אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

פני הדור כפני הדוברמן: איתמר הנדלסמן סמית משיב מלחמה

הטור העצוב על ג'וליאנו מר מהשבוע שעבר הפך לזירת מלחמה של טוקבקיסטים קיצוניים ומשתוללים - והכל בגלל הערה אחת על הנטיה של ישראל לייצר אלימות. כמובן שהם הוכיחו בדיוק מה שנאמר עליהם

תגובות

"כשאנשים נוטים להסכים איתי אני תמיד מרגיש שטעיתי" (מיוחס לאוסקר ויילד)

בסוף השבוע שעבר פירסמתי כאן טור אישי שכותרתו "ג'נין/בלפסט - ג'וליאנו מר ואני". טור מינורי ומאופק ובו ניסיתי לנסח את מכלול התחושות שליוו אותי עם הישמע דבר הירצחו של ג'וליאנו מר חמיס. לא רציתי להשתלח באף אחד ולא חיפשתי לעצבן אף אחד. כתבתי בימי חיי לא מעט טורים, כתבות וסיפורים שיכולתי לצפות מבעוד מועד שהדברים עשויים לא לשאת חן בעיני אנשים מסוימים (וכמובן שהדבר מעולם לא מנע בעדי מלפרסם אותם).המרחק בין ג'נין לבלפסט: טור המריבה מהשבוע שעבר

"ג'נין/בלפסט" ממש לא היה אחד מהם. מדובר כאמור בטור אישי מאוד שנכתב במבע שקט, שלא לומר חרישי. כל כך חרישי שאפילו לא חשבתי שעורכי "עכבר העיר" אונליין יעלו טור כזה לאתר. בטח לא חשבתי שאקבל הפניה מעמוד הבית של עיתון האם "הארץ". בטח ובטח שלא יכולתי לצפות מראש כ־170 טוקבקיסטים אלימים, צמאי דם, שרובם המכריע שונא אותי (כשם גנרי כמו סמולן או קוויזלינג) באופן תהומי. בלשון המעטה.

אין לי מושג מה בי מעורר אצל אותם קוראים תגובות יצריות כאלה, הבאות לידי ביטוי בעוצמה שכזו, אבל זו גם לא העבודה שלי לנסות ולברר את זה. ברם, אם בעבר יכולתי לנחש בקלות מה יכעיס את אותם קוראים, הרי שהפעם נתפסתי עם המכנסיים למטה. באמת שלא חשבתי שמישהו ייפגע.

"תשאר באירלנד, יא אפס!! (ל"ת)". מאת: הלל בן שחר. "חתיכת בכיין עלוב. בגלל 'גברים' כמוך אנחנו נחלשים". מאת: שרה. "כתב שונא ישראל". מאת: אסי. "ישראל מוכנה לייצא את כל השמאלנים לחו"ל וכך נפתור את הבעיה". מאת: mm. "אתה איש מגעיל שמיצר דברים מגעילים ושופך דמעות תנין". מאת: אליוי. "איתמר איש קטן ורכרוכי שלי, ישראל מייצאת גם המוני אנשים מסוגך". מאת: סר טימוטי טומטומ. "באמת מזמן לא היתה כותרת כל כך אנטישמית בהארץ..." (ל"ת). מאת: זה כנראה לכבוד פסח... חג המצות מדם נוצרים... עיתונאי חלאה שכמוך. "אתה מה שאמר רבין על יורדים". מאת: רותי. "כתבה אופיינית לשמאלן שהתחתן עם שיקצע קתולית" (ל"ת). מאת: שמואל־יענקל־סמית, יהודי טוב באמת. "תועבה - יש לסגור את ביובון הרפש הזה לאלתר!!!". מאת: כל ישראל. "טוב שהכותב לא בארץ, עוד סמולני הזוי וקשקשן. מר היה אוי...". מאת: הראל מהשמו"צ. ולקינוח לא שכחו הטוקבקיסטים את מר עצמו, כמובן, "מר נרצח באיחור רב", מאת: חמיסר.

אלו רק כמה דוגמאות ספורות למה שהלך שם. יש עוד הרבה מאוד מאיפה שזה בא. אז מה לנו כי נלין על ה"פשיזם" של ליברמן או על נוער הגבעות? פני הדור כפני הדוברמן. ונראה שבאמת טעיתי: זה לא "אזורינו" שמייצא בעיקר דם ואלימות. גם לא מדינת ישראל. זה הישראלים עצמם ולראיה אלימות התגובות נגדי, שכמו באו לאושש את הטענה שמעולם לא ממש טענתי. חג חירות שמח. את חירותי?

*#