"משחקי הרעב: התלקחות" עקף את הארי פוטר

"משחקי הרעב 2" שבר שיאי הכנסות והפך לסרט הרווחי בתולדות חג ההודיה בארצות הברית. וגם: מה עשתה ג'ניפר לורנס מתחת לשמיכה של דיוויד לטרמן, ואיזה סרט מושך את כל הנשים לקולנוע? 

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

בחג ההודיה האחרון, האמריקאים קינחו את הארוחה המסורתית בצלילה לעולם עתידני בו האוכל הוא מושא למלחמה. מדובר כמובן בסרט השני בטרילוגיית משחקי הרעב, "משחקי הרעב: התלקחות", ששבר את שיאי ההכנסות של חגי ההודיה לדורותיהם עם רווחים של 110 מיליון דולר. עד עכשיו השיא החגיגי הזה היה שייך ל"הארי פוטר ואבן החכמים", שהחזיק בו לא פחות מ-12 שנה, מאז הכניס 82 מיליון דולר בחג ההודיה של 2001.

בעשרת הימים שלו על מסכי העולם "משחקי הרעב 2" הכניס כמעט חצי ביליון דולר, ולמרות שיצא ממש בסוף החודש – הפך בקלות לסרט הנצפה של נובמבר. מעבר להיסטריית הנעורים הכללית שאופפת את המותג ולביקורות המפרגנות יחסית, שמושכות לבתי הקולנוע גם צופים שכבר עברו את שנות האקנה שלהם, את ההכנסות המגה מרשימות של הסרט אפשר לזקוף לזכות האיימקס.  

ה-IMAX, "תמונה מקסימלית" בתרגום מילולי, הוא תאגיד בעל מונופול על טכנולוגיה המאפשרת להציג תמונות גדולות פי כמה מגודלן האמיתי. בארץ מסכי איימקס קיימים רק באילת וביס פלנט ראשון לציון, אך בארצות הברית, 18 מתוך 20 בתי הקולנוע שהניבו ל"משחקי הרעב: התקלחות" את הרווחים הגדולים ביותר הקרינו אותו בטכנולוגיה זו.

» משחקי הרעב: התלקחות - מועדי הקרנות, כתבות וביקורות 

בעוד הסרט בכיכובה שובר שיאי רווחים, סיכוי טוב שג'ניפר לורנס בילתה את החג בבית, בניסיון להתאושש מההופעה המפוקפקת בטוק-שואו של דיוויד לטרמן, במהלכה התכרבלה עם לטרמן מתחת לשמיכה ורודה וסיפקה פרטים עודפים על הליך רפואי פולשני שעברה.

התעייפה מהמשחקים. לורנס אצל לטרמן:

לשבור את השוק

שובר שיאים נוסף שזכה לחג הודיה שמח במיוחד הוא הסרט "לשבור את הקרח". האגדה החדשה מבית דיסני מספרת על נסיכה (בדיבוב מלבב של קריסטן בל) אמיצת לב שיוצאת להסיר את הכישוף שהטילה אחותה, שהשרה חורף נצחי על הממלכה. הסרט הושק בסוף השבוע של החג וגרף לא פחות מ-93 מיליון דולר בחמשת ימיו הראשונים בבתי הקולנוע. הקהל של "לשבור את הקרח" הינו הומוגני להפליא: 81% מהצופים היו נשים, מתוכן 57% נשים בוגרות והשאר ילדות. עושה רושם שאפילו לדיסני עצמם אין הסבר הגיוני לנהירה ההמונית לסרט. "יש הרבה מומנטום מאחורי האולפנים, אנחנו ממש מתרגשים מההוקרה של הקהל", אמר דייב הוליס, אחראי ההפצה של דיסני לאתר The Wrap. אצלנו הסרט עלה למסכים לכבוד חנוכה, וצפוי להישאר בבתי הקולנוע גם אחרי החג.

» לשבור את הקרח - מועדי הקרנות» לשבור את הקרח מדובב לעברית - מועדי הקרנות

ניצחון של קרח ואש. לשבור את הקרח – טריילר:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ