עכבר העיר

סרט המדע הבדיוני ששחרר בני ערובה: "ארגו"

הסרט ארגו מתרחש בשנת 1979. במהלך השתלטות על שגרירות ארצות הברית בטהרן, נלקחים בשבי 52 בני ערובה. שישה אמריקאיים מצליחים להימלט ומוצאים מקלט בביתו של שגריר קנדה. בעקבות המקרה, מומחה מטעם ה-CIA (בן אפלק) הוגה תוכנית מסוכנת, שמטרתה להביא לשחרורם של ששת האמריקאים: לחדור לשם בכיסוי של צוות צילום, שמגיע למקום כדי לצלם לכאורה סרט מדע בדיוני פיקטיבי.התסריט של ארגו מבוסס על מאמר מאת ג'ושוע בירמן שהופיע במגזין 'וויירד' ומתאר את סיפורם האמיתי של ששה עובדי שגרירות ארצות הברית שמצאו מקלט זמני בביתו של השגריר הקנדי, בעת מהפכת האייתולות.» ארגו - מועדי הקרנהחוזר ל-1979. "ארגו" (צילום מתוך הסרט)

אומץ ליבם של יהודי תימן: "רימון הזהב"

רימון הזהב הוא סיפורה של אישה אחת, מזל, מימיה כילדה בצנעה שבתימן, ועד למותה בישראל העצמאית, בירושלים. סיפורה הוא גם האפוס שעדיין לא סופר על עלייתם לישראל של ראשוני החלוצים – יהודי תימן. מזל גדלה במשפחה יהודית בתימן, המתמחה בצורפות. בשלהי המאה ה-18, כשהיא בת 14, היא נישאת לעזרא, שוליית צורפים, עוזבת את משפחתה ויחד עם משלחת קטנה מתוך הקהילה הדתית שבה היא גדלה, עולה בדרך חתחתים לירושלים. אומץ ליבה של האישה הקטנה מתגלה כבר בדרך לארץ הקודש, כאשר היא מצילה את חברתה מניסיון אונס.

ירושלים לא מחכה לקהילה התימנית הקטנה בזרועות פתוחות. עוני והזנחה, שכנים ערבים עוינים וקהילה אשכנזית מתנכרת, הופכים את החיים של מזל ועזרא לאתגר יום יומי. אולם, נחישותם ותושייתה של מזל עוזרים להם לשרוד. הם פותחים חנות קטנה שמוכרת את התכשיטים המיוחדים. האידיליה מתנפצת לרסיסים כאשר עזרא נדרס למוות על ידי סוס משתולל ומזל נדרשת לכל המיומנויות שלמדה ולכל הכישרון שקיבלה מאביה הצורף כדי לקיים את עצמה ואת שני ילדיה.» רימון הזהב - מועדי הקרנהירושלים לא מחכה לקהילה התימנית. "רימון הזהב" (צילום מתוך הסרט)

קירה נייטלי בתוך רומן רוסי: "אנה קרנינה" עיבוד קולנועי נוסף לסיפורה של אנה קרנינה המתרחש ברוסיה של המאה ה-19 ומתאר את הרומן האסור של קרנינה עם הרוזן ורונסקי. אנה (קירה נייטלי) היא אישה תוססת ויפהפייה שיש לה כל מה שנשים בנות דורה חולמות עליו: היא נשואה לקרנין (ג'וד לאו), פקיד ממשלתי רם דרג, ולשניים יש בן, והיא משתייכת למעמד חברתי גבוה ביותר בעיר סנט פטרסבורג. הכול משתנה כאשר קרנינה מקבלת מכתב מאחיה רודף השמלות אובלונסקי (מתיו מקפיידן), שבו הוא מבקש ממנה להגיע למוסקבה כדי לסייע לו להציל את נישואיו לדולי (קלי מקדונלד). בדרך נפגשת אנה עם הרוזנת ורונסקי (אוליביה ויליאמס) ועם בנה, שמגיע לקחתה מתחנת הרכבת. הבן (ארון טיילור-ג'ונסון) הוא קצין יפה תואר בחיל הפרשים. כשהשניים מתוודעים זה לזה, ניצת ביניהם זיק של משיכה הדדית מיידית שלא ניתן להתעלם ממנו.» אנה קרנינה - מועדי הקרנהעוסקת ברומן אסור. "אנה קרנינה" (צילום מתוך הסרט)מארי אנטואנט בימיה האחרונים: "שלום למלכה"

הסרט שלום למלכה מתרחש בצרפת, 1789, ערב פרוץ המהפכה הצרפתית. על אף שתוהו ובוהו חוגג ברחובות פריז, השגרה ממשיכה כהרגלה בארמון ורסאי. סיבוני לאבורד, הקוראת הצעירה של המלכה מארי אנטואנט, מעריצה מקרוב את האדונית שלה. היא אינה יודעת ששלושת הימים הבאים הם האחרונים בהם תבלה בנוכחותה. בקרוב מאוד ירד המסך על הארמון המפואר וחיי הראוותנות והדקדנטיות שהתנהלו בו יהפכו ממציאות לאגדה.» שלום למלכה - מועדי הקרנההמסך יורד על הארמון המפואר וחיי הראוותנות. "שלום למלכה" (צילום מתוך הסרט)

בילי קריסטל ובט מידלר וכל הנכדים: "מהפכה בבית"

בילי קריסטל ובט מידלר האגדיים משחקים את ארטי ודאיין דקר, שמתבקשים על ידי בתם (מריסה תומיי) לעזור ולטפל בשלושת נכדיהם בסרט מהפכה בבית. כששיטות ההורות הישנות שלהם מתנגשות עם השיטות של בית הספר החדש ודרך החיים ההיפר-אקטיבית של הנכדים, הסדר שהיה שרוי תמיד בביתם יוצא מכלל שליטה. ארטי ודאיין חייבים לנסות טקטיקות חדשות, כולל סגנון הורות חדש כדי לעזור וללמד את נכדיהם איך להתנהג כמו ילדים אמיתיים.» מהפכה בבית - מועדי הקרנהיוצא מכלל שליטה. "מהפכה בבית" (צילום מתוך הסרט)

בקרוב: דנזל וושינגטון הוא טייס מתוסבך ב"הטיסה"

בבוקר סתווי אחד ממריאה מהעיר אורלנדו שבארצות הברית טיסה שגרתית לכאורה. על ההגאים של הטיסה: קפטן וויפ וויטקר (דנזל וושינגטון). על המטוס: 96 נוסעים ושישה אנשי צוות. לצד וויטקר, בתא הטייס, נמצא טייס משנה צעיר ומהוקצע, ההיפך הגמור ממנו - קצין ראשון קן אוונס. זמן קצר לאחר ההמראה, המטוס נכנס למערבולות אוויר חזקות  ולאחר מכן נקלע לסערה עזה. וויפ מפגין מקצועיות מושלמת: למרבה שמחתם של הנוסעים ואנשי הצוות, הוא מוביל את המטוס אל מקום מבטחים - אם כי בדרך לא מקובלת לחלוטין. הטיסה ממשיכה כסדרה.

אלא שאז מתחיל הכול להשתבש. לפתע נתקל צוות הטייסים בשורה של תקלות מכניות בלתי מוסברות. המטוס מתחיל לצנוח כלפי מטה ודומה שהטייסים מאבדים שליטה. תוך דקות אחדות, שבמהלכן הוא מטיס את המטוס עשרות מטרים בלבד מעל לפני האדמה ואינו מצליח להגיע לשדה התעופה הקרוב, הוא מוצא שטח אדמה ליד כנסיה שבו הוא מתכוון לנסות להנחית את המטוס. במחווה גאונית, במהירות של 220 קמ"ש, הוא מבצע היפוך של המטוס ומנחית אותו. הוא מצליח להציל את כל הנוסעים ואנשי הצוות, למעט שישה. מבחינת המדיה ואזרחי ארצות הברית, וויפ הוא גיבור. אבל חייו האישיים הם סבך של סתירות, חטאים ושיקול דעת קלוקל, וחקירת רצף השגיאות שהובילו למקרה חושפת פרט מטריד.

» הטיסה - מועדי הקרנהסתירות, חטאים ושיקול דעת קלוקל. "הטיסה" (צילום מתוך הסרט)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ