מקניה באהבה: אחיו של אובמה משתתף בסרט נגד הנשיא

"2016: אמריקה של אובמה", סרט דוקומנטרי באורך מלא, בודק איך הגיע אחיו של נשיא ארצות הברית לחיי עוני בבקתה בקניה. הצצה

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הכירו את ג'ורג' אובמה. הוא מתגורר בקנייה בעוני נורא והוא אחיו למחצה של נשיא ארצות הברית, ברק חוסיין אובמה. אובמה האח עומד לככב בסרט דוקומנטרי באורך מלא, שמטרתו לבקר את נשיא ארצות הברית. הסרט יקרא "2016: אמריקה של אובמה" והוא מבוסס על רב המכר של דיינש ד'סאוזה: "שורשי הזעם של אובמה". במהלך הסרט מתייחס ד'סאוזה לעובדה הבלתי נתפסת בעיניו שאחיו של נשיא ארצות הברית מתגורר בבקתה בקנייה, ומשווה אותה לסרט נער החידות מבומביי. הוא יוצא בעקבות ג'ורג' ופוגש אותו בניירובי.

יוצר הסרט מנסה לברר כיצד אחיו למחצה של מנהיג העולם החופשי חי בתנאים של עוני ולא מקבל סיוע מנשיא ארצות הברית. "אני חושב שיש לו משפחה משלו שהוא צריך לפרנס", אומר ג'ורג' להגנתו של ברק. "אני אדם בוגר, שמסוגל לפרנס את עצמו", מבהיר ג'ורג' ליוצר הסרט. ד'סאוזה מנסה במהלך הסרט לחלץ ביקורת וסיפורים בעלי אופי צהוב מאחיו למחצה של ברק אובמה אבל ג'ורג' מסרב לשתף איתו פעולה. לשאלה האם אחים לא מחויבים לשמור אחד על השני עונה ג'ורג' כי בכך שנשיא ארצות הברית פועל נגד התחממות גלובלית הוא למעשה שומר גם על אחיו.

קטע מתוך הסרט "2016: אמריקה של אובמה":

ג'ורג' אובמה הוא הצעיר משבעת הילדים שברק אובמה האב הביא לעולם מארבע נשים שונות. הוא היה שותף לכתיבת ספר ב-2010 וד'סאוזה הצליח לאתר את מיקומו בעזרת המוציא לאור של אותו ספר. ד'סאוזה סיפר ל"הוליווד ריפורטר" כי פגש את ג'ורג' במלון בניירובי ולאחר מכן הם יצאו לסיור בכפר שלו ובילו קרוב ל-12 שעות יחד. "ג'ורג' הוא המורד במשפחת אובמה, הוא הכבשה השחורה", אמר ד'סאוזה.     

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ