משני צידי הגלובוס: סטריפ נגד טראמפ

הכוכבת הכי גדולה של הוליווד קיבלה פרס על מפעל חיים בטקס גלובוס הזהב, ויצאה למתקפה חזיתית נגד הנשיא הנבחר של ארצות הברית. מסתבר שגם מעבר לאוקיינוס, בהוליווד הנוצצת, תעשיית הבידור נוטה לשמאל

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מריל סטריפ
עכבר העיר

טקס גלובוס הזהב שננעל לפנות בוקר ושלח את כוכבי "לה לה לנד" בחזרה אל רצפת הריקודים, היה נוצץ ושמח אבל גם מריר ועצוב. הסיבה לכך היא דמות אחת שצפה באולם ונישאה בפי כל זוכה שני בערך - הנשיא הנבחר של ארצות הברית דונלד ג'יי טראמפ. לא צריך להיות בנם של נדב אייל וניצן הורוביץ כדי לדעת שאילו הבחירות היו מתקיימות בבברלי הילטון אמש, "הדונלד" לא היה זוכה להתיישב בחדר הסגלגל בעוד 11 יום בדיוק. אבל לצערם, הבחירות נערכות גם בקרב אנשים שאינם נמנים על צועדי השטיח האדום והתוצאות מפחידות מאוד את האגף הליברלי כולו, ואת הוליווד בפרט.

» הזוכים הגדולים של גלובוס הזהב» הרגעים הגדולים של גלובוס הזהב» אוסקר 2017» מדור סרטים בעכבר העיר» מדור טלוויזיה בעכבר העיר» איך השתלטו הסרטים "האמיתיים" על המסך?» המנחים הכי שערורייתיים בתולדות האוסקר» "לה לה לנד": כשסרט מתאהב בעצמו

הכוכבת הכי גדולה של הוליווד, היום ואולי מעולם, מריל סטריפ זכתה בפרס על מפעל חיים (אחרי שמונה גלובוסים אישיים) ועלתה למתקפה חזיתית נגד הנשיא הנבחר. סטריפ, שזכתה לסטנדיג-אוביישן מהאולם כולו יצאה לקרב כשהיא צרודה, זכר לסופ"ש פרוע, אבל במשך שש דקות ניסתה לפרק את מסרי השנאה של טראמפ. היא התייחסה למוצאם של הכוכבים הכי גדולים, שהעולם כולו מעריץ, ואמרה שבסופו של דבר הם "זרים", אז אולי לא כדאי לשנוא זרים. סטריפ התוודתה שהופעת המשחק הכי עוצמתית שראתה הייתה בחיים האמיתיים, כשטראמפ צחק על עיתונאי נכה במהלך הקמפיין - דבר שהסעיר אותה מאוד וגרם לה להבין את עומק התהום שנקראת "דונלד טראמפ".

זוכת האוסקר חילקה את נאומה לשלושה חלקים, כמו הכותרת של הערב כולו - הוליווד, כתבים (תקשורת) וזרים. אחרי שדיברה על זרים ועל העובדה שהוליווד מורכבת מאנשים מכל קצוות העולם, מקנדה ועד אוסטרליה, היא התפנתה לדבר על ואל התקשורת. "התקשורת חייבת להעמיד אנשים מול דבריהם ולעמת אותם עם המציאות", דרשה, "הצטרפו עלי כדי להגן על העיתונאים כי הם יצטרכו את הגנתנו". נשמע מוכר קצת, לא?

צפו בנאום המלא:

השחקנית המפורסמת לא הייתה היחידה שהתייחסה לטראמפ כמובן. ג'ימי פאלון, מנחה הערב שעורר געגוע לריקי ג'רבייס או כל אדם עם דופק, שאל "נכון שאתם רוצים לדעת איך זה היה מרגיש אם המלך ג'ופרי היה בשלטון? בעוד 12 יום תדעו איך זה מרגיש". פאלון הוסיף שפלורנס פוסטר ג'נקינס, תפקיד שסטריפ הייתה מועמדת עליו הלילה (והפסדיה לאמה סטון) הייתה זמרת נוראית אבל "גם היא סירבה לשיר בטקס ההשבעה של טראמפ".  סטריפ סיימה את נאומה הנרגש כשאמרה "כשאנשים מנצלים את כוחם כדי לנהוג בבריונות - כולנו מפסידים".

היו זמנים של התחנפות . ג'ימי פאלון פורע את שיערו של טראמפ:

הוליווד כולה נרגשת מהנאום והוא עוד חלק בשרשרת ההתנצחות וההתנגחות בין האמנים האמריקאיים לנשיאם הנבחר. קדמו לכך הצהרתם הפוליטית של קאסט הצגה שהפגין על הבמה מול סגנו של טראמפ, וסירובם של אמנים רבים להופיע מול טראמפ. אחרי שמונה שנות שלטון הסלבס, הגיע מישהו מבחוץ אל הבית הלבן. כל העולם מפחד ממנו אבל בהוליווד מרגישים שהם צריכים לצאת למלחמה נגדו. הנשיא הנבחר כמובן לא נשאר חייב וצייץ כהרגלו בחשבון הטוויטר שלו תגובה. "סטריפ היא אחת השחקניות הכי מוערכות יתר על המידה שאני מכיר. היא כזאת...". קלאסה היא לא מנת חלקו של האיש המתגורר במגדל מזהב כנראה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ