חדש על המסך: חלום על הגל המושלם

בחור צעיר יוצא במסע שמטרתו לגלוש על הגל המסוכן ביותר, גיישה מתאהבת בפרופסור ובקרוב בראד פיט הוא גנגסטר שהורג אותם ברכות

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

לעלות על הגל: "הגלישה הגדולה במאווריקס"

הגלישה הגדולה במאווריקס מבוסס על סיפורו האמיתי של אייקון הגלישה ג'יי מוריארטי. הסרט מספר את סיפורו של בחור צעיר שיוצא למסע במטרה לגלוש על הגל המסוכן ביותר בצפון קליפורניה. העלילה מתארת את הקשר שלו עם האגדה המקומית שלוקח אותו תחת חסותו. מה שהתחיל כמסע חניכה הופך לקשר מיוחד, כששני החברים מגלים שאין דבר חזק יותר מלדחוף את הגבולות שלך ולרדוף אחרי חלום כמעט בלתי אפשרי.» הגלישה הגדולה במאווריקס - מועדי הקרנהמסע חניכה. "הגלישה הגדולה במאווריקס" (צילום מתוך הסרט)

אהבה בין גיישה לפרופסור: "כמו מישהו מאוהב" אקיקו היא סטודנטית צעירה ויפה שלפרנסתה עובדת כנערת ליווי - גיישה. באחד הערבים היא מתבקשת להגיע ללקוח לא טיפוסי, פרופסור זקן ועדין נפש המפגין אליה טוב-לב. המפגש מתפתח לכיוון לא צפוי לשניים ומוביל לקשר יוצא דופן שנמשך אל היום למחרת ומערב את בן זוגה של אקיקו שאינו יודע דבר על עבודתה.

סרטו של עבאס קיארוסטמי, כמו מישהו מאוהב, ממשיך את הקו המינימליסטי שליווה אותו לאורך כל סרטיו. גם כאן עלילת הסרט נפרשת על פני כ-24 שעות ויוצרת מערכת יחסים מדומה, חלופית, בין שני אנשים הנפגשים לראשונה באמצעותה מעבדים הדמויות את יחסיהם עם האנשים החשובים בחייהם. שם הסרט "כמו מישהו מאוהב" לקוח מהשיר הפופולרי של אלה פיצג'רלד המופיע יותר מפעם אחת בסרט.

» כמו מישהו מאוהב - מועדי הקרנהגם לגיישה יש רגשות. "כמו מישהו מאוהב" (צילום מתוך הסרט)בקרוב: בראד פיט "הורג אותם ברכות"

הורג אותם ברכות הוא מותחן אפל בכיכובו של בראד פיט. העלילה עוקבת אחר גנגסטר זוטר ששוכר שני לא יוצלחים כדי שיבצעו עבורו שוד מזוין באחת ממאורות המאפיה בניו אורלינס. גנגסטר בכיר יותר שוכר שני מחסלים כדי שיתקנו את תקלת השוד ההוא, ואולי גם יאתרו את הכסף שנגזל וישיבו אותו לבעליו. בסופו של יום, ולאחר סדרה של יריות ופיצוצים, לפחות ארבעה אנשים משלמים בחייהם בעבור ההרפתקה הזאת."הורג אותם ברכות" מקביל את העולם המחתרתי, האפל והרצחני המתנהל בשוליים של אמריקה למוסדות הלגיטימיים לכאורה שמנהלים את המדינה, ועושה זאת כדי לומר שבעצם שהכל באמריקה הוא ביזנס, וכל אחד צריך לדאוג לעצמו, בכל מחיר.» הורג אותם ברכות - מועדי הקרנהסדרה של יריות ופיצוצים. "הורג אותם ברכות" (צילום מתוך הסרט)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ