מריל סטריפ שוב תוקפת את טראמפ: "לא נחזור לאחור לימים של דיכוי"

סטריפ נשאה נאום פוליטי חריף באירוע של הקמפיין לזכויות אדם. בתגובה לדברי טראמפ נגדה לאחר נאומה בגלובוס הזהב, אמרה, "כן, אני מוערכת יתר על המידה - ומותקפת יתר על המידה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מריל סטריפ בנאומה הלילה

השחקנית המוערכת מריל סטריפ הגיבה לרעש שעוררו דבריה בטקס פרסי גלובוס הזהב בחודש שעבר, ונשאה הלילה (ראשון) נאום פוליטי נוסף ומפורש יותר מקודמו באירוע התרמה של הקמפיין לזכויות אדם. בין היתר ענתה סטריפ למבקריה — ובראשם נשיא ארה"ב עצמו, דונלד טראמפ, שכינה אותה "מוערכת יתר על המידה" — ואמרה: "כן, אני השחקנית הכי מוערכת־יתר־על־המידה, הכי מעוטרת־יתר־על־המידה, וברגע זה גם הכי מותקפת־יתר־על־המידה".

סטריפ הוזמנה לנאום באירוע לא רק בגלל קריירת המשחק הענפה שלה אלא גם בגלל פעילותה למען קהילת הלהטב"ק. בנאומה הזהירה כי זכויות רבות של קבוצות רבות נמצאות כעת בסכנה: "אם חשבתם שאנשים כעסו כשהם חשבו שהממשלה ניסתה לקחת להם את הנשק, חכו ותראו כמה כועסים הם יהיו כשהיא תנסה לקחת להם את האושר", אמרה. "אנחנו לא נחזור לאחור, לימים הרעים של הבורות, והדיכוי, וההסתרה של מי שאנחנו".

היא תקפה את טראמפ,שוב ללא אזכור שמו, בדומה לנאומה הקודם. "אם נשרוד את התקופה המסוכנת הזו", אמרה, "אם האינסטינקטים הנוראיים שלו לא יובילו אותנו לחורף גרעיני, יהיה לנו על מה להודות למנהיגנו הנוכחי. הוא יעיר אותנו ויגרום לנו להיזכר כמה החופש שלנו שברירי".

בנאומה, השחקנית הגיבה גם למבקרים שתקפו אותה על כך שאמרה בנאומה בגלובוס הזהב שללא אמנות "כל מה שיישאר לנו זה פוטבול ואמנויות לחימה", והואשמה בהתנשאות וזלזול. את דבריה באירוע הנוכחי, אם כן, פתחה בהצהרה כי היא "אוהבת פוטבול". היא סיפרה על עברה כמעודדת ואמרה ש"ככל הנראה ראיתי יותר פוטבול מכל אחד בחדר הזה". ואולם, היא הגנה על דבריה בגלובוס הזהב: "כשאתם שומעים אשה במסעדה אומרת שבנה 'מאוד מתעניין באמנויות', היא כנראה לא מדברת על פוטבול או אמנויות לחימה משולבות. הם פשוט לא אותו הדבר. חלקנו אוהבים פוטבול, חלקנו אוהבים אמנויות, רבים מאיתנו דורשים את שני הדברים בחיינו".

בנאומה של סטריפ בגלובוס הזהב בחודש שעבר התייחסה סטריפ לתקרית שבה חיקה טראמפ עיתונאי נכה במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות. "האינסטינקט הזה להשפיל, כאשר עושה זאת מישהו רב עוצמה שנמצא בזירה הציבורית, נוגע לכל אחד ואחת מאתנו, כי זה נותן לגיטימציה גם לאחרים לעשות אותו הדבר", אמרה סטריפ בנאומה. "חוסר כבוד מזמין חוסר כבוד, אלימות מציתה אלימות. וכשבעלי הכוח משתמשים במעמד שלהם כדי להתעלל באחרים, כולנו נפגעים". טראמפ בתגובה ביקר את סטריפ ואת "הוליווד הליברלית", ואמר כי לא הופתע שהותקף באירוע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ