מתנה לא רצויה: סרטי הכריסמס המופרכים ביותר

מ"אלו חיים נפלאים" ועד "מת לחיות" - סרטי כריסמס מעולים יש בשפע. אבל כמו שיש מתנות טובות ומתנות גרועות, כך לפעמים גם מתפלק למסכים איזשהו זוועתון מושלג. בחרנו את התמוהים ביותר

אורון שמיר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורון שמיר, עכבר העיר

לאמריקאים, כידוע, אין מספיק חגים בלוח השנה (מי אמר צום עשרה בטבת ולא קיבל?). אולי זו הסיבה לכך שכל אחד מהמועדים המעטים הפך לסוגה קולנועית שלמה. המפורסמים מכולם הם סרטי חג המולד, שאלפים מהם נעשו לאורך השנה. כולם מכירים את "אלו חיים נפלאים", וגם דוגמאות פחות קונבנציונליות כמו "מת לחיות", "שכחו אותי בבית" ו"מתנה בלתי אפשרית" מיד צפות מן הזיכרון. ישנם סרטים משוגעים יותר, כגון “הסיוט שלפני חג המולד" או  "הגרמלינס" - אבל יש גם סרטים המחרבים את רוח החג לא מפני שהם רעים (או טובים), אלא מכיוון שהם פשוט מוזרים ומופרכים מיסודם. אז כדי שלא תקנאו יותר מדי בגויים האלה עם העצי אשוח שלהם, בחרנו לכם את הקרם של הקרם של הסרטים הכי הזויים שנעשו לכבוד חג המולד. אגב, אתם חושבים שהם מבינים שהם חוגגים יום הולדת ליהודי היפי?» "רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים": נשנוש בדרך לעיקרית» "לה לה לנד": מאוהב בעצמו» "להילחם על זה": 50 גוונים של קלישאה» "החטאים": הסרט הכי לא ישראלי שיש» דורון תבורי: "הנרטיב הישראלי בנוי על שקר"» "בעלי ברית": זוהר מזויף» "מסיבת השנה": פוליטקלי קורקט זה לא מצחיק

איילי הצפון נטבחים בהמוניהם - "Rare Exports" בהנחה שמה שבא לכם לראות בכריסמס הוא קומדיית אימה מפינלנד, בכיכובו של אחד הסנטה קלאוסים הפחות שגרתיים שנראו על המסך - "Rare Exports" הוא בדיוק הסרט בשבילכם. סרטו של יאלמרי הלנדר עוקב אחר חפירות ארכיאולוגיות בפינלנד, אשר בטעות משחררות לחופשי את סנטה קלאוס האמיתי והמקומט. לוכדיו מעוניינים למכור אותו לתאגיד שמימן את החפירות, אבל השדונים הקטנים (והעירומים והכעורים) של סנטה מעוניינים לשחרר את המנהיג שלהם מן השבי. מי שלא ראה את הסרט הזה לא ראה טבח המוני של איילי צפון מימיו.סנטה מהגיהנום. "Rare Exports: A Christmas Tale":

רצח לכבוד החג - "Black Christmas" לחובבי אימה רציניים יותר מומלץ הסרט הקנדי "Black Christmas", מודל 74', בבימויו של בוב קלארק ז"ל. העלילה מתרחשת במהלך חופשת חג המולד בבית אחווה בו לכל הבנות יש תוכניות לחג. אבל לזר מסתורי המתקשר אל המקום יש תוכניות אחרות - לרצוח את כל הנערות המסכנות. אולי אתם חושבים שאם ראיתם אחד, ראיתם את כולם. שזה לא נשמע מלהיב או מוזר במיוחד, אולי חוץ מהעובדה שליל כל הקדושים התחלף בחג המולד. אבל האמת היא שהפסיכופט שמתקשר לפני שהוא טובח בבנות האחווה המסכנות גורם לשיחות הטלפון המלחיצות של "הצלצול" או "צעקה" להישמע נחמדות וחביבות כמו עץ אשוח מואר. או שאולי הן בכלל מצחיקות בטירוף."הלו, שלום, הגעתי לקורבן הרצח שלי?". "Black Christmas":

כמו למצוא גוש פחם בגרב - "Elves" וכעת לזוועה האמיתית: לא רק מבחינת סוג האימה, אלא בעיקר בקטע של איכות קולנועית. "Elves" של ג'פרי מנדל, משנת 1989, הוא פחות או יותר הכי נמוך שסרט כריסמס יכול להתדרדר אליו. הוא נפתח עם שלוש נערות שנמאס להן מחג המולד הממוסחר. הן הולכות אל חורשה אפלה ומבצעות בטעות (צריך לראות כדי להבין) טקס פגאני המזמן אלף שטני. עכשיו, מסתבר שהכל בעצם מזימה ניאו-נאצית שמטרתה לזווג בין השדון לבני אדם כדי ליצור מעין חיילי-על, אבל באמת שאין שום טעם לנסות להסביר או להבין את העלילה של הסרט הזה מכאן והלאה. אז בואו רק נגיד שגם סנטה מגיע בשלב מסויים, והפעם לא עם מזחלת וקריאות הו-הו-הו עליזות.שימו לב לקריין הדרמטי. "Elves":

החייזר סנטה קלאוס - "Santa Claus Conquers the Martians" אולם, יש סרט אחד שנחשב לגרוע אפילו יותר מהקודם. הוא לוקח אותנו אל מחוזות הפנטזיה והמדע הבדיוני שכן הוא מערב חיים תבוניים מכוכב הלכת השכן שלנו. שמו של הסרט, שדי מסגיר הכל, הוא "Santa Claus Conquers the Martians". לדידו של הבמאי המנוח ניקולס וובסטר, ההורים במאדים כבר מאסו באובססיה של ילדיהם עם תוכניות טלוויזיה מכדור הארץ והם מחליטים לחטוף את סנטה קלאוס כדי שיחלק צעצועים לצאצאים. משלחת חוצנית אכן מצליחה לשים את ידיה המאופרות באופן חובבני על האייקון של חג המולד, אבל הוא מצידו רק מפיץ שמחה ורוח חגיגית לכל הכיוונים. הכל קורה באופן כה מביך שאפילו העובדה שהסרט נעשה בשנת 1964 לא יכולה לשפר. לו רק היו יוצרי דרושות אמהות במאדים טורחים לצפות בסרט זה, ייתכן והפאדיחה שהיא ההכנסות של הסרט שלהם, הייתה נחסכת.למה סנטה קלאוס מעשן מקטרת? "Santa Claus vs the Martians":

אפילו הוליווד המיינסטרימית הסתבכה - "Bad Santa" אם כבר מבוכות אז בשנת 2003 ביים טרי זוויגוף, היוצר הכשרוני של "העולם שבפנים", את קומדיית הפשע הביזארית "Bad Santa". במרכזה ניצבים שני נוכלים המתחזים לסנטה קלאוס והעוזר הקטן שלו בקניוני ארצות הברית, במטרה לרוקן את קופות החנויות הסמוכות בערב חג המולד. אלא שהתוכנית משתבשת כאשר ילדון שמנמן ולא מקובל מתיישב על ברכיהם באופן מפתיע ומוציא את חייהם מאיפוס. בילי בוב תורנטון גילם את הגרסה למבוגרים בלבד של סנטה, טוני קוקס הרכיב אוזניים מחודדות כדי להתחזות לאלף מן המניין. אין ספק שרוב ילדי ארצות הברית יודעים שסנטה שיושב בקניון הוא זיוף אחד גדול, אבל אפילו הם ודאי לא מסוגלים להסתכל על הסבא החביב והלבוש אדום באותו הצורה אחרי שראו אותו שותה, משתולל או מפשיט את לורן גראהם. השנה יצא המשכון לסרט, עם עלילה ביזארית לא פחות, הפעם עם קתי בייטס בתפקיד אמא סנטה וניסיון שוד של שני מיליון דולר.כן, הסצינה הזאת באמת קיימת בסרט. "Bad Santa":בובת השלג הקריפית בהיסטוריה - "Jack Frost" אבל מספיק עם ז'אנרים קיצוניים. שם ברור שיש הברקות בתחום הביזאר. מה עם איזה סרט לכל המשפחה? משהו תמים, אבל עם מסר? ומלא ברוח הניסים של חג המולד, כמובן. אולי סרט כמו "ג'ק פרוסט" מ-1998, בו כיכבו מייקל קיטון, קלי פרסטון וג'וזף קרוס בתור אבא, אמא ובן במשפחה אמריקאית חמדמדה ואוהבת. אלא שהאב נהרג בתאונת דרכים והכל נהיה עגום וקודר. כלומר, עד שהוא חוזר לחיים - בדמות איש שלג. בחיי, אני לא ממציא את זה - מייקל קיטון מגלם גם איש שלג שטוען שהוא הוא גלגול לבנבן וכדורי של האב בר המינן. אבל זה ממש לא הקטע הכי מוזר וגם לא מה שהוא עושה עם הגזר שלו. הקטע הכי מוזר הוא ששנה אחת קודם לכן, יצא הישר לוידאו סרט בעל שם זהה ונקודת מוצא עלילתית דומה. אלא שבמקרה של הסרט הישן יותר, ג'ק פרוסט הוא רוצח סדרתי שנהרג ואז קם לתחייה בתור איש שלג. אתם מוזמנים לבדוק, אבל תאמינו לי - הגרסה לכל המשפחה הרבה יותר מפחידה ומלחיצה.כן, איש השלג הזה הוא מייקל קיטון. "Jack Frost":

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ