איגוד התסריטאים הישראלי מצטרף למחאה נגד טראמפ

"נמשיך להיאבק למען חופש הביטוי וחופש התנועה", כתבו נציגי האיגוד בתגובה לצווים שפירסם הנשיא האמריקאי ומגבילים כניסת מוסלמים לארה"ב

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

איגוד התסריטאים הישראלי מצטרף לאיגודי תסריטאים ממדינות אחרות בעולם למחאה נגד הצווים שפירסם באחרונה הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ, המגבילים כניסת מוסלמים לארצות הברית. "אנחנו מזועזעים לראות שחוקים כאלה הופכים למציאות בארצות הברית", כתבו ראשי איגוד תסריטאי הקולנוע והטלוויזיה בישראל, במכתב ששיגרו אתמול (רביעי) לעמיתיהם באיגוד התסריטאים האמריקאי.

במכתב שפירסמו ביום ראשון שני איגודי התסריטאים האמריקאיים, אלה של החוף המזרחי ושל החוף המערבי, הם גינו את "החרם המוסלמי" של טראמפ וציינו כי מצב שבו אדם לא יכול להיכנס לארצות הברית בגלל מקום הולדתו או דתו אינו ראוי ומנוגד לחוקה האמריקאית. "אנחנו מוטרדים במיוחד מהדיווחים שלפיהם אסגר פרהאדי, במאי 'הסוכן', שזכה בפרס התסריט הטוב ביותר בפסטיבל קאן וכעת מועמד לאוסקר, וכן צוות השחקנים והצוות המקצועי של סרטו, לא יוכלו להיכנס למדינתנו", כתבו במכתב שהתפרסם בכלי התקשורת. "תעשיית הבידור מימיה הראשונים נבנתה על פי דמיונם של מהגרים. האיגודים שלנו הם איגודים של מספרי סיפורים שמאז ומתמיד קיבלו בברכה בני לאומים אחרים, בעלי אמונות מגוונות, שהיו מעוניינות לחלוק את היצירתיות שלהם עם אמריקה. אנחנו אסירי תודה להם, אנחנו עומדים לצדם, ונכונים להילחם למענם".

לדברי יו"ר איגוד התסריטאים הישראלי, עמית ליאור, נציגי איגודי התסריטאים האמריקאיים פנו בימים האחרונים לאיגוד התסריטאים הבינלאומי וביקשו מאיגודים מקבילים במדינות השונות להביע סולידריות עם מאבקם. בתגובה, יצאו איגודים ממדינות שונות בהצהרות תמיכה באיגוד האמריקאי. בין התומכים איגודי התסריטאים של בריטניה, ניו זילנד, הודו וכן הפדרציה האירופית של איגודי התסריטאים.

"איגוד התסריטאים הישראלי, המורכב מכותבים יהודים, מוסלמים ונוצרים, ניצב בסולידריות לצדם של עמיתינו הכותבים בארצות הברית ובעולם — כותבים בעלי כל אמונה דתית באשר היא. אנו נמשיך להיאבק למען חופש הביטוי וחופש התנועה של כל האמנים ברחבי העולם", ציינו התסריטאים הישראלים במכתבם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ