יש מד"ב בישראל: הזוכים בפסטיבל אייקון TLV

האירוע השנתי של סרטי ז'אנר המדע הבדיוני, הפנטסיה והאימה, בחר את הסרטים הישראלים שיזכו במענקי פיתוח והפקה, כמו גם את הקצרים והבינלאומיים שהצטיינו במיוחד לאורך עשרת ימי הפסטיבל

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הפסטיבל הבינלאומי ה-16 למדע בדיוני ופנטסיה ננעל אמש (ב') בטקס הסיום המסורתי ואף העניק פרסים למצטיינים. השנה, הפסטיבל בחר להעניק את הסכום הגבוה ביותר אי פעם לתמיכה ופיתוח של סרטי ז'אנר בתחום המדע בדיוני, האימה והפנטסיה בישראל, כ- 200,000 ₪, בשלוש מסגרות. במסגרת התחרותית לסרטים קצרים ישראליים, את הפרס הראשון בסך 5,000 ש"ח גרף הסרט "קרון" של ארז אבני ואיתי אדרי, מסע של אב ובן, עם סיום מפתיע וטראגי. את הפרס השני בסך 2,500 ש"ח קיבל הסרט Sight של תלמידי בצלאל דניאל לאזו וערן מי-רז,שהרשים את השופטים בהיותו משל חכם ומהוקצע ובעולם הוויזואלי המושקע שלו. בציון לשבח זכתה הבמאית רוני קידר עבור סרטה "Bunny Love", המספר על בחורה שדב הפנדה שלה קם לחיים ומנסה למנוע את הקשר המתהווה בינה ובין בת זוגה החדשה.

» פסטיבל אייקון TLV - כל הפרטים

בנוסף, זו השנה השלישית בה ניתן בפסטיבל מענק לפיתוח תסריט בשיתוף קרן הקולנוע הישראלי, במסגרתו משקיעים בפיתוח סרטי ז'אנר, בדגש על מדע בדיוני, פנטסיה ואימה. השנה, חולק הפרס בין שני זוכים: לפרויקט "זהירות ספוילר" של עידן אלתרמן ונדב הולנדר ("חתולים על סירת פדלים") הוענקו 15,000 ₪. לפרויקט "נתב"ג" של מתי הררי ויואב כ"ץ הוענקו 25,000 ש"ח, כשמטרתם לפתח את ספרו של כ"ץ בשם זה לסרט באורך מלא. לראשונה, השנה מימש הפסטיבל פרויקט מיוחד בשיתוף קרן רבינוביץ' במסגרתו יושקעו 150,000 ש"ח בהפקתו של סרט ז'אנר קצר ישראלי, שיוצג בבכורה בפסטיבל בשנת 2013. הפרויקט בו יושקע מלוא סכום זה הינו "נוסטאלגיה" של דן סחר וקאי מארק.

במסגרת התחרותית לסרטים באורך מלא (שאינם ישראלים כמובן) זכה בציון לשבח הסרט "שמע את קולי" בבימוי זאל באטמנגלי, שנכתב ע"י בריט מרלינג והבמאי. בפרס השופטים זכה הסרט "על אחריותכם בלבד" בבימוי קולין טרבארו, שנכתב ע"י דרק קונולי.

"על אחריותכם בלבד" - הטריילר:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ