יהודה פוליקר בהופעה, שבוע סרטים איריים בסינמטקים - המלצות ליום ראשון - קולנוע - הארץ

יהודה פוליקר בהופעה, שבוע סרטים איריים בסינמטקים - המלצות ליום ראשון

וגם: תכנית דוקומנטרית חדשה על בני נוער, יוסי גרבר חוזר לבמה, התערוכה שהרגיזה את הותיקן, כל האגדות בהצגת ילדים אחת וארוחת שף ב-100 שקלים באשקלון

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עכבר העיר אונליין

המלצות ליום שניהמלצות ליום שלישיהמלצות ליום רביעיהמלצות לסופ"ש

מוזיקה: זר שושנים

אביגיל רוז חוגגת אלבום שני על במת הצוותא. לאחרונה הוציאה רוז סנוניות ראשונות מתוך האלבום ששמו "חצי נחמה", שיריהם של אהוד מנור וסשה ארגוב – "מה שתרצה" ו – " עוד מחכה לאחד". כמו באלבום הקודם, גם הפעם הפיק אותו יוני בלוך. ביום ראשון היא תשיק את האלבום במופע חגיגי ותארח את דודו טסה.

» אביגייל רוז בהופעה, יום ראשון 13.3. צוותא, רחוב אבן גבירול 30, לונדון מיניסטור,תל אביב.

וגם: יהודה פוליקר מגיע לזאפה תל אביב להופעת להקה. יהיה שמח ויהיה בוזוקי.

» יהודה פוליקר בהופעה, יום ראשון 13.3. זאפה תל אביב, ראול ולנברג 24, מגדלי זיו,תל אביב.

כל המלצות המוזיקה של השבועסרטים: אירלנד בקולנוע כמו כמעט כל חודש, גם את מרץ בחרו הסינמטקים להקדיש עבור מדינה מסוימת. הפעם זו אירלנד שזוכה לקבל את אור הזרקורים. שבוע הקולנוע האירי נפתח ב-9 במרץ וימשיך עד סוף החודש, בסינמטקים תל אביב, ירושלים, חיפה, שדרות וראש פינה.

סרט הפתיחה הוא "מסלול המראה" של הבמאי איאן פאוור. זוהי דרמה המבוססת על סיפור אמיתי. ב-1983 טייס דרום-אמריקאי מתרסק עם מטוסו בשדה אירי. כשפאקו בן ה-9נתקל בשדה בשאריות של מה שהוא חושב לחללית, וגבר דובר ספרדית יוצא מתוכן, הוא משוכנע שאביו האובד חזר. הילד משמש כמתורגמן לטייס ולרוב מעוות את דבריו לפי רצונו. אם כי עד מהרה כל תושבי העיירה, למעט הילד, מבינים שמדובר בטייס וראש העיר מגייס את כולם לשיפוץ המטוס ובניית מסלול המראה.

שבוע הקולנוע האירי - כל הפרטיםלכל המלצות הקולנוע לשבוע הקרובטלוויזיה: נוער בלי בושה

לראשונה בישראל סדרת דוקו-דרמה המאפשרת הצצה נדירה ובלתי אמצעית לחיים אמיתיים ועושה זאת בשפה מסוגננת ואיכותית של סדרת דרמה.דרך נקודת מבטה של לני, שמנהלת את חייה החברתיים בעולם וירטואלי, נחשפים חמישה סיפורים של בני 17 המחפשים את זהותם בתקופה הכי מרגשת בחיים.

התמונה שמתגלה היא מורכבת, משעשעת, פרובוקטיבית ומפתיעה. הדור הצעיר חי בעולם מהיר וריקני אך גם חכם, מתוחכם, אופטימי ואמיתי. התמודדות ההורים עם עולמם הפרוע של ילדיהם הופכת לא פעם להיות מרכז ההזדהות בגלל הקושי להתמודד עם ילדים ווכחנים ומניפולטיביים בשיאו של גיל התבגרות סוער.

הסדרה מרתקת, אמיתית וחושפת את העולם של בני ה- 17 בצורה מרגשת וכנה. התמכרות מובטחת. הם יגלו לכם הכל- בלי בושה.

בלי בושה, (ימי א'-ד')  22:45 , yes Drama HD

וככה זה נראה:

וגם:

סידרה שעוקבת אחר חייהם של אנשים הנאבקים עם התמכרות. קריסטינה ואנדזילק, בעצמה מתמכרת לשעבר, מגיעה לעשות התערבות בחייהם של המכורים ולנסות לרפא אותם. הסידרה "מכורים" נכנסת לעומק מחלת ההתמכרות, שפוגעת לא רק במכורים עצמם אלא גם במשפחתם:

מכורים, (א'-ו)',  21:05. yes דוקו

מבית היוצר של ה-BBC, סדרה חדשה החושפת את ההיסטוריה של המדע כפי שטרם נראתה, איך כל תגלית ומסקנה מהפכנית נולדה משאלה פשוטה אחת. מייקל מוזלי לוקח אותנו למסע בזמן, בעקבות ההיסטוריה של המדע והמדע של ההיסטוריה. 

ההיסטוריה של המדע, (א'-ה'), 19:15, ערוץ 8

מה קורה בגולגולת עתיקה של מצרי:

לכל המלצות הטלוויזיה של השבוע הקרוב

במה: שובו של יוסי גרבר

השחקן הראשי של ימי שלישי עם מורי, יוסי גרבר, חווה תקופה לא קלה לאחרונה. לפני כחודש נמסר כי הוא צריך להתאשפז לניתוח קשה, ובעקבות כך לקח חודש חופשה מהתיאטרון בו בוטלו כל ההצגות. כעת, שב גרבר לבמה בתור מורי שוורץ, מורהו הנערץ של מיטש אלבום בימי האוניברסיטה. המחזה מתרחש 16 שנים לאחר סיום הלימודים, כשצופה אלבום באקראי בראיון טליווזיוני עם שוורץ בו הוא מספר בגילוי לב על מחלתו הסופנית. מיטש הנרעש ממהר לפקוד את ביתו של מורהו, ומכאן ואילך השניים נפגשים אחת לשבוע, בימי שלישי, בביתו של שוורץ הקשיש. ימי שלישי המשותפים של השניים הם עבור אלבום השיעור המחכים והמרגש ביותר שקיבל ממורהו, על חברות, נתינה וגם על המוות הניצב בפתח. המחזה מבוסס על ספרו של מיטש אלבום משנת 1977.

ימי שלישי עם מורי -ימים א'-ב' ה-13-14 במרץ, 21:00, תיאטרון הקאמרי צפו בקטע מתוך "ימי שלישי עם מורי":

וגם: הנאשם במשפ הוא מר נגדיאל אפשטיין, בן ארבעים, ליצן במקצועו, שמואשם בשישה סעיפי אישום. במידה וימצא אשם יגזור עליו השופט, מוות בתליה ללא זכות ערעור. אף על פי תהום היא קומדיה טראגית על ליצן, שופט וחבל תליה. יום א' ה-13.3, 20:30, צוותא.

לכל המלצות הבמה לשבוע הקרובאמנות: התערוכה שהרגיזה את הותיקן

אישה חצי עירומה תלויה על צלב, קבוצת רבנים מפנים את ישבנם למצלמה ושתי בובות צעצוע מוצבות בתנוחה פרובוקטיבית - אלה הם רק חלק מהדימויים שתוכלו למצוא בתערוכה החדשה ונילה סקס המציגה בבית העיצוב רוז'ין (RUGINE) בתל אביב. למעשה, היא הייתה אמורה התערוכה לעלות במוזיאון יפו בקיץ האחרון, אך נתקלה בקשיים. עבודתו של אלדד פניני "פטיש ותשוקה סביב סמלים דתיים", עוררה סערה בקרב ראשי הקהילה הנוצרית ביפו ומחאות נשמעו אפילו מהותיקן. אחרי חודשים של חיפושים מצאה התערוכה בית בבית העיצוב רוז'ין.

לצורך התערוכה, נבחרה אסופת עבודות שעוסקות באופנים שונים באמנות הפטיש. הן בוחנות את ה"ונילה סקס" (התנוחה המסיונרית) כסמל, כמו גם את הקשר בין פטיש לתשוקה, המפגש בין האחרונה לבין הדת, פנטזיות בלתי אפשריות וכן הלאה. המשורר יחזקאל נפשי הצטרף לקבוצת האמנים עם שיר שהתאים במיוחד לתערוכה. לצד צילומים ועבודות מונטאז' אפשר למצוא גם ציורים, רובם ככולם של אמנים ישראלים.

ונילה סקס - כל הפרטים

לכל המלצות האמנות לשבוע הקרוב

ילדים: כל האגדות בהצגה אחת

ביער הקסום, בו גרים תולי התולעת, שופי-שוף הינשוף, ולף העטלף, מתקבל בכל יום ספר חדש, אותו מספר רונן. יום אחד כשהספר בושש להגיע, נשלח רונן למסע בארץ הסיפורים, למשימה חשובה ביותר: עליו לסייע לשלושה גיבורים מהסיפורים למצוא את הסוף הטוב של האגדה או הסיפור אליו הם שייכים. רק לאחר שיצליח במשימתו, ינחת הספר החדש. במסעו בתוך ההצגה רונן בארץ הסיפורים הוא פוגש את כיפה אדומה, הברווזון המכוער, הנסיכה על העדשה ואת שושה המכשפה.» רונן בארץ הסיפורים, 13.3 ב-17:30, אולם ויקס, מכון ויצמן רחובות

צפו בקטע מתוך רונן בארץ הסיפורים:

וגם: בקניון רמת אביב קרנבל פורים כבר מתחיל. סדנאות יצירה של מסכות, רעשנים וליצנים ועוד הפתעות. פורים בקניון רמת אביב, מדי יום החל מה-10.3. סדנאות יצירה- 10 שקלים איפור פורימי- חינם.

לכל ההמלצות לילדים השבוע

אוכל: ארוחת שף ב-100 שקלים באשקלון

גספאצ'והמסעדה הכשרה של השף גיא פרץ, הממוקמת במלון הולידי אין באשקלון, יוצאת בדיל מיוחד לחודש מרץ: ארוחה ב-99 שקלים שתכלול מנה ראשונה, עיקרית וקינוח.

תוכלו להתלבט בין המנות הראשונות הבאות: מיני סיגרים פריכים במלית בשר טלה; סלט עלי חסה בשילוב פלחי סלק צלויים ובוטנים מסוכרים; סלט עגבניות שרי, בצל סגול וזיתי טאסוס; קרפאצ'יו חציל בלאדי קלוי בגריל. בין המנות העיקריות: אנטריקוט 300 גרם בליווי צ'יפס; קבב טלה קצוץ עם צנוברים ופיסטוק; נתחי פרגית משופדים על חרב קצבים הצרובים בגריל. קינוחים: סיגר פריך במלית פיצוחים וסילאן; סופלה בלגי, סורבה טרופי ברוטב פירות יער חמצמץ ועוד.                                                           היכן: גספאצ'ו מלון הולידיי אין, אשקלון  כשרעוד יצוג לטרנד הצנצנת הצרה הדוהר. גאספצ'ו (צילום: דניאל לילה)

לכל המלצות האוכל השבוע

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ