הסרט "בית לחם" התקבל לפסטיבל ונציה

סרטו העלילתי הראשון של הבמאי יובל אדלר התקבל במסגרת Venice Days, בה מוקרנים 12 סרטים מרחבי העולם

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

"בית לחם", סרטו העלילתי הראשון של יובל אדלר, התקבל לפסטיבל הסרטים הבינלאומי בוונציה. הסרט התקבל למסגרת Venice Days, בה מוקרנים 12 סרטים מרחבי העולם. זהו מודל שמתבסס על "שבועיים של הבמאים" (Director's Fortnight) היוקרתי בפסטיבל הסרטים בקאן.

הסרט, שצפוי לעלות לאקרנים ברחבי הארץ בסוף חודש ספטמבר, נכתב על ידי עלי ואקד והבמאי יובל אדלר. הסיפור עוסק במערכת היחסים המורכבת בין רזי (צחי הלוי), רכז נפת בית לחם בשב"כ לסנפור (שאדי מרעי), אחיו הצעיר של מפקד גדודי חללי אל אקצא בעיר. רזי גייס את סנפור כמקור כשהיה בן 15 והשקיע זמן רב בבניית הקשר ביניהם. סנפור, שגדל תמיד בצילו של אחיו, מצא ברזי חבר ודמות אב, מישהו שמאמין בו וסומך עליו. עכשיו כשהוא בן 17, מנסה סנפור לתמרן בין הדרישות של רזי לנאמנותו לאחיו, חי חיים כפולים ומשקר לשניהם. כשבשב"כ מגלים את מידת מעורבותו של סנפור בפעילות של אחיו המבוקש, רזי מוצא עצמו בסיטואציה בלתי אפשרית, הגבולות נפרצים ושניהם נאלצים לבחור צד, אחת ולתמיד. לדברי המנהל האמנותי של Venice Days, ג'ורג'יו גוסטי, מדובר ב"סרט עוצמתי על קונפליקט בין שתי קהילות שהופך להיות דרמה בין שני אנשים, חברים, כמעט אחים. מותחן חזק המשלב במיומנות נושא, סגנון וחזון. 'ימי ונציה' הוא המקום הנכון לכישרון העולה יובל אדלר".

הסרט הופק על ידי פאי סרטים בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי, המיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים, yes, חברת ארגוס וקרנות מגרמניה ובלגיה. "בית לחם" (צילום: ורד אדיר)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ