אור סיגולי, עכבר העיר

ההודעה על מכירת הכרטיסים המוקדמת למרתון סדרת סרטי דמדומים, שבסופה יוקרן בהקרנת בכורה הסרט החמישי בסדרה העונה לשם הקליט דמדומים: שחר מפציע - חלק 2, התקבלה ברגשות מעורבים. זאת מכיוון שלא כמו בדרך כלל, כרטיסים התאפשרו למכירה אך ורק בהגעה לקופות ולא דרך האינטרנט. חלק מהטענות שכנגד גרסו שמדובר תרגיל יח"צני ציני שמצריך הורים לנסוע עד למתחם הסינמה סיטי ולהפסיד יום עבודה, כל זאת על מנת שלאירוע יהיה מקום בחדשות הבידור. אבל גם אם ישנה אמת בטענה הזו, מי שהזדמן לקופות הסינמה סיטי אחרי הצהריים נחשף למשהו הפוך מזה. משהו שבהחלט מעלה חיוך על הפנים, ולא בהכרח חיוך של זלזול.» כל הפרטים על אירוע המרתון המיוחד» דמדומים: שחר מפציע 2 - מועדי הקרנה

משעות הצהריים נראה חלל הכניסה של הסינמה סיטי כמו תודעתה של מעריצת דמדומים אדוקה. כל פינה באזור הנכיחה את הפרנצ'ייז המצליח המיועד לבנות הנעורים. על אף שהמכירה החלה בשעה 17:00, כבר כשלוש שעות לפני כן נעמדו לא מעט בנות הצמודות לזגוגית בתקווה להיות הראשונות לרכוש כרטיס. אחת מהן סיפרה שהיא "נמצאת כאן משעה 12:00 בבוקר" (אח, הגיל שבו חצות היום נחשבות בוקר) ועל אף שמדובר ביום לימודים לכל דבר, היא קיבלה אישור מאימה להחסיר כמה שעות כדי להגיע בזמן. היא גם סיימה במשפט שמעיד על יכולות של קופירייטרית מנוסה: "כשיש דמדומים, למי אכפת מלימודים?".

ככל שעבר הזמן התקבצו יותר ויותר בנות צעירות מכל הסוגים, המלבושים והמבטאים, אל איזור הקופות, ומהשעה 16:00 אפשר היה לשמוע את צווחות ההתלהבות כבר מהמדרגות החיצוניות. על אף שאין ספק שמספר לא מועט של בנות עשרה נכחו באזור, כאוס וטירוף ממש לא היו שם. כל הבדיחות שהוכנו מראש על כך שהסינמה סיטי הפך אתמול ל-20 הדקות הראשונות של "להציל את טוראי ראיין" יצטרכו לחכות להזדמנות אחרת. כנראה להקרנת הבכורה החגיגית של הסרט, שתתקיים ב-15 בנובמבר.כך זה נראה:

(צילומים: רפי דלויה, באדיבות היח"צ)

מעריצות "דמדומים" - לא מה שחשבתם

העניין היפה באמת היה שעל אף המקטרגים, במתחם עצמו לא הייתה הרגשה של אקט שיווקי קר או ניסוי בבני אדם כפי שניתן היה לחשוד. להפך - הבנות הצעירות (בכל המתחם נצפה על ידי צעיר אחד בלבד) לא השתוללו או דחפו. לא שררו היסטריה ופאניקה. הנערות שהציפו את הסינמה סיטי אתמול, כך מסתבר למרבה השמחה, הן בנות טובות מחונכות ומנומסות. הן מילאו את המקום בהתרגשות אמיתית מסרט קולנוע – דבר די נדיר היום בעידן ההורדות והטלוויזיה – ואפילו אם הסרט המדובר אינו בדיוק שיא אומנותי, יש בכך משהו שנעים לפגוש.

הצווחות שהחרישו באופן זמני את העוברים ושבים היו, מסתבר, כמעט כולן לבקשת צוותי הצילום, ובמקום איבוד עשתונות, שאולי קצת קיווינו שיקרה, נדמה שבעיקר היה שם גיבוש משמח של חבורת צעירות על בסיס חיבה המשותפת. וכך, ילדות שלא הכירו זו את זו לפני כן החליפו טלפונים והתראיינו זו לצד זו והשוו ביניהן בובות ופוסטרים שחולקו במקום. כמובן שכולנו היינו מקווים שאת האנרגיה הזו יוציאו הילדות על קונצרטים בפילהרמונית, אבל הסיכויים לכך קטנים יותר מהסיכויים שישכון שלום בין מחנה אדוארד למחנה ג'ייקוב.

ב-15 בנובמבר נגלה סוף סוף מה עלה בגורל הערפד המנצנץ, איש הזאב נטול החולצה והנערה חסרת הבעות הפנים שבה הם מאוהבים. מי שמחפש ערב רגוע בבית הקולנוע, עדיף שימצא לו יום אחר לעשות זאת. אותו יום חמישי יהיה שייך לצעירות, וכפי שראינו בטעימה ממכירת הכרטיסים אתמול, הן הולכות ליהנות מזה יחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ