שוברי קופות: "50 גוונים של אופל" מתחיל לספור מזומנים

החלק השני של הרפתקאותיהם המיניות של אנה וכריסטיאן החזיר את ההשקעה כבר בסוף השבוע הראשון ליציאתו, "לגו: באטמן", "ג'ון וויק 2" ו"ספליט" דולקים בעקבותיו - כל הכנסות הסופ"ש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
50 גוונים של אופל
צילום: יח"צ

טיבו של סרט נמדד על פי פרמטרים רבים. המבקרים בטוחים שהם אלה ששולחים אנשים אל בתי הקולנוע וסרטים גרועים לבית הקברות של השכחה, יח"צנים משוכנעים שהפרסומת שלהם היא מה ששיכנע את הציבור בכך שמדובר ביצירת מופת, וכותבי סטטוסים בפייסבוק פשוט יודעים שאם המליצו על סרט והוא הצליח - זה בוודאי הודות לסטטוס ה-ציני-מודע-לעצמו-מתוחכם-עם נגיעות-הומור שלהם. אבל אחד המדדים הכי טובים לטיבו של סרט (גם אם המבקרים יתפלצו מכך) ובוודאי להצלחתו - הם הנתונים על ההכנסות של הסרט. האמריקאים הביאו את שיטות המדידה לשיאים אובססיביים כהרגלם, כשהם מודדים את ההכנסות לפי יום וסופ"ש ראשון, ואפילו יכולים להשוות אותו לכל סרט שיצא בערך מאז "אינדיאנה ג'ונס ומסע הצלב האחרון" - אז הפכו פרסומי ההכנסות לחדשות של ממש. אז מה המדד אומר על "חמישים גוונים של אופל"?

» אוסקר 2017 - כל הכתבות
» 
"מאחורי המספרים": בנאליות מרגשת
» "50 גוונים של סקס": 10 סרטי הסקס הגדולים
» "לה לה לנד" ועוד 14: המועמדים לאוסקר
» הצצה ראשונה ל"טריינספוטינג 2"
» "50 גוונים של אופל": סאדו מאזו לעיניים
» "מעבר להרים ולגבעות": ישראל על דוכן הנאשמים


כולם משמיצים והולכים לראות בקולנוע. "50 גוונים של אופל" (צילום: יח"צ)

בסוף השבוע הראשון להקרנתו הכניס המותחן האירוטי למעלה מ-50 מיליון דולר בארצות הברית בלבד. ביום שישי הוא גרף כ-22 מיליון דולר ועל פי תחשיב מיוחד ניתן לומר בוודאות שתוך שלושה ימים ובצפון אמריקה בלבד, הסרט המושמץ כבר החזיר את ההשקעה בו. וזה עוד בלי הנתונים מחוץ לגבולותיה של אמריקה, שצפויים להכפיל את ההכנסות האלו. כל זה אומר שהרף של חצי מיליארד הדולר שהכניס האח הבכור "50 גוונים של אפור" הוא בהחלט מטרה אפשרית עבור הסרט שגורם לאנשים למרוט את שיערות ראשם - אם מתסכול או מתשוקה.

הצצה ל"50 גוונים של אופל":מי עוד ברשימה היוקרתית? "לגו באטמן" שיגיע לארץ רק ב-4 באפריל, הכניס כ-16 מיליון דולר ביום הראשון להקרנתו, מה שמציב אותו על הערכת הכנסה של כ-45 מיליון דולר לכל הסופ"ש. אחריו נמצאים "ג'ון וויק 2" (12 מיליון) ו"ספליט" המושמץ (עוד שלושה מיליון וסך הכל - 103 מיליון דולר). את החמישייה הראשונה סוגר הסרט המפתיע של השנה "מאחורי המספרים" (134 מיליון דולר ברחבי העולם). הסרט האחרון, שמועמד גם לפרס הסרט הטוב ביותר באוסקר הקרוב מצטרף לשאר המועמדים לפרס שמשפרים את הכנסותיהם בעקבות המועמדות. "לה לה לנד" מוביל גם כאן והתייצב על 273 מיליון דולר הכנסות ברחבי העולם, "המפגש" עם 192 מיליון, "הסרבן" של מל גיבסון המתקמבק סופר 164 מיליון, "סארו - הדרך הביתה" שהצליח להביא לניקול קידמן מועמדות לאוסקר הכניס 41 מיליון. שני הסרטים שנחשבים מתחרים רציניים ל-"לה לה לנד" הם "מנצ'סטר ליד הים" עם 46 מיליון דולר ו"אור ירח" עם 20 מיליון מרשרשים - לא רע עבור סיפור התבגרותו של נער שחור בשכונות הקשות של מיאמי. בישראל לא מקפידים על פרסום הכנסות (למרות שרוב מוחלט של הסרטים ממומן מכיסכם), בוודאי לא בכישלונות מהדהדים. זה לא גורע במאומה מהשנה המטורפת של הקולנוע הישראלי עם שישה סרטים שעברו את רף ה-100 אלף (ורובם גם את ה-200) - "סופת חול", "לעבור את הקיר", "הלהקה האחרונה בלבנון", "אבינו" ו-"ישמח חתני".

"50 גוונים של אופל" - איפה ומתי לראות?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ