חן חדד, עכבר העיר

לא מעט שחקנים בוחרים במהלך הקריירה כמה סרטים שהיו רוצים למחוק הן מזכרונם והן מדפי ה-IMDB. חלקם בחרו במודע בסרטים בינונים רק בשביל הצ'ק, ואחרים התלהבו מהר מדי מתסריט מעורפל ומפוטנציאל שלא מומש. מרבית הכוכבים בהוליווד אמנם מעדיפים להדחיק את הכשלונות ולא להזכיר בראיונות את שם הסרט שהיו רוצים לשכוח, אך יש גם כאלה שלא מהססים להשמיץ את הסרטים בכיכובם ולהתחרט על הרגע בו הסכימו להופיע בהם. ממש לפני יום כיפור, קבלו את השחקנים הגדולים שהתחרטו על הסרטים בכיכובם.קתרין הייגל על "הדייט שתקע אותי": "סרט סקסיסטי"

למה היא מתחרטת: קת'רין הייגל כיכבה במהלך הקריירה בלא מעט קומדיות רומנטיות מפוקפקות, אולם החרטה הגדולה שלה נובעת מהסרט "הדייט שתקע אותי", בבימויו של ג'אד אפאטו. הסרט מכניס את דמותה הקרייריסטית של הייגל למיטתו של יהודי שמנמן ומובטל (סת' רוגן) וההריון הלא מתוכנן מאלץ את שניהם להתמודד עם ההורות שבדרך. למרות הצלחתה של הקומדיה, הייגל הודתה בראיון ל"ואניטי פייר" שהסרט ממש לא לטעמה. "זה סרט סקסיסטי, שמשרטט נשים כמרשעות, מתוחות וחסרות הומור, בעוד הגברים הם חביבים, דבילים ואוהבים לכייף" אמרה בראיון. "אלו דמויות מוגזמות, והיה לי קשה לקבל את העובדה שאני מגלמת כזאת ביץ', מבלי להבין למה היא כל כך כבדה, ולמה זה המודל הנשי שהסרט בוחר לתאר", הוסיפה. נדמה שהייגל שכחה את הנאום חוצב הלהבות כשהמשיכה משם לסרט "האמת המכוערת", שלא ממש תורם להעצמה הנשית שדיברה עליה.

גברים חביבים, נשים מרשעות. "הדייט שתקע אותי" - טריילר: שון פן על "עץ החיים": "גם הבמאי מעולם לא הסביר לי מה בדיוק קורה שם" למה הוא מתחרט: "עץ החיים" של טרנס מאליק היה אחד הסרטים השנויים במחלוקת של השנה שעברה, שמחד זכה לשבחים ומאידך גרם לצופים מאוכזבים לצאת באמצע ההקרנה. כוכב הסרט, שון פן, הצטרף לגל הקטילות של הסרט, והעביר ביקורת גלויה על היצירה היומרנית ועל העבודה עם מאליק. מיד לאחר שהסרט יצא לקולנוע, פן הכריז בעיתון הצרפתי 'לה פיגארו': "בכנות, אני עדיין מנסה להבין מה עשיתי שם ומה הייתי אמור להוסיף לסרט". הכוכב הטיל את האחריות לחוסר הבהירות של הסרט על על הבמאי ואמר "גם טרנס מעולם לא הסביר לי מה בדיוק קורה שם". פן הוסיף לשלוח חיצי ביקורת לעבר מאליק וסיפר שהאמוציות המרגשות של התסריט הנפלא כלל לא עברו בסרט. הכוכב הוסיף כי בעיניו "נרטיב ברור וקונבצניולי יותר היה עוזר לסרט, מבלי לפגום ביופי ובעצמה שלו". לאור הביקורת על הבמאי, קשה לומר שהעובדה שפן לא לוהק לשני סרטיו הבאים של הבמאי – הכוללים נבחרת מרשימה של שחקנים כמו כריסטיאן בייל, נטלי פורטמן, רוני מארה וריאן גוסלינג - מפתיעה מישהו.» שון פן התאושש יפה מאוד ב"זה בוודאי המקום" המופלא» סרטו החדש של טרנס מאליק נחשף בפסטיבל ונציה 2012קריינות ורצף אקראי של תמונות. תרומתו של שון פן ל"עץ החיים": 

שרליז ת'רון על "משחק הצבאים": "זה היה סרט רע, רע, רע"

למה היא מתחרטת: הקריירה של שרליז ת'רון החלה לפרוח רק כאשר הסכימה לככב ב"משחק הצבאים", בבימויו של ג'ון פרנקנהיימר ("השליח ממנצ'וריה", "איש הציפורים מאלקטרז"). הסרט, שיצא בשנת 2000, ניסה להיות מותחן פעולה מודרני בסגנון הפילם נואר. ת'רון גילמה בו צעירה סקסית שמתחברת לאסיר לשעבר (בן אפלק) המניח לה לחשוב שהוא האדם שהתכתב עמה בעת שהותו בכלא. התסריט החלש התמקד בעיקר בסצנות שיאפשרו לת'רון להתפשט, והכיל טוויסטים מופרכים שאפילו מ.נייט שמאלאן היה מוותר עליהם. חיטוביה של ת'רון לא הצליחו לבלבל את המבקרים, שקטלו את הסרט. המותחן נכשל גם בקופות ולא הצליח לכסות אפילו את תקציב הפקתו. כמה שנים לאחר מכן ת'רון הודתה שהיא מחשיבה את "משחק הצבאים" כסרט הגרוע ביותר בקריירה שלה. בראיון שהעניקה למגזין "אסקוויר" ב-2007 הכריזה "זה היה סרט רע, רע, רע,... אבל לפחות הייתה לי הזדמנות לעבוד עם פרנקנהיימר. לא שיקרתי לעצמי, זו הייתה הסיבה היחידה שהסכמתי לככב בו".סצנות עירום וטוויסטים מופרכים. "משחק הצבאים" - קליפ:

בראד פיט על "יריב אינטימי": "זה היה מגוחך, המצאנו הכל תוך כדי הצילומים" למה הוא מתחרט: על הנייר, ל"יריב אינטימי" היה פוטנציאל שנשען על במאי מוכשר (אלן ג'יי פאקולה, שחתום בין השאר על "כל אנשי הנשיא" ו"תיק שקנאי"), וצמד הכוכבים המוערכים הריסון פורד ובראד פיט. אבל התוצאה הייתה הרבה פחות מרשימה והרבה יותר מבולגנת מהמצופה, והמותחן זכה לביקורות מעורבות במקרה הטוב. הסרט, שסובב סביב שוטר ניו יורקי (פורד) וטרוריסט במחתרת האירית שמתגורר בביתו (פיט), יצא לקולנוע בסוף שנות ה-90. פיט מיהר לספק התנצלויות והסברים בראיון שהעניק ל"ניוזוויק": "לא היה לנו תסריט, או יותר נכון היה לנו תסריט נהדר אבל נאלצנו לזרוק אותו מסיבות שונות" הודה. "זה היה מגוחך... היינו צריכים להמציא כל דבר תוך כדי הצילומים, וזה היה לחץ לא יאומן. אני לא יודע למה מישהו רצה שנמשיך לעשות את הסרט. לא היה לנו שום דבר. הסרט היה קורבן של האולפנים (אולפני קולומביה, ח.ח) שאמרו שלא איכפת להם מה יהיה בו, העיקר שנצלם משהו", הרחיב. השחקן אף הודה שניסה להימלט על נפשו כשראה שהתסריט המקורי נגנז, וששבוע לפני הצילומים היו להם בסך הכול 20 דפים אותם תיאר כ"dogshit". למרות שדבריו עוררו סערה בהוליווד, פורד מיהר לתמוך בו והכריז שהרגיש בדיוק כמוהו.» הצצה לסרט הבא של בראד פיט ואנדרו דומיניק» בתם של פיט ואנג'לינה ג'ולי תככב לצד אמה בסרט ראשון

ניסה להמלט על נפשו. "יריב אינטימי" - טריילר:

שיה לה-באף על "אינדיאנה ג'ונס וממלכת גולגלות הבדולח": "זו אשמתי. אני מרגיש שהרסנו את המורשת"

למה הוא מתחרט:  שיה לה-באף אמנם לא מהסס להביע את דעתו על הסרטים הגרועים בכיכובו, אבל בהחלט מוכן להמשיך ולככב בהם תמורת צ'קים שמנים במיוחד. לה-באף קטל את "רובוטריקים 2: הנקמה" וסיפר לכל מי שרצה לשמוע בפסטיבל קאן 2010 שמדובר בסרט ללא נשמה ושהוא עצמו לא התרשם מהתוצאה. במקרה של "אינדיאנה ג'ונס וממלכת גולגלות הבדולח", לה-באף אף לקחת אחריות מסויימת על הכשלון. הסרט זכה לביקורות קשות גם מצד הצופים, והיה מושא לאינספור פארודיות, המפורסמת בהן היא זו של סאות'פארק שהציגו את הסרט כאונס של גיבור הילדות. בראיון שהעניק ל"לוס אנג'לס טיימס", לה-באף הכריז: "זו אשמתי. אני מרגיש שהרסנו את המורשת שהצופים כל כך אהבו, ואפשר להאשים את התסריטאי (ג'ורג' לוקאס) או את הבמאי (סטיבן ספילברג), אבל זה תפקידו של השחקן להפיח חיים בסרט ולגרום לו לעבוד, ולא יכולתי לעשות את זה".אינספור פארודיות. "אינדיאנה ג'ונס וממלכת גולגלות הבדולח":מייגן פוקס על "רובוטריקים 2 - הנקמה": "לא יודעת איך רואים את הסרט בלי לקבל מפרצת במוח"

למה היא מתחרטת: עוד לפני שהשוותה את מייקל ביי להיטלר ופוטרה מ"רובוטריקים 3", מייגן פוקס לא ניסתה לעדן את הביקורת שהייתה לה על "רובוטריקים 2: הנקמה". בדומה לכוכב שלצידה, שיה לה-באף, פוקס הודתה בראיון שמדובר בסרט גרוע בכל קנה מידה. השחקנית התארחה בתוכנית הבוקר האמריקאית "The Early Show" ואמרה למנחה: "אני לא יודעת איך ראית את הסרט באיימקס מבלי לקבל מפרצת במוח או לפחות מיגרנה רצינית". פוקס המשיכה לקטול את עלילתו הבלתי נראית של הסרט ואמרה: "אני מככבת בסרט, קראתי את התסריט וראיתי את התוצאה הסופית, ואני עדיין לא יודעת מה קורה שם. מי שבכל זאת מבין את הסרט ללא התסריט - חייב להיות גאון".

גרוע בכל קנה מידה. "רובוטריקים 2: הנקמה" - טריילר:

ניקול קידמן על "אוסטרליה": "לא יכולתי להרגיש גאווה"

למה היא מתחרטת: כוכבת הקולנוע האוסטרלית ניקול קידמן שבה לעבוד עם בן ארצה, הבמאי באז לורמן ("מולאן רוז'"), בסרט שזכה לשם המצופה "אוסטרליה". הדרמה, שמתרחש על רקע מלחמת העולם השנייה, גוללת את סיפורה של אריסטוקרטית אנגליה שיורשת חוות בקר ונעזרת בכפרי מחוספס (יו ג'קמן, נציג נוסף של היבשת) כדי להעביר את הפרות לצפון אוסטרליה. מרבית המבקרים ברחבי העולם כינו את הסרט "ארוך" ו"מתיש" וקידמן הודתה שמדובר בסרט גרוע ואף לקחה אחריות על פגמיו. בראיון שהעניקה לתחנת רדיו אוסטרלית קידמן סיפרה שהתפתלה בכסאה בזמן הצפייה בסרט: "לא יכולתי לצפות בסרט ולהרגיש גאווה על המשחק שלי שם" אמרה. "חשבתי שיו ג'קמן וברנדון וולטרס היו נהדרים, אבל פשוט לא יכולתי להתחבר רגשית לכל מה שקורה שם".

» עוברים מסך: ניקול קידמן משתחררת מטראומת "אוסטרליה"» הסרט הבא של באז לורמן: עיבוד שאפתני ל"גטסבי הגדול"מתחרטת בסטייל. "אוסטרליה" - טריילר:

מארק וולברג על "ביום שזה קרה": "פאק איט, כל מה שיש בסרט זה פאקינג עצים"

למה הוא מתחרט: בזמן שקידם את "פייטר" זוכה האוסקר, כוכב הסרט מארק וולברג הודה שהסרט הגרוע בקריירה שלו היה סרטו של מ. נייט שמאלאן "ביום שזה יקרה". עלילת הסרט, שיצא ב-2008, נפתחת בגל התאבדויות חסר תקדים בערים הגדולות ברחבי העולם. וולברג גילם מורה בתיכון, שנוטש את הבית עם אשתו (זואי דשנל), בתם הקטנה וחברו הטוב, כדי לנסות ולהציל את היקרים לו. במהלך ראיון על "פייטר", וולברג הזכיר סרט גרוע שעשה והכריז שהוא מתחרט על הרגע שהסכים לככב בו. הכוכב התלבט לרגע אם לומר באיזה סרט מדובר, ולבסוף החליט לחשוף שמדובר בסרטו של שמאלאן. "אוקיי, אני מדבר על 'ביום שזה יקרה'" אמר, "פאק איט, זה הסרט שכל מה שיש בו זה פאקינג עצים, פאק איט".

פאקינג עצים. "ביום שזה קרה" - טריילר:

ליום כיפור הבא: הכוכבים שצריכים להתחרט על סרטים שעשו השנה סשה ברון כהן על הדיקטטור – ברון כהן זנח את הקולנוע התיעודי או המדומה שעבד ב"בוראט" ו"ברונו" לטובת קומדיה מתוסרטת שרבים ראו אותה כחובבנית, מתישה ובעיקר לא מצחיקה.

כריס המסוורת' על בקתת הפחד – תסריט של ג'וס וידון או לא, "בקתת הפחד" התגלה כסרט מאכזב ולא אפקטיבי, שמבטיח הרבה יותר ממה שהוא נותן והמסוורת' מספק תצוגת משחק קריקטוריסטית ונטולת רושם.

קתרין הייגל על הכל בשביל הכסף – השחקנית, שביקרה באופן חריף כל כך את "הדייט שתקע אותי", שבה ומככבת בקומדיה ממוחזרת, צפויה וחסרת חן.

אדם סנדלר על זה הבן שלי – מספר השיא של 11 פרסי הראזי על "ג'ק וג'יל" לא עשה רושם על אדם סנדלר, שלקח את הומור הסטיות וההפרשות המזוהה עמו צעד אחד קדימה בקומדיה הוולגרית והחלולה של השנה.

סם וורת'ינגטון על זעם הטיטאנים – שאיכשהו הצליח להיות גרוע יותר מהסרט הראשון, "התנגשות הטיטאנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ