"ההתחלפות" ו"השוטר" יתחרו באוסקר האירופאי

הסרטים נבחרו על ידי האקדמיה האירופאית לקולנוע לייצג את ישראל בתחרות היוקרתית. נדב לפיד: "אני מאוד שמח. אחרי הכל, אירופה היא מולדתנו האבודה"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

ההתחלפות, סרטו של ערן קולירין, והשוטר, סרט הביכורים של נדב לפיד, יתחרו על פרסי האקדמיה האירופית לקולנוע, המקבילה לפרסי האוסקר. שני הסרטים נבחרו על ידי האקדמיה האירופאית מבין הסרטים הישראלים של השנה החולפת, ויעמדו לבחירת חברי האקדמיה במספר קטגוריות מרכזיות, כולל פרס הסרט הטוב ביותר והבמאי הטוב ביותר.

"השוטר" יתחרה גם על פרס תגלית השנה, לקולנוענים שזהו סרטם הראשון. בעבר זכו בפרס היוקרתי במאים נחשבים כפדרו אלמודבר ברונו דומון ואף קולירין עצמו, שסרטו הקודם "ביקור התזמורת" זכה  בפרס התגלית השנה בשנת 2007 .

בסוף השבוע האחרון יצא ה"ההתחלפות" בהקרנות מסחריות בצרפת. "ההתחלפות יתחרה בעילית הסרטים האירופאים השנה, ואני גאה בכך מאוד", מסר קולירין. "זוהי זריקת עידוד משמחת ועדות לכך שיש מי שקשוב ורגיש לסרטים, גם כשהם מעט שונים או אחרים". בהודעה רשמית לעיתונות נמסר ש"השוטר", בהפקת איתי תמיר ו"לילה סרטים", זכה השנה ביותר מ- 15 פרסים בפסטיבלים בינלאומיים, והוקרן ביותר ממאה פסטיבלים. בחודשים הקרובים הסרט עתיד להגיע לבתי הקולנוע בארצות הברית. "אחרי שנה כל כך מוצלחת עבור 'השוטר', אני שמח מאוד להיכלל גם במסגרת החשובה הזו", מסכם לפיד. "אחרי הכול, אירופה היא מולדתנו האבודה".  ההתחלפות - טריילר:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ