רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

סרטו של מיקי רוזנטל יוקרן בסינמטק

ערוצי הטלוויזיה סירבו להקרין את שיטת השקשוקה, שבוחן את הקשר בין הון לשלטון דרך סיפורה של משפחת עופר

תגובות

"שיטת השקשוקה", סרטו הדוקומנטרי של מיקי רוזנטל שעוסק במשפחת עופר, יוקרן בסינמטק תל אביב במהלך ספטמבר. הסינמטק הסכים להקרין את הסרט לאחר שהערוצים 2, 10 ו-1 סירבו להקרינו מחשש לתביעות דיבה ולסכסוך עם משפחת עופר, אחת מבעלות השליטה בערוץ 2.

בהודעה לעיתונות הגדיר רוזנטל את הסרט כ"דיוקן של יחסי הון-שלטון דרך סיפורה של משפחה אחת". רוזנטל כתב כי "חלק משמעותי מהונה של משפחת עופר קשור לנכסים שהיו בעבר נכסים ציבוריים והגיעו לידיה: מפעלי ים המלח, צים, ובתי הזיקוק לנפט. מאידך, משפחת עופר היא בעלת השליטה באחת מזכייניות ערוץ 2. כך קורה, שערוצי הטלוויזיה בישראל שמגדילים בזכוכית מגדלת כל שערה בפוני של נינט מתעלמים כמעט לחלוטין מהמיליארדים שזורמים למשפחות האלפיון העליון".

רוזנטל צילם את הסרט במשך שלוש שנים, אך כשניסה למכור אותו לטלוויזיה הוא נתקל בדחיות חוזרות ונשנות. לפני מספר חודשים סירבה "yes" לשדר את הסרט, למרות שהיתה שותפה בהפקתו, לאחר שהאחים עופר הגישו תביעת דיבה כנגד רוזנטל.

 

"שיטת השקשוקה". רוזנטל מתעמת עם עידן עופר, יו"ר החברה לישראל

 

לאחר שב"yes" חזרו בהם מכוונתם לשדר את הסרט, רוזנטל פנה לערוץ 2 ולערוץ 10. גם שני הערוצים הגדולים סירבו להסתבך עם הסרט, שהסתמן כשערורייתי וכחשוף לתביעות משפטיות מצידם של טייקוני האלפיון העליון, והם התקפלו. מה-1 בספטמבר ניתן יהיה לראות אותו בסינמטק ת"א.

כרטיסים להופעות והצגות

tm_tools.isArticleType(story) : true