עכבר העיר

גם הקולנוע רוצה סיינטולוגיה: "המאסטר" ההשראה לעלילת המאסטר הייתה סיפורה של הכנסיה הסיינטולוגית השנויה במחלוקת, ובפרט סיפורה של מייסדה, אל. רון האברד. הסרט עצמו לא משתמש בטרמינולוגיה של הכת, אלא מציב במרכזו שתי דמויות גבריות. האחד הוא גבר שבור ומיואש שחוזר לארצות הברית אחרי מלחמת העולם השנייה,  ומחפש משמעות לחייו ושליטה בזעמו המצטבר. השני הוא גבר מבוגר יותר המצוי בתהליך מתקדם של הפיכה לגורו. בתפקיד המורה ניצב פיליפ סימור הופמן ובמשבצת התלמיד - חואקין פיניקס. לצידם משחקת גם איימי אדמס.

הדרמה מתרחשת בשנות ה-50, ומספרת על הגבר המבוגר - אינטלקטואל כריזמטי הידוע בשם "המאסטר", שארגונו המבוסס על אמונה מתחיל לצמוח ולספח מאמינים באמריקה. הנווד הצעיר בשם פרדי, הופך להיות יד ימינו. אך בהמשך דרכם פרדי מתחיל לתהות האם דרכו של הארגון נכונה, ומה הרגשות שלו כלפי בתו של המאסטר.

» המאסטר - מועדי הקרנההגורו בכבודו ובעצמו. "המאסטר" (צילום מתוך הסרט)ליאם ניסן הוא החטוף ב"חטופה 2" בסרט חטופה 2 ליאם ניסן חוזר בתור בריאן מילס, סוכן CIA לשעבר בעל כישורים מיוחדים, שדבר לא עצר בדרכו בדרך להציל את בִתו קים מחוטפים אלבנים. הפעם, אביו של אחד החוטפים מחליט לנקום כאשר הוא לוקח את בריאן ואת אשתו כבני ערובה במהלך חופשה משפחתית באיסטנבול. בריאן מגייס את ביתו לעזור לו בבריחה ומשתמש בטקטיקות ובכישורים המיוחדים שלו כדי להציל את משפחתו ולחסל באופן שיטתי את החוטפים.» חטופה 2 - מועדי הקרנהניסן משחרר את עצמו מחטיפה. "חטופה 2" (צילום מתוך הסרט)

אוהבים, שונאים ושוב אוהבים: "סלסט וג'סי לנצח" סלסט (ראשידה ג'ונס) וג'סי (אנדי סמברג) הכירו בגיל צעיר. הם נפגשו בתיכון והתחתנו זמן קצר לאחר מכן. השנים חלפו והם התבגרו והתרחקו אחד מן השנייה. סלסט מנהלת חברה של ייעוץ תקשורתי וג'סי מובטל, אך אינו עושה דבר בכדי לשנות זאת. סלסט מאמינה שגירושים מג'סי ישפרו את חייה – היא בדרכה לצמרת והוא לא שואף להיות בשום מקום. התסריט האידיאלי עבורה הוא פרידה שתאפשר להם להישאר ידידים קרובים גם לאחר שיתגרשו.

לאחר שחייהם המשותפים מגיעים לסופם, סלסט מתחילה להבין שההחלטה שלקחה על עצמה, זו שהיא חשבה לאחראית ובוגרת, היא בעצם אימפולסיבית וילדותית. כדי להחזיר אליה את ג'סי ולתקן את טעותה היא צריכה לזכות מחדש באמונו, ואולי אפילו באהבתו.

ראשידה ג'ונס, שהתפרסמה בעיקר בזכות "המשרד" ו"מחלקת גנים ונוף" גם אחראית לתסריט של סלסט וג'סי לנצח, שהוקרן בבכורה במסגרת פסטיבל סאנדנס 2012.» סלסט וג'סי לנצח - מועדי הקרנהנפרדים - חוזרים וחוזר חלילה. "סלסט וג'סי לנצח" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: מרדף על אופניים ב"שליחות עירונית" ווילי (ג'וזף גורדון לוויט), הוא שליח האופניים האגרסיבי והזריז הטוב ביותר של ניו יורק בסרט שליחות עירונית. הוא מורגל בהתחמקויות ממכוניות טסות, מנהגי מונית משוגעים, ומשמונה מיליון הולכי רגל עצבניים. רק זן מיוחד של רוכבי אופניים יכולים להיות שליחים כאלה: קלי משקל, רוכבים על אופניים עם גיר אחד וללא מעצורים, עם כישורי פידול בלתי רגילים. הם חייבים להיות משוגעים שמסתכנים בלהפוך לכתם על המדרכה בכל פעם שהם יוצאים לדרכים. אבל בחור שמסכן את חייו באופן שגרתי עומד לסכן אותם הרבה יותר ממה שנדמה לו. המעטפה האחרונה של היום, מעטפת שליחות רגילה, הופכת למרדף של חיים ומוות לאורך רחובות מנהטן.

» שליחות עירונית - מועדי הקרנהמשוגע על הכביש. "שליחות עירונית" (צילום מתוך הסרט)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ