פעם שלישית גילדה: בן אפלק זכה גם בפרס איגוד הבמאים

לאוסקר הוא אפילו לא מועמד, אבל זה לא הפריע לבן אפלק לקטוף עוד פרס בדרך של "ארגו" אל האוסקר. לנה דנהם זכתה בפרס הבימוי בסדרה קומית על "גירלז" וריאן ג'ונסון ניכס לעצמו את הקטגוריה הדרמתית המקבילה על הפרק שביים ל"שובר שורות"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

זה הולך להיות חתיכת אוסקר מבולבל - אחרי שאפילו לא קיבל מועמדות בקטגוריית הבמאי הטוב ביותר באוסקרים, זכה אמש בן אפלק בפרס איגוד הבמאים שמכתיר אותו בדיוק ככזה. הזכייה הגיונית בהתחשב ברצף המדהים של "ארגו", שהחל בחודש שעבר, אבל מעט מפתיע משום שחברי הגילדות, האיגודים המקצועיים של ענפי הקולנוע השונים, מרכיבים למעשה חברי האקדמיה שבוחרת את המועמדים והזוכים באוסקר. לנה דנהם התכבדה בתואר הבמאית הטובה ביותר בסדרת טלוויזיה קומית על עבודתה ב"גירלז", והסרט התיעודי "Searching for Sugar Man" העניק לבמאי שלו את פרס היוצר התיעודי וממשיך להיות הפייבוריט באוסקרים, לצערם של שני הסרטים הישראלים המתמודדים מולו, "חמש מצלמות שבורות" ו"שומרי הסף".

» אוסקר 2013 - כל הפרטים» הדרך אל האוסקר: טור מעקב שבועי» איגוד השחקנים עם בן אפלק» גם איגוד המפיקים בחר ב"ארגו"הפרס הראשון של הערב הלך אל דנהם, שממשיכה להיות מחובקת לאחרונה בכל טקס פרסים אפשרי. היוצרת הצעירה (26) הגדירה את זכייתה כ"סוראליסטית", אבל אם מתחשבים בהצלחה הרבה של "גירלז" אפשר להניח שהצטנעה. עוד בגזרת הטלוויזיה זכה הבמאי ג'יי רואץ', שסרטו "Game Change" בו מגלמת ג'וליאן מור את שרה פיילין הפך גם הוא לשם קבוע בטקסי פרסים. ריאן ג'ונסון, במאי הקולנוע מאחורי "לופר" ו"בריק", זכה בקטגוריית הפרק הטוב ביותר בסדרת דרמה, על עבודתו ב"שובר שורות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ