החל משפטו של ג'ון גליאנו: "אני לא זוכר שום דבר מהאירועים"

משפטו של מעצב העל, שנאשם בהתבטאויות אנטישמיות בפומבי, החל בפריז. גליאנו מכחיש כי הוא אנטישמי ומאשים את ההתמכרות שלו לכדורי שינה

אלעד בילו, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד בילו, עכבר העיר אונליין

משפטו של מעצב העל ג'ון גליאנו החל אתמול בפריז. גליאנו, שהיה המעצב הראשי של בית האופנה דיור, הודח בתחילת השנה מתפקידו עקב התבטאויותיו הגזעניות והאנטישמיות בפומבי. הוא מואשם בשתי תקריות של גילויי אנטישמיות והשמעת הערות גזענות ופוגעניות כלפי זרים בבית קפה בפריז.

אתמול במשפט פירטה עורכת הדין שלו, אורליאן האמל, את קו ההגנה של גליאנו. על פי דבריה, המעצב כלל לא אנטישמי, אלא פשוט אדם חולה המכור לכדורי שינה, לכדורים נגד דיכאון ולאלכוהול. לדבריה, את הכדורים הוא היה בולע "כמו סוכריות". גליאנו עצמו אמר: "אני לא זוכר שום דבר מהאירועים. הייתי שבור וממוטט נפשית מאז 2007, אז מת בן זוגי סטיבן כשלקה בהתקף לב. מאז אני מכור לאלכוהול ולכדורים".

כזכור, על אף שהתנצל על הפרשה כולה ועל דבריו בפרט, החליט משרד התובע הכללי של צרפת להעמידו לדין. "לאנטישמיות ולגזענות אין מקום בחברה שלנו", הצהיר אז גליאנו, "אני מתנצל בגלוי על כל התבטאות פוגענית שיצאה מפי". המעצב טען אז כי הסיבה להתפרצות שלו הייתה התקפות והטרדות מצד היושבים בבר, בשל לבושו והמראה שלו.

בצרפת נחשבת התנהגות אנטישמית לעבירה פלילית, והעונש עליה הוא עד שישה חודשי מאסר וקנס של עד 22 וחצי אלף יורו. התובעים דרשו להטיל על גליאנו קנס של לא פחות מ-10 אלף יורו, אך לא ביקשו כלא. גזר דינו של גליאנו, בן 50, ייחרץ בסתיו הקרוב, בשמיני בספטמבר. בתוך כך, ביום שישי הקרוב תתקיים תצוגת האופנה של קו הגברים של גליאנו במסגרת שבוע האופנה לגברים בפריז, אך גליאנו עצמו ייעדר ממנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ