חדש על המסך: מגי ג'ילנהול נגד מערכת החינוך

וגם: יו לורי הוא אבא שווה, קומבינות במבטא צרפתי, ותלמיד בן 84 מגיע לכיתה א'

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגי ג'ילנהול נגד מערכת החינוך: "לא מוכנות לוותר"

מגי ג'ילנהול וויולה דיוויס הן שתי אמהות נחושות. שום דבר לא יעמוד בדרכן לשנות את שיטת החינוך הכושלת של בית הספר של ילדיהן. הן עומדות מול ביורוקרטיה מפרכת ומערכת מיושנת, ומסכנות הכל כדי לחולל שינוי בחינוך ובעתיד של ילדיהן. מולן מתייצבת הולי הנטר, נציגת איגוד המורים, שתעשה הכל למען המורים שהיא אוהבת.הסרט לא מוכנות לוותר משלב דיון פוליטי שמסעיר את ארצות הברית בתקופה האחרונה. בקליפורניה ובמספר מדינות נוספות נחקק חוק שנוי במחלוקת שמאפשר להורים להדיח מורים ולעקוף מנהלים בבתי ספר בעלי דרוג נמוך במיוחד.» לא מוכנות לוותר - מועדי הקרנהדיון פוליטי שמסעיר את ארצות הברית. "לא מוכנות לוותר" (צילום מתוך הסרט)קומבינות במבטא צרפתי: "באמת אני לא משקר"

אדי, דב, איבן וחברים נוספים עזבו את סנטייר, שכונה פריזאית עם ריכוז גבוה של יהודים, ועברו לשכונת אוברוויל היוקרתית במטרה להחיות את עסקי סיטונאות הבגדים. הסרט באמת אני לא משקר שואב השראה מהסנטייר (sentier) – אזור המסחר והתעשייה הישן בפריז בו עובדים יהודים סינים ונוצרים, וכולם מנסים לרמות את כולם. התוצאה היא קומדיית קומבינות צווארון לבן בה החיים, האהבות החברויות הופכים לבדיחה מתמשכת. הפרק הנוכחי בסדרת הסרטים הוא השלישי ששבר את הקופות בצרפת, אך הראשון שמגיע לישראל, ומעניק לקהל המקומי הזדמנות להחשף לקומדיה צרפתית חסרת רסן.» באמת אני לא משקר - מועדי הקרנהקומדיה צרפתית חסרת רסן. "באמת אני לא משקר" (צילום מתוך הסרט)

הזכות להשכלה: "תלמיד מספר 1" בכפר קטן בקניה מצטופפים מאות ילדים בבית ספר יסודי. כולם רוצים לנצל את חוק חינוך חינם שזה עתה נחקק על ידי הממשלה. תלמיד אחד מעורר השתאות כאשר הוא דופק על הדלת: מארוגה, לוחם מאו מאו בן 84, רוצה גם הוא ללמוד לקרוא. תלמיד מספר 1 מבוסס על סיפור אמיתי ומצולם באתר ההתרחשות בקניה עם צוות שחקנים לא מקצועי ברובו. הסרט עוקב אחר מסעו מעורר השראה של מארוגה ובו בזמן עוסק גם בצלקות שנותרו בקניה מאז קבלת העצמאות מבריטניה בשנת 1963. הסרט מתעכב על המחלוקות בין אותם קנייתים שמרדו בבריטים וסבלו מוות ועינויים בשל כך לבין אלה שנותרו נאמנים, קרע שעדיין קיים 40 שנה אחרי האירוע. זוכה פרס חביב הקהל בפסטיבל טורנטו 2010.

» תלמיד מספר 1 - מועדי הקרנההצלקות שנותרו בקניה. "תלמיד מספר 1" (צילום מתוך הסרט)מהאוס לאחת שיודעת: "אורנג'ס" דייויד ופייג' וטרי וקאת'י הם חברים הכי טובים ושכנים ברחוב אורנג' בניו ג'רסי. הם מבלים ביחד, מגדלים את המשפחות שלהם ביחד, עושים ספורט ביחד וחיים את חייהם הנוחים והשלווים ביחד. כשנינה (לייטון מיסטר "אחת שיודעת"), הבת הסוררת של טרי וקאת'י, חוזרת הביתה לחגים אחרי פרידה מהארוס שלה, השלווה ברחוב אורנג' מופרת. במקום לגלות עניין בבנם המוצלח של דייויד ופייג' (אדם ברודי "האו סי"), זה דווקא דייויד (יו לורי "האוס") עצמו שלוכד את עינה.אורנג'ס היא קומדיה על משפחה, על חברות, ועל אהבה כנגד כל הסיכויים.» אורנג'ס - מועדי הקרנהאיפה הזקן והמקל, יו? "אורנג'ס" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: "למלא את החלל" הישר מטקס פרסי אופיר

הזוכה הגדול של טקס פרסי אופיר מגיע סוף סוף למסכי הקולנוע. למלא את החלל של רמה בורשטיין קטף שבעה פרסים בטקס פרסי הקולנוע הישראלי האחרון, ואף זכה בפרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל ונציה, שהוענק להדס ירון.ירון מגלמת את שירה מנלדמן, בת למשפחה חרדית מכובדת שהגיעה לפירקה. היא בודקת בחשאי את השידוך - אברך ועילוי העונה לשם פנחס. פנחס מוצא מאוד חן בעיניה, והוא גם תלמיד חכם. כל אשר נותר זה לקיים מפגש בין המשפחות ולהכריז על מועד האירוסין. כאן מתערב הגורל האכזר. אסתר, אחותה הגדולה והאהובה של שירה נפטרת במהלך הלידה ומותירה אחריה ילדה קטנה, תינוק ואלמן טרי- יוחאי. בתוך כל הצער, המאמץ העיקרי עובר ממציאת חתן לשירה, למציאת שידוך מתאים ליוחאי. על רקע ההתרוצצויות והשדכן ההולך ובא בבית המשפחה, מתפתחת מערכת יחסים עדינה ומהוססת בין שירה - האחות הצעירה לבין יוחאי האלמן הטרי. למרות ההתנגדויות, שירה מוותרת על פנחס העילוי הצעיר.» למלא את החלל - מועדי הקרנהבין מסורת לרגש. "למלא את החלל" (צילום מתוך הסרט)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ