ורה פרמיגה תפתח את פסטיבל סרטי נשים ה-9

סרט הביכורים של השחקנית כבמאית מוביל את רשימת הסרטים הבילאומיים, שיוקרנו לצד סרטים של במאיות ישראליות באירוע שיתקיים בתחילת נובמבר ברחובות

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

בעוד עונת פסטיבלי הקולנוע נמצאת בעיצומה בחול המועד סוכות, הכריז פסטיבל סרטי נשים על הליין-אפ שלו למהדורה ה-9. הפסטיבל יתקיים ברחובות, העיר המארחת הקבועה שלו, ביום שני ה-5 בנובמבר ויוקרנו במהלכו 60 סרטים של במאיות, חצי מתוכן מישראל.

» פסטיבל סרטי נשים 2012 - כל הפרטים

סרט הפתיחה יהיה "גבוה יותר", בכורתה של השחקנית ורה פרמיגה ("תלוי באוויר") מאוחרי המצלמה. הסרט מתקשר לתימה המרכזית של הפסטיבל השנה - דתות. הוא משרטט את נופה של קהילה אוונגליסטית רוחנית סגורה היוצאת מאיזון כאשר אחת החברות מתחילה להטיל ספק באמונותיה. בהשראת זיכרונותיה של הסופרת קרולין ס' בריגס, שאף כתבה את התסריט, הסרט מתאר את סיפור מאבקה הפנימי והחיצוני של אישה מאמינה בהרהורי הכפירה בדרך שבחרה. פרמיגה אף מככבת בסרט ולצידה ג'ושוע ליאונרד.

עוד מהעולם יוקרנו כמה מסרטיהן של לוקרסיה מרטל ("The Headless Woman") ומרגרטה פון טרוטה ("חנה ארדנט"). הבמאית והפובלציסטית התוניסאית נדיה אל-פאני, תתארח עם שני סרטיה התיעודיים, "חילוניות אינשאללה" ו"לא נעשה נזק", בהם היא עוסקת בהפרדת דת ומדינה ובמהפכות האביב הערבי.

מהיבול הישראלי בולטים למלא את החלל של רמה בורשטיין, הזוכה הגדול של האופיר, "אליס" של דנה גולדברג שכיכב בפסטיבל ירושלים האחרון, "הירושה" של היאם עבאס שמוקרן כעת בפסטיבל חיפה, איה של מיכל ברזיס ועודד בן-נון שעושה חייל בסינמטקים ו"עבדי השם" של הדר פרידליך ("עמק תפארת"). מבין הדוקומטריים שווה לציין את סרטיה של ענת צוריה ("מקודשת"), "ימי הזוהר" של זהר וגנר ו"ליידי כל אל ערב" של אבתיסאם מראענה. בנוסף יוקרנו סרטים קצרים רבים, ביניהם "באני לאב" של רוני קידר, זוכת הפסטיבל בשנה שעברה על סרטה "ג'ו + בל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ