חדש על המסך: שון פן הוא מנהיג "יחידת גנגסטרים"

וגם: קתרין ביגלו במרדף אחר בן לאדן, היצ'קוק ואשתו מאחורי הקלעים של "פסיכו", ברברה סטרייסנד מביכה את סת' רוגן ועוד סרטים חדשים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

שנות ה-40 העליזות: "יחידת גנגסטרים" "יחידת גנגסטרים" היא דרמת מתח הממשיכה את ז'אנר סרטי המאפיה הפופולרים של שנות ה-40' וה-50'. בלוס אנג'לס הקשוחה של שנות ה-40' של המאה הקודמת, אנשי מאפיה אכזריים משליטים אימה וטרור בעיר. המפורסם בהם הוא מיקי כהן (שון פן), ששולט בעסקי הסמים, הזנות והסחר בנשק. הסיבה שכהן כל כך מצליח היא משום שהוא לא רק אחראי על צבא קטן של מאפיונרים אלא גם פחות או יותר כל משטרת לוס אנג'לס שייכת לו. שלא לדבר על פוליטיקאים שמקבלים משכורת קבועה ממנו.

אבל יש מי שרוצים לשמור על הרחובות שלהם נקיים ולגדל את הילדים שלהם בסביבה בטוחה. לשם כך מתגייסים יחד קבוצה של שוטרים, בראשות סמל או'מרה (ג'וש ברולין) וג'רי ווטרס (ריאן גוסלינג) ומקימים יחידה סודית שהמטרה היחידה שלה היא להפיל את שליטת המאפיונרים ולחסל את כהן.» "יחידת גנגסטרים" - מועדי הקרנהלהפיל את שליטת המאפיונרים. "יחידת גנגסטרים" (צילום מתוך הסרט)

קתרין ביגלו המרדף אחרי בן לאדן: "כוננות עם שחר"

"כוננות עם שחר" מביא את סיפור לכידתו של מי שהפך, בעקבות פיגוע הטרור על אדמת ארצות הברית, למבוקש מספר אחד בעולם – אוסמה בן לאדן.

מאיה (ג'סיקה צ'סטיין) היא סוכנת CIA שמתנסה בחקירת אסירים בפעם הראשונה מיד לאחר תקיפת הטרור של ארגון אל קעידה בספטמבר 2001. היא אינה תומכת נלהבת בשיטות הקיצוניות והאלימות שמופעלים על הנחקרים אבל היא אכן מאמינה שרק בעזרת אמצעים אלו ניתן להגיע לאמת. במשך שנים היא מגלה נחישות יוצאת דופן ונושאת את עינייה אל עבר מטרה אחת בלבד – חשיפת מקום מסתרו של מנהיג האל קעידה, אוסמה בן לאדן. לאחר עשור של התמדה, נדמה כי היא קרובה מתמיד למציאתו. צוות קומנדו מיוחד נשלח לאתר ולהרוג את בן לאדן, אולם מאיה היא היחידה שמאמינה שהיא באמת יודעת היכן הוא מסתתר.

את הסרט ביימה קתרין ביגלו, שעוסקת כבר שנים בנושא הטעון של טרור ומלחמה. סרטה הקודם "מטען הכאב" עסק בחיילים אמריקאים בעירק וזיכה אותה בשישה בפרסי אוסקר.» "כוננות עם שחר" - מועדי הקרנהנחישות יוצאת דופן של סוכנת CIA. "כוננות עם שחר" (צילום מתוך הסרט)סיפור אהבה אימתי: "היצ'קוק" הסרט "היצ'קוק" של סשה ג'רבסי חושף את סיפור האהבה השובה והמורכב בין הבמאי המפורסם לאישתו ושותפתו ליצירת סרטים, אלמה רביל. הוא עושה זאת בדרך ערמומית. בין הצללים הוא חושף את הרפתקאותיהם הנועזות כיוצרי סרטים ביצירת המותחן המצמרר שעשו ב-1960 "פסיכו", שיהפוך לסרט האגדי והשנוי במחלוקת שהבמאי יצר. כשההפקה תסתיים כנגד כל הסיכויים, כל דבר הקשור לסרטים הולך להשתנות - אבל מעט הבינו שנדרשו שניים כדי לגרום לכך לקרות. סשה ג'רבסי וצוות שכולל את זוכי פרס האוסקר אנתוני הופקינס והלן מירן מככבים כהיצ'קוק וריבל שמספרים סיפור שופע בהפתעות, אירוניות קומיות, וטוויסטים אפלים במסורת ההיצ'קוקית. אבל בלב הסרט שוכנת לא רק האובססיה והפחדים של שני אנשים אלא אהבה חזקה ומובהקת שהניעה את האמנות של היצ'קוק מאחורי הקלעים.» "היצ'קוק" - מועדי הקרנהטוויסטים אפלים במסורת ההיצ'קוקית. "היצ'קוק" (צילום מתוך הסרט)ברברה סטרייסנד לא מפסיקה להביך: "אמא מלווה" אנדי (סת' רוגן) הוא יזם המתפרנס מהמצאות בסרט אמא מלווה. לאחר המצאתו האחרונה הוא מתכנן לנסוע לכל אורכה של אמריקה כדי למכור אותה. אימו של אנדי (ברברה סטרייסנד) היא אישה בודדה שחיה לבדה ולאנדי עולה רעיון - הוא מחליט לבקש ממנה להצטרף אליו למסע המכירות. במהלך מסעם הוא מנסה למכור את המצאותיו ובמקביל לאחד את אמו עם הגבר שאהבה בעברה. במהלך הטיול אימו של אנדי לא מפסיקה להביך אותו. האם הוא באמת יוכל למכור את המצאתו כשאימו לצידו?

את הסרט "אמא מלווה" ביימה אן פלטשר ("סטפ אפ", "ההצעה").

» "אמא מלווה" - מועדי הקרנהאישה בודדה שחיה כדי להביך את בנה. "אמא מלווה" (צילום מתוך הסרט)האישה מאחורי הצייר המפורסם: "דיוקנה של מארי" אירופה, תחילת המאה ה- 20. מארי קרוייר היא אשתו של הצייר הסקנדינבי המפורסם והנערץ סוורין קרוייר, אליו עומדים בתור כל גדולי המדינה: פוליטיקאים, אצילים, ואנשי עסקים. כולם מוכנים לשלם כל סכום של כסף כדי לזכות בפורטרט שלהם פרי ידו של קרוייר.

מארי, אשר מעטרת לא מעט מציוריו של בעלה, נחשבת לאישה היפה ביותר באירופה. יחד עם בתם המשותפת ויבקה היא ובעלה נהנים מכל מה שלחיים טובים יש להציע: משתים חגיגיים, שיחות בבתי קפה וחברים צבעוניים ומעניינים. למעשה, התדמית הזוהרת שונה בתכלית מחייהם היום יומיים של הזוג: קרוייר הוא אדם חולה אשר סובל מדיכאון קשה וככל שעובר הזמן, החיים לצידו הולכים והופכים קשים ובלתי נסבלים, מה שדוחק את מארי לחפש את אושרה במקומות אחרים.

"דיוקנה של מארי" הוא סיפור מרתק על החיים בצל אדם גאון ונערץ, ועל המלחמה הבלתי אפשרית של אישה בין אושרה וטובתה האישית לבין טובת המשפחה שהיא כה אוהבת.» "דיוקנה של מארי" - מועדי הקרנההחיים בצל אדם גאון ונערץ. "דיוקנה של מארי" (צילום מתוך הסרט)

חיי פשטות ועוני: "אור לאחר החשכה" חואן, גבר בורגני ממוצא אירופאי, עובר להתגורר בלב נופיה המפעימים של מקסיקו יחד עם אשתו הצעירה והיפה ושני ילדיהם הקטנים. החיים בטבע, בין יערות גשם וקהילות ילידים, נידמים יותר כמו פנטזיה רוחנית אותה מנסה חואן להגשים, מאשר חיפוש פשוט אחר חיים שלווים. אבל האם משפחתו האורבנית והמבוססת תוכל לחיות בהרמוניה עם היצריות והארציות של המקומיים, של חיי פשטות ועוני, ושל הטבע שמאיים בעוצמתו?

"אור לאחר החשכה" חושף סיפור אישי, מהפנט ומיסתורי על דמות שבנפשה מתגוששים שני כוחות סותרים.» "אור לאחר החשכה" - מועדי הקרנהדמות שבנפשה מתגוששים שני כוחות. "אור לאחר החשכה" (צילום מתוך הסרט)

סטלון חוזר לאקשן: "כדור בראש" שני אייקונים של ז'אנר סרטי אקשן חברו בפעם הראשונה בסרט "כדור בראש". יוצר הקולנוע זוכה הפרסים וולטר היל ביים את הכוכב סילבסטר סטלון במותחן האקשן החדש.סטלון מככב כג'ימי בובו - מתנקש במקצועו שחובר בברית משונה לבלש שעובד לפי הספר, טיילור קוון, כדי לחסל את הרוצח האכזרי של השותפים שלהם לשעבר. » "כדור בראש" - מועדי הקרנהסטלון מתנקש במקצועו. "כדור בראש" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: אן התאווי חולמת חלום ב"עלובי החיים"

סיפורו של ויקטור הוגו, "עלובי החיים", מעובד למחזמר בכיכובם של יו ג'קמן וראסל קראו. הסיפור הקלאסי מתרחש בצרפת של המאה ה-19 ועוקב אחר ז'אן ולז'אן שנכלא כדי לרצות עונש לא צודק בבית סוהר, לאחר שגנב כיכר לחם. הוא מצליח לברוח מבית הכלא, ולהתמנות לראש העיר לאחר שרשרת מקרים יוצאת דופן. ואלז'ן מתאהב בפאנטן הענייה (אן התאווי) ומחליט לדאוג לה, אך היא נפטרת זמן לא רב לאחר מכן. הוא מאמץ את ביתה קוזט ומגדל אותה במטרה לגונן עליה מפני העולם מסביב. בעוד ולז'אן מתקדם בתפקידו, השוטר ז'אבר מקדיש את חייו לרדיפתו של ואלז'ן בכל מחיר.

את המחזמר מביים טום הופר, הבמאי של "נאום המלך" ו"לונגפורד". הספר, שנכתב ב-1862 הפך למחזמר רק ב-1980 שהוצג גם בברודווי וזכה בחמישה פרסי טוני.

» "עלובי החיים" - מועדי הקרנהשרים גם כשהחיים לא מאירים פנים. "עלובי החיים" (צילום מתוך הסרט)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ