הבמאי אוליבייה אסיאס יגיע לישראל

הבמאי הצרפתי יגיע לביקור ראשון בישראל כאורח של בית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סם שפיגל ושל המכון הצרפתי, במשותף עם השגרירות הצרפתית. רטרוספקטיבה ליצירתו של הקולנוען המוערך תתקיים החל מה-14 בפברואר בסינמטקים ברחבי הארץ

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבמאי צרפתי עטור השבחים אוליבייה אסיאס, יגיע לישראל בסוף פברואר לסדנת אמן בביה"ס סם שפיגל לקולנוע וטלוויזיה ירושלים בשיתוף המכון הצרפתי בישראל ושגרירות צרפת. לקראת הגעתו של אסיאס יערכו המכון והשגרירות צרפת החל מה-14 בפברואר רטרוספקטיבה לסרטיו בסינמטקים בירושלים, תל אביב, חיפה, שדרות, הרצליה, חולון וראש פינה. הרטרוספקטיבה היא יוזמת המכון הצרפתי בפריז ו- uniFrance Films ובתמיכת Yes, רשות השידור וסרטי אורלנדו.

בזמן ביקורו של אסיאס יוקרן בסינמטק ירושלים בהקרנת בכורה ובנוכחותו סרטו האחרון, "יש משהו באוויר", שזכה בפרס התסריט בפסטיבל ונציה 2012. ההקרנה תלווה באירוע חגיגי ובמפגש של אסיאס עם הקהל. סרטו החדש והאוטוביוגרפי של הבמאי מתרחש על רקע הפגנות הסטודנטים ההיסטוריות בצרפת 1968. תלמיד תיכון בן המעמד הגבוה, נשאב לתוך הקדחת הפוליטית של הפגנות הסטודנטים בצרפת של סוף שנות השישים. כשהוא מתחיל לצאת עם חברתו האקטיביסטית, הוא נקרע בין חלומו האמיתי לצייר ולעשות סרטים ובין הרצון לקחת חלק במאבק הרדיקלי ברחובות. חבריו הבוהמיינים מתקשים לקבל את החלטתו כשהוא בוחר להשקיע יותר מזמנו באומנות. עבורם פוליטיקה זה הכל והמאבק החברתי שולט בכל מרכיב בחייהם. קטע מתוך "יש משהו באוויר":

אסיאס, שיגיע לישראל לראשונה, נולד בפריז ב-1955 לאב יהודי מסלוניקי, גם הוא במאי קולנוע. סרטיו המרכזיים כוללים את "מים קרים", "אירמה וופ", "דמונלאבר", "שעות קיץ", והמיני-סדרה הטלוויזיונית עטרות הפרסים "קרלוס", עליה זכה בגלובוס הזהב ב-2010. אסיאס מגיע לביה"ס סם שפיגל כחלק מסדרת "המאסטרים הגדולים", בה מארח ביה"ס קולנוענים מהשורה הראשונה מרחבי העולם. בין האורחים בשנים האחרונות היו דייויד לינץ', וים ונדרס, טוד סולונדז, תיאו אנגלופולוס, ז'אן קלוד קארייר, לורד דייויד פאטנם ועוד רבים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ