיבי ופסטיבל אילת הלא מאוד מתוקשר. כעת, נדמה שהמצב עומד להשתנות - פסטיבל הסרטים של חיפה פותח שלוחה דרומית עם סרטים בערבה, פסטיבל קולנוע מדברי. החל מיום חמישי ה-6 בדצמבר ועד מוצ"ש שלאחר מכן, יוקרנו באיזור התיירות של היישוב צוקים סרטי קולנוע מהארץ והעולם, עם דגש על האלמנט המדברי שבהם. הסרטים יוקרנו עם רדת הלילה באוויר הפתוח, במתחם שיוקם במיוחד לאירוע ויאפשר צפייה תחת כיפת השמיים, מול הנוף המדברי.

סרט הפתיחה יהיה ניצוד, יצירתו החדשה של תומאס וינטרברג הדני ("החגיגה"), אשר הוקרן מוקדם יותר השנה בפסטיבל קאן. מאדס מיקלסן ("סיפור מלכותי") מככב כגרוש טרי המנסה לשקם את חייו בעיירת ציידים אחוזת היסטריה. ההקרנה בפסטיבל ערבה תהיה למעשה הצגת הבכורה של הסרט, שיעלה לאקרנים בכל רחבי הארץ באותו סוף שבוע.

» פסטיבל סרטים בערבה - כל הפרטים» ניצוד - כל הפרטים ומועדי הקרנהבמהלך האירוע תיערך מחווה למערבוני הספגטי, כאשר יוקרנו בעותקים דיגיטליים מחודשים הסרטים "הטוב הרע והמכוער", "היו זמנים במערב" ו"בעבור חופן דולרים", כולם של סרג'יו ליאונה הגדול ומככבים בהם קלינט איסטווד, קלאודיה קרדינלה, הנרי פונדה ופרצופים מוכרים נוספים מהתקופה. בהם הילדים ימצאו את מבוקשם בדמות "איש הירח", סרט אנימציה שובה לב על איש הירח, אהוב ליבם של הילדים היורד לארץ על גבו של כוכב נופל וחסרונו על הירח גורם לעצב רב בקרב הילדים, עד החלטתו לשוב.מערבון ספגטי בדרום הארץ. קלינט איסטווד ב"הטוב, הרע והמכוער" (צילום: יח"צ)

עוד סרט לכל המשפחה הוא "איגור ומסע העגורים" של הבמאי יבגני, במרכזו ילד בן 10 שעולה ארצה עם אימו מרוסיה ומחכה להתאחד עם אביו חוקר הציפורים, שנודד עם להקת עגורים מרוסיה לאפריקה, דרך ישראל. עוד סרט מן ההיצע המקומי הוא "שרקייה" (ישראל 2012), סרטו המופלא של עמי ליבנה על-פי תסריט של גיא עופרן, המגולל את סיפורו של מאבטח בדואי הנאבק בניסיונות הרשויות להרוס את מקום מושבה של משפחתו. "שרקייה" זכה מוקדם יותר השנה בפסטיבל הקולנוע ירושלים, וזו הזדמנות פז לצפות בסרט המצוין הזה על מסך גדול, כיוון שאין לו עדיין תאריך הפצה. מה גם שהתפאורה, לא רחוק ממקום התרחשות העלילה, מתאימה אף היא.האווירה הכי נכונה לצפייה בסרט מדברי. מתוך "שרקייה" (צילום: יח"צ)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ