חדש על המסך: סרט האימה של הארי פוטר

דניאל רדקליף נפרד משושלת הארי פוטר, רבקה גור ויוסף כרמון בימיהם האחרונים, ריצ'רד גיר מבצע עסקה מגונה, "ילנה" הרוסי מגיע מקאן, מילה ג'ובוביץ' שוב רודפת אחרי זומבים ועוד סרטים חדשים

עכבר העיר
עכבר העיר

חיים ביחד מתים לבד? "חיותה וברל"

חיותה וברל (רבקה גור ויוסף כרמון) הם זוג קשישים, חלוצים בדימוס ורומנטיקנים מסורים. השניים מתקשים להסתגל לזמנים המודרניים ולשינויים החברתיים המקיפים אותם. לאחר שנים של מאבק מסרבים השניים להיפרד בקלות ממפעל חייהם, מחלומותיהם השיתופיים ומתוכניתם המהפכנית להקמת מדינת רווחה בישראל. בערב של התפכחות כואבת מחליטים השניים לסיים את חייהם יחד ולעצור את הסבל הפיזי והרוחני המלווה את ימיהם האחרונים.הקרנת הבכורה של "חיותה וברל" התקיימה במסגרת התחרות הרשמית של פסטיבל ירושלים 2012, שם זכה לשבחים רבים וכן זיכה את יוסף כרמון ואת רבקה גור בפרסי המשחק. כמו כן, התקבל הסרט למסגרת צדדית בפסטיבל ונציה היוקרתי באותה שנה.

» חיותה וברל - מועדי הקרנה

רומנטיקנים מסורים, בחיים ובמוות. "חיותה וברל" (צילום מתוך הסרט)

דניאל רדקליף כבר לא הארי פוטר: "האישה בשחור"

ארתור קיפס הוא עורך דין צעיר, שנוסע לכפר מרוחק על מנת למיין את הניירות של לקוח שנפטר. תוך כדי עבודה על הניירת, קיפס מתחיל לחשוף סוד טרגי. הוא מגלה את רוחה הנקמנית של אישה שנפטרה, שלובשת רק שחור ומאיימת על המקומיים. האישה בשחור הוא אחד מהסרטים הראשונים של דניאל רדקליף כשחקן ראשי מחוץ לסדרת הארי פוטר.» האישה בשחור - מועדי ההקרנהיצליח גם מחוץ להארי פוטר? "האישה בשחור" (צילום מתוך הסרט)

הצרות הכלכליות של ריצ'רד גיר: "עסקה מגונה" הסרט עסקה מגונה מגולל את סיפורו של איל ההון רוברט מילר (ריצ'רד גיר). מילר נקלע לצרות כלכליות ומנסה באופן נואש להשלים את מכירת אמפריית המסחר שלו לבנק גדול לפני שהתרמית שלו תתגלה. לפני שהוא מספיק לבצע את המכירה, טעות אומללה ועקובה מדם מאלצת אותו לפנות לבקשת עזרה מהמקום הכי לא צפוי שיש.

את עסקה מגונה כתב וביים ניקולס ג'רקי, שזהו סרטו העלילתי הארוך הראשון, ואת המוזיקה המקורית של הסרט כתב קליף מרטינז, מי שזכור בעיקר הודות למוזיקה שכתב למותחן "דרייב".» עסקה מגונה - מועדי הקרנהעושה עסקים עם סוזן סרנדון. גיר ב"עסקה מגונה" (צילום מתוך הסרט)

מרוסיה באהבה: "ילנה"

ילנה וולדימיר הם זוג מבוגר. הם מצאו זה את זו בשלב מאוחר בחיים, ונשארו יחד למרות כל ההבדלים. הוא גבר קר ושתלטן מרקע מבוסס, שמנהל מערכת יחסים צוננת למדי עם בתו מנישואים קודמים. ילנה באה מרקע צנוע יותר, ומתפקדת כרעיה כנועה וצייתנית. גם לה יש בן מנישואים קודמים - מובטל שלא מצליח לפרנס את משפחתו ותמיד מבקש ממנה כסף. האיזון מופר כאשר ולדימיר עובר התקף לב. בבית החולים הוא חווה איחוד קצר אך עדין עם בתו ומגיע להחלטה חשובה: היא תהיה היורשת היחידה שלו. ילנה מקבלת את ההחלטה בצורה קשה. כל התקוות שלה לעזור יום אחד לבן ולנכדים נמוגות. ואז, עקרת הבית הביישנית והשקטה מחליטה להשיב מלחמה. ילנה זכה בפרס מיוחד של חבר השופטים במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן 2011.» ילנה - מועדי הקרנהנשארים יחד למרות הכל? ילנה (צילום: מסך)הנקמה של מילה ג'ובוביץ': "האוייב שבפנים: הגמול"

וירוס-טי הקטלני של התאגיד אמברלה ממשיך להרוס את כדור הארץ בסרט האוייב שבפנים: הגמול - החמישי בסדרת הסרטים המצליחה. כבר כמעט כל אוכלוסיית העולם הפכה לזומבים אוכלי בשר. תקוות המין האנושי האחרונה היא אליס (מילה ג'ובוביץ'). אליס מתעוררת בלב המתקן החשאי ביותר של אמברלה. ככל שהיא חוקרת יותר, כך היא חושפת את מסתרי עברה הסודי. בלי תוכנית ב', או גיבוי אליס ממשיכה לצוד את מי שאחראי להתפרצות. המרדף לוקח אותה בין יבשות - מטוקיו, לניו יורק ועד לושינגטון. המרדף מגיע לשיאו עם גילוי מהפכני שיכריח אותה לשקול מחדש את כל מה שהיא ידעה עד עכשיו. אליס נעזרת בבעלי ברית חדשים וחברים מוכרים, והיא חייבת להילחם כדי לשרוד מספיק זמן ולברוח מעולם עוין.

» האוייב שבפנים: הגמול - מועדי הקרנה

מתי היא תפסיק להרוג זומבים? "האוייב שבפנים: הגמול" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: השלישייה של בלייק לייבלי היא "בלי חוקים"

בסרטו החדש של אוליבר סטון, בלי חוקים, בלייק לייבלי מספקת עירום, סצינות סקס והרבה אקשן. כוכבת "אחת שיודעת" מעלה את המעלות בתפקיד אישה שנכנסת למיטה באופן קבוע עם שני חברים טובים (אהרון ג'ונסון וטיילור קיטש). השניים מגדלים מריחואנה למחייתם, אבל מאבדים את השאנטי כשקרטל סמים מקסיקני חוטף את בת זוגם המשותפת ודורש עבורה כופר. ג'ונסון וקיטש יוצאים למרדף במטרה להציל את לייבלי, ובדך פוגשים את סלמה הייק בתפקיד ראש הקרטל, את בניסיו דל טורו, וגם את ג'ון טרבולטה ואומה תורמן, שחרכו יחדיו את המסך ב"ספרות זולה".

» בלי חוקים - מועדי הקרנהשווה את הכופר? בלייק לייבלי ב"בלי חוקים" (צילום מתוך הסרט)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ