לראות את העולם בעינינו: מפגש עם קולנוע שעושות נשים

"למלא את החלל", "פרינססה", "אורחים לרגע", "חשופות" ו"כביסה מלוכלכת". סדרת מפגשים מרתקים הכוללים צפייה בסרטים שיצרו נשים ודיון בנושאים שונים הנסובים סביב העולם הנשי על יופיו ומורכבותו

שרון מגנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון מגנזי

כחלק מאירועי "לגלות תרבות 2013", הרשות לתרבות ואומנות ראשון לציון, בשיתוף החברה העירונית לתרבות, נופש וספורט ובשיתוף 'נשים בתמונה'- העמותה לקידום סרטי נשים, מזמינים אתכם לסדרה מרתקת של מפגשים הנסובים סביב העולם הנשי על יופיו ומורכבותו.מטרת המפגשים, על פי רותי מקבי, העומדת מאחורי המיזם ומנהלת את הרשות לתרבות ואומנות בראשון לציון, היא לעורר חשיבה ביקורתית לגבי הייצוג הנשי בקולנוע, תוך בחינה ודיון על מעמד האישה בחברה. הרעיון הוא להשתמש במדיה כאמצעי לדיון בתופעות חברתיות וליצירת שיח ציבורי. הסדרה הינה בת שישה מפגשים, של כשלוש שעות כל אחד, הכוללים הקרנת סרט ולאחריו שיחה עם הקהל. שני המפגשים הראשונים יתקיימו בבית העם ועוד ארבעה במתנ"ס יד אליהו. הבחירה במתנ"ס יד אליהו כזירת המפגשים היא לא בכדי, יש פה הזדמנות נפלאה להביא לפריפריה בראשון לציון, תרבות אחרת עם ערך מוסף, שהאוכלוסיה בה, לא נחשפת אליה בדרך כלל. השותפות בין הגורמים הנשיים שחברו למיזם מעידה על איחוד של כח נשי, "כמה קולות קטנים המצטרפים לקול אחד גדול' , כפי שאומרת , איריס קגן, יועצת ראש העיר למעמד האישה. ליכוד כוחות שנועד להביא את האמירה הנשית מאספקטים שונים ומגוונים.לגלות תרבות 2013 – תכנית מלאה  להזמנת כרטיסים חייגו 03-9537000

המפגשים במתנ"ס יד אליהו פתוחים לקהל הרחב, ללא תשלום. הזמנת כרטיסים מראש, בטלפון: 03-9537000 'חשופות' ( The Whistleblower)במאית: לריסה קונדרקיעלילתי/ 112 דקות/ אנגלית תרגום עברית/ קנדה-גרמניה, 2010הבימאית מתעסקת באומץ עם האספקט הכאוב והקשה ביותר של ניצול נשים, דרך דרמה עוצמתית ומטלטלת הפורסת את סיפורה של קתרין בולקוֹבק, שוטרת ממדינת נברסקה בארה"ב אשר שירתה כנציגת האו"ם בבוסניה לאחר המלחמה ונחשפה לתעשייה מחתרתית של סחר בנשים. הסרט, המבוסס על סיפור אמיתי מגולל את סיפור מסעה של אישה אחת אל הצדק. מלווה בהרצאה על תופעת הסחר בנשים בארץ ובחו"ל עם עידית הראל-שמש ממכון תודעה, העוסק במשך שנים בחקר תופעת הסחר בנשים.יום שלישי ה- 27/11 , 19:30, בית העם סיפור מסעה של אישה אחת אל הצדק (צילום: יח"צ)

אורחים לרגע (off white lies)מתנ"ס רמת אליהו

אורחים לרגע - הטריילר:

What If..? (מה אם..?)במאית: לאה פאזרעלילתי/ 87 דקות/ צרפתית תרגום עברית/ צרפת / 2008ויקטור ומרגוט, עורכי דין צעירים ונשואים באושר, עובדים יחד בחברת ייעוץ גדולה. כאשר אחד השותפים הבכירים הולך לעולמו במפתיע, נפתחת אופציה לקידום משמעותי ושניהם מגישים את מועמדותם. הבימאית לאה פאזר בוחנת בחכמה ובהומור את השפעתו של הקידום על הזוגיות, על חיי המשפחה ועל תחושת הערך העצמי ויוצרת סרט שנון ומהנה, המעלה לדיון שאלות מרתקות: כיצד מתקבלת בחברה ובחייה הפרטיים אישה בתפקיד בכיר? ומה מתרחש במשפחה שבה האישה נושאת בקריירה העיקרית? מה אם...? מלווה בהרצאה מאת איילת אילני, העמותה להעצמה כלכלית לנשים.יום רביעי ה- 19.12,  19:30מתנ"ס רמת אליהו כיצד מתקבלת בחברה ובחייה הפרטיים אישה בתפקיד בכיר? (צילום: יח"צ)

'פרינססה' (Starring Maja)במאית: תרזה פאביקעלילתי/ 94 דקות/ שוודית תרגום לעברית / שוודיה-אירלנד/ 2009

בעיירה שוודית נידחת, מיה התיכוניסטית חולמת להיות שחקנית. מימוש כמיהתה קשה במיוחד משום שמיה לא גזורה במידות הנסיכה הנכונות: היא עבה, שלומיאלית ובעיקר מטיחה את האמת בפרצוף. בשנת הלימודים האחרונה מיה מפגישה בין חלום למציאות ודרכה אל ההצלחה רצופה ברגעים טרגיים וקומיים. פרינססה הוא סרט התבגרות חכם ושובה לב, הנוגע באומץ ובעומק בבדידות ובחריגות, אך גם מפיח תקווה ומציע אפשרויות חדשות.מלווה בהרצאה על נושא דימוי גוף ונערוּת,  עם ד"ר דליה לירן-אלפר, מבית הספר לתקשורת המסלול האקדמי המכללה למנהל, שתדון עם הקהל על דימוי הגוף של נער או נערה בעולם של היום. כיצד משפיע דימוי הגוף על נערות, הרגילות לראות תדמית נשית מאוד מסוימת על המסך שאינה תואמת למציאות.

יום שני ה- 24.12,  19:30מתנ"ס רמת אליהוסרט התבגרות חכם ושובה לב (צילום: Shabab Salehi)

למלא את החלל- ביקורת סרט

יום שני ה- 31.12 , 19:30מתנ"ס רמת אליהו למלא את החלל - הטריילר:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ