הגידו יס לזקן: הקלאסיקות חוזרות לקולנוע

רשת בתי הקולנוע "יס פלאנט" תקרין במהלך השבועות הקרובים סרטים ותיקים בעותקים דיגיטליים מחודשים. בין השאר יהיה ניתן להנות על המסך הגדול מ"חלף עם הרוח", "הטוב, הרע והמכוער", "פסיכו" ו"הסנדק"

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

העתיד בכלל, ובפרט של אמנות הקולנוע, אף פעם לא ברור. אבל על העבר תמיד אפשר לסמוך שיהיה חד ומסודר. ברשת בתי הקולנוע "יס פלאנט" הוחלט לרכב על גל הנוסטלגיה הבטוחה ולהשיק את פרויקט "יס קלאסיק". החל מה-17 לנובמבר יחלו הקרנות מסחריות של סרטים קלאסיים מכל הזמנים, באיכות דיגיטלית שטרם נראתה על המסך הגדול, במגה קומפלקסים החדישים של התעשייה הישראלית. ״ככול שאנו מסתכלים קדימה, אנחנו מסתכלים גם אחורה", אמר מוקי גרדינגר, מנכ"ל תיאטראות ישראל, בהשקת הפרויקט שהתקיימה ב"יס פלאנט" ראשון לציון והוסיף: "ענף הקולנוע הוא ענף עם המון נוסטלגיה״.

» יס פלאנט ראשון לציון - כל הפרטים» האולמות החדישים של היס פלאנט

החברה, שצמחה מרשת בתי הקולנוע הוותיקה "רב חן", קיימה סקר בקרב הקהל הרחב השוכן בציון ובדקה אלו מבין הקלאסיקות ההוליוודיות הגדולות בקאנון הקולנוע ירצו לראות שוב בהקרנה מסחרית על גבי המסך הגדול. התוצאות הפתיעו את קברניטי הרשת, כיוון שהן משקפות את גם את טעמו של הקהל הצעיר. במקום הראשון עם 47% נבחר חלף עם הרוח, במקום השני עם 44% "הטוב הרע והמכוער", במקום השלישי עם 38% "קזבלנקה" ובמקום הרביעי נבחרה טרילוגיית סרטי "הסנדק" עם 35%.

הפרויקט נעשה בשיתוף עם חברת "הוליווד קלאסיק", שדואגת לשימור ושיחזור אותם סרטים ישנים, המספקת עותקים דיגיטאליים באיכות הטובה ביותר שניתנים להשגה במגרת הגבולות הטכנולוגיים הקיימים כיום. כל שבוע יוקרן סרט אחד בכל הקומפלקסים של יס בארץ (רמת גן, ראשל"צ וחיפה) בשלוש הקרנות; ביום שבת ב-17:00, באמצע השבוע ב-19:00 (בליווי הרצאה מקדימה בנושא הסרט המוקרן) והקרנה שלישית ורגילה נוספת גם באמצע השבוע באזור השעה 21:00.

הסרטים שיוקרנו בעשרת השבועות הראשונים של הפרויקט הם: "חלף עם הרוח", "הסנדק", "חמים וטעים", "הטוב הרע והמכוער", "קזבלנקה", "סיפור הפרברים", "בן חור", "ארוחת בוקר בטיפאני", "השור הזועם" ו-"פסיכו". האחרון יעלה לאקרנים במקביל לסרט החדש שעתיד לצאת על במאי מותחן האימה הקלאסי, אלפרד היצ׳קוק, אותו יגלם אנתוני הופקינס. במידה והפרויקט יצליח הוא  ימשך לסרטים נוספים עם מחשבה להקרין גם קלאסיקות של הקולנוע האירופאי והישראלי. מחירי הכרטיסים יעמדו על הסכום הרגיל של 37 שקלים, הקרנות עם הרצאה יעלו 49 ש"ח.

ישובו למסך הקולנוע. קלינט איסטווד ומרלון ברנדו (צילום: יח"צ)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ