שוברי קופות: למרות הטרגדיה "עלייתו של האביר האפל" בראש

בשל הטבח שהתרחש בדנבר, בחרו האולפנים לא למסור נתונים מדויקים של סוף השבוע האחרון, אבל על פי ההערכות הצליחו להגיע לנתונים מרשימים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הטבח שהתרחש בהקרנת עלייתו של האביר האפל בדנבר, בו נהרגו 12 צופים, הוביל את אולפני וורנר להורדת פרופיל עולמית של יחסי הציבור לשובר הקופות הפוטנציאלי ולביטול של מספר הקרנות בכורה חגיגיות ברחבי העולם. עקב האירוע החליטו באולפנים שלא למסור נתונים מדויקים כנהוג לגבי רווחיו של הסרט. לפי הערכות ראשוניות, שלמרות מרחץ הדמים, טיפס הסרט לראש טבלת הסרטים המרוויחים של סוף השבוע האחרון בארצות הברית, ורשם פתיחה מרשימה של כ-77 מיליון דולר, נתון פתיחה זה במקום השלישי מרשימת נתוני הפתיחה הגבוהים ביותר של הוליווד; המקום הראשון שייך לחלק האחרון בסרטי הארי פוטר (91.1 מיליון דולר) והשני לנוקמים (80.8 מיליון דולר). להבדיל משני הסרטים, שצולמו ב-3D, "עלייתו של האביר האפל" צולם בטכנולוגיית IMAX.

סך כל הרווחים המשוערים של סוף השבוע האחרון בארצות הברית עומד על כ-170 מיליון דולר. לשם השוואה, החלק האחרון בסדרת סרטי הארי פוטר הרוויח 169.2 מיליון דולר ואילו "הנוקמים" ימשיך לשמור על מקומו כסרט בעל הפתיחה הכי רווחית עם רווחים של 207 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון להפצתו. צפי הרווחים של אולפני וורנר מהחלק האחרון בטרילוגיה המסקרנת של נולן היו גבוהים מכפי שנרשמו, ההערכות הן שמקרה הירי בנדבר הצליח לפגום בעסקים של האולפן, אך אם זאת, לא בסכום גבוה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ