נמנע טבח נוסף בבית קולנוע בארצות הברית

ארבעה חודשים לאחר הטבח המזעזע בהקרנה של "עלייתו של האביר אפל", קם חקיין לג'יימס הולמס ותיכנן לבצע פשע דומה בהקרנה של "דמדומים: שחר מפציע - חלק 2". אימו דיווחה למשטרה על כוונותיו והוא צפוי להישפט השבוע לאחר שהודה באשמה

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

מסתבר שלא נגמרו הסוציופטים החמושים ושונאי הקולנוע בארצות הברית. בחודש יולי האחרון נעצר בקולורדו ג'יימס הולמס, אשרהתפרץ וירה לעבר צופים בהקרנת הסרט "עלייתו של האביר האפל" והרג 12 בני אדם. בסוף השבוע האחרון נתפס במדינת מיזורי גבר בן 20 שתיכנן לבצע טבח המוני באחת ההקרנות של הלהיט "דמדומים: שחר מפציע - חלק 2". המזימה סוכלה בזכות עירנות של אימו שדיווחה למשטרה על התנהגות חשודה של בנה.

בלייק לאמרס רכש שני רובי סער, 400 כדורים וכן כרטיס להקרנה של הסרט הפופולרי, שבכורתו התקיימה בארצות הברית בסוף השבוע האחרון מול אולמות מלאים לחלוטין. הסרט גרף 141 מיליון דולרים במולדתו בלבד, כך שאימו של לאמרס כנראה מנעה אסון. הצעיר הודה בכוונותיו ובמקור ההשראה שלו - הולמס, שכינה את עצמו "הג'וקר", והוסיף כי שניהם טיפוסים שקטים ומתבודדים. הדמיון למקרה הנורא שהתרחש לפני ארבעה חודשים הוא שעורר את חשדה האם, אשר מיהרה לדווח למשטרה.

בחקירתו, הודה הצעיר כי התכוון "לטבוח באקראיות" בבאי בית הקולנוע שבעירו, בוליבר הסמוכה לקנזס סיטי, "עד שהמשטרה תבוא", כך לדבריו. עוד התברר מהתשאול כי בניגוד לעצת רופאו, לאמרס הפסיק ליטול את התרופות הפסיכיאטריות שנרשמו לו. משפטו יתקיים בהמשך השבוע, אז יואשם בתקיפה מדרגה ראשונה, איום טרוריסטי ופעולה פלילית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ