טל אימגור, עכבר העיר אונליין

המלצת המערכת: אירלנד בקולנוע כמו כמעט כל חודש, גם את מרץ בחרו הסינמטקים להקדיש עבור מדינה מסוימת. הפעם זו אירלנד שזוכה לקבל את אור הזרקורים. שבוע הקולנוע האירי נפתח ב-9 במרץ וימשיך עד סוף החודש, בסינמטקים תל אביב, ירושלים, חיפה, שדרות וראש פינה.

סרט הפתיחה הוא "מסלול המראה" של הבמאי איאן פאוור. זוהי דרמה המבוססת על סיפור אמיתי. ב-1983 טייס דרום-אמריקאי מתרסק עם מטוסו בשדה אירי. כשפאקו בן ה-9נתקל בשדה בשאריות של מה שהוא חושב לחללית, וגבר דובר ספרדית יוצא מתוכן, הוא משוכנע שאביו האובד חזר. הילד משמש כמתורגמן לטייס ולרוב מעוות את דבריו לפי רצונו. אם כי עד מהרה כל תושבי העיירה, למעט הילד, מבינים שמדובר בטייס וראש העיר מגייס את כולם לשיפוץ המטוס ובניית מסלול המראה.

שבוע הקולנוע האירי - כל הפרטים

מבול של רגשות שוטף את יואב רוטמן ומיכאל מושונוב

לפני יותר מחודש, זכה הסרט מבול של גיא נתיב בציון לשבח בפסטיבל ברלין, וכעת הוא סוף סוף מגיע להקרנה במחוזותינו. הסרט, בכיכובם של רונית אלקבץ, יואב רוטמן, מיכאל מושונוב מתמקד בנער בשם יוני (רוטמן) שנאלץ להתבגר בן לילה, כשאחיו האוטיסט, תומר (מושונוב) חוזר באופן בלתי צפוי הביתה לאחר עשור. הוריו מסתגרים כל אחד בבועה משלו; האם בגן הילדים שהיא מנהלת והאב בין ענני הגראס שהוא מגדל – ויוני מוצא את עצמו מטפל באחיו בעל- כורחו. הופעתו הפתאומית מטלטלת לא רק את חייו של יוני, אלא גם את היסודות הרעועים גם כך של משפחתו.מבול זכה בלא מעט פרסים פרסים עוד לפני שבכלל הגיע לקולונע. בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה 2010 זכה בפרס הראשון לסרט הטוב ביותר, בפרס הצילום ובפרס לתרומה אמנותית בולטת, שהוענק לרוטמן. גם בפרס אופיר הסרט היה מועמד בשש קטגוריות, אך לבסוף זכה רק באחת -פרס שחקן המשנה הטוב ביותר למושונוב. מבול - מועדי ההקרנהצפו בטריילר של מבול :

קירה נייטליאתמול בלילה

סוף העולם ורק לוס אנג'לס נותרה סרטי החייזרים עולים מדרגה עם הסרט פלישה עולמית: הקרב על לוס אנג'לס. ב-2011, מה שהיה רק עד אותה שנה רק תצפיות לא אמינות הופך למציאות מבהילה. שכדור הארץ מותקף על ידי כוחות לא ידועים. בזמן שאנשים ברחבי העולם צופים בטלוויזיה בנפילת הערים הגדולות בעולם, לוס אנג'לס הופכת לעיר האחרונה שעומדת ומתנהל בה קרב שאיש לא ציפה לו. זה תפקידו של סמל בכיר בנחתים (אהרון אקהרט) ושל המחלקה שלו להתמודד עם אויב שלא נראה כמותו. פלישה עולמית: הקרב על לוס אנג'לס - מועדי הקרנהצפו בטריילר של פלישה עולמית: הקרב על לוס אנג'לס : סופ"ש: פחד ותיעוב בלאס וגאס - גרסת הזיקית

ג'וני דפ חוזר לבמאי "שודדי הקאריבים" אבל הפעם הוא מגלם דמות אפילו יותר מופרכת. רנגו הזיקית סובל מבעיות זהות. כשהוא נופל מהמכונית של בעליו הוא מגיע ל מדבר צחיח ויוצא לחפש מקור מיםואת עצמו בדרך. הוא מגיע לעיירה בסגנון המערב הפרוע בשם "דירט", בה שולטים שודדים וגנבים ואספקת המים נמוכה. כאשר נגנב הבקבוק עם שאריות המים האחרונות, רנגו מוכתר לשריף וזוכה לשחק את תפקיד הגיבור עליו הוא תמיד חלם.רנגו - מועדי ההקרנהצפו בטריילר של רנגו :

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ