נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"חלומות" ("אחלאם") של עביר אבו זהיא, תלמידת מכללת סמינר הקיבוצים, זכה אמש בתחרות ליצירה דוקומנטרית צעירה על שם דוד פרלוב. הפרס בשווי 40 אלף שקל הוענק לה באירוע ההוקרה השנתי לדוד פרלוב שהתקיים בסינמטק תל אביב. הסרט המוצע עוקב אחר צעירה מתל אביב שחבריה ועמיתיה מכירים אותה כבחורה חופשייה ופרועה, אך בכל יום שישי, כאשר היא חוזרת לבית הוריה באחת הערים הערביות בארץ, היא עוטה על עצמה מסכה: היא מורידה את הנזם מהאף, לובשת בגד עם שרוולים ארוכים, עוטפת את ראשה ברעלה מסורתית ולועסת מסטיק בשביל להסוות את ריח הסיגריות.

"חלומה של עביר אבו זהיא לצייר דמות מורכבת, מרגשת ומלאת סתירות, שבה את לבנו", כתבו שופטי התחרות בנימוקי הבחירה בסרט. "אנו משוכנעים שעביר תציג את הדמות שאותה בחרה ביושר מקצועי ובכנות. הסיפור שבה את לבנו בהיותה אשה שיוצאת נגד המוסכמות ומוכנה לשלם את המחיר".

שני סטודנטים קיבלו ציון לשבח: תהילה אפוטה מאוניברסיטת תל אביב על הצעתה לסרט "סבתא שרה", ושאדי חביב אללה מבית הספר סם שפיגל על הצעתו לסרט "עץ הכלה".

חבר השופטים כלל השנה את הבמאי והעורך אסף קורמן, המפיק לירן עצמור, נציג קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות פיני שץ, מנהלת דוקו ואקטואליה של שידורי קשת עדי גרתי, והעורכת והמפיקה יעל פרלוב, בתו של דוד פרלוב. 

הסרט הזוכה מהשנה שעברה, "יום נפלא לעלי הבננה" של יבין רובינשטיין מבית ספר מנשר, הוצג באירוע בהקרנת בכורה. הסרט מתאר את מסעה של בננה הצומחת על גבול ישראל־לבנון, חוצה את הארץ ונכנסת ללב העיר עזה, ובוחן בין היתר את היחסים המורכבים שבין הסוחרים הישראלים לאלה העזתים. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ