והמנחה הוא: נבחר המנחה לטקס האוסקר

מנחה ה"ג'ימי קימל שואו" נבחר כדי לצחוק לכוכבים הכי גדולים בעולם בפנים. לא משנה מי יזכה ומי יבכה, מה שבטוח שמאט דיימון יהיה שם כדי להמשיך את הריב הכי מטופש וגאוני בהיסטוריה

איתן לשם, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'ימי קימל
איתן לשם, עכבר העיר

לא פחות חשוב מזהות הזוכים, עומק המחשופים, צבע השמלות או אורך הנאומים - איכות האוסקר נקבעת במידה רבה גם על ידי זהות המנחה. לאורך ההיסטוריה היו מנחים פרועים, מנומנסים ואפילו כאלה שנכנסו לאולם בתחתונים אבל הבחירה של האקדמיה האמריקאית לקולנוע השנה היא באדם שנמצא בשיאו, חי בלב התעשייה ההוליוודית ומספק מדי ערב רגעי הומור וסאטירה עם ועל חשבון הכוכבים הכי גדולים בעולם. ג'ימי קימל, מנחה ה"ג'ימי קימל שואו" יעלה על הבמה ב-26 בפברואר ב"דולבי תיאטר" בהוליווד ויתמודד עם שק ציפיות של 88 טקסי אוסקר שהיו לפניו. האם הוא יעמוד בזה? כדי לענות על השאלה הזאת, צריך לשאול - האם אתם זוכרים את מי קימל החליף? דייויד לטרמן הצטרף לרשימת האנשים "ללא תחליף" שצופים המחליפיהם עושים חייל.

» למה סרטים "אמיתיים" השתלטו על מסך?» המועמדים המסתמנים לאוסקר» מדור סרטים עכבר העיר» "החטאים": הסרט הישראלי הכי לא ישראלי שיש»"סארו - הדרך הביתה": להיות אגדה בכוח» דורון תבורי: הנרטיב הישראלי כולו בנוי על שקר

זאת הייתה הדרך של קימל לאמי, איך תיראה הדרך לאוסקר?

ג'ימי קימל הנחה בעבר פעמיים (2012 ו-2016) את טקס האמי ונכנס כמיטב המסורת בכל מי שזז, בעיקר על ביל קוסבי. רגע השיא של הנחיית הטקס, וגם המוטיב החוזר בהנחיית התכנית שלו, הראנינג-גג הארוך בהיסטוריה, הוא המפגש שלו עם מאט דיימון. בערך מהרגע שהתחיל להנחות את התכנית, קימל עשה לעצמו נוהג להשפיל את דיימון ולייצר "ביף" (סכסוך) מתוקשר לפיו דיימון מוזמן כל הזמן לתכנית אך אף פעם לא זוכה באמת להופיע בה. הביף, שכמובן מתואם בין השניים, הגיע למימדים אפיים בטקס, בו קימל היה מועמד על התכנית שלו, הפסיד - וזכה לירידה כואבת במיוחד מהצד השני של הביף הלוא הוא זוכה האוסקר מאט דיימון.  

ככה נראה פייבאק. דיימון נגד קימל ב"אמי" - מה יהיה בפרק הבא?

תפקידו של המנחה פשוט ומסובך - להפוך את הייאוש שנמשך שלוש שעות למהנה וקליל ככל האפשר, להשכיח מהמספידים את התוגה ולרמוז למנצחים על סיום נאום התודה. אחרי שנים של מנחי-גימיקים (כן, הלן דג'נרס הזמינה פיצה לכולם, וואו) אפשר לקוות ששיבוצו של מנחה חד-לשון כמו קימל יבטיח כמה רגעים קומיים חכמים בהם הוליווד צוחקת על עצמה ומוציאה קצת אוויר מהבלון הנפוח של חשיבות עצמית שיישב באולם באותה שעה. רשת ABC שמשדרת את הטקס, קיבלה לידיה לראשונה גם את קביעת זהות המנחה - שתוכניתו של קימל משודרת אצלה - ובכך אולי לחדש קצת את הטקס הכי חשוב בעולם הבידור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ