הילארי מככבת בסרט המבחיל של השנה

טקס "פטל הזהב", שמחולק לקולנוענים הכי גרועים של השנה, "כיבד" את הסרט שמזכיר את הפרוטוקולים של זקני ציון. אין דאגה - גם בן אפלק, יקיר וועדת הפרס, קיבל הכרה במשחקו הגרוע. כל "הזוכים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
באטמן, וונדר-וומן וסופרמן
לא השאירו את בן אפלק מקופח, "באטמן נגד סופרמן"צילום: צילום: יח"צ

עם עלילת דם שמזכיר את "הפרוטוקולים של זקני ציון", משחק שמזכיר תיאטרון חובבים בכלא וציון מהדהד של ארבעה אחוזים ב"רוטן טומטוס", הסרט "אמריקה של הילארי: ההיסטוריה הסודית של המפלגה הדמוקרטית" הוא הזוכה הגדול של פרסי הראזי. פרס הראזי, או "פטל הזהב", מחולק מ-1981 לסרטים ושחקנים שהופעתם על המסך הייתה כה גרועה, שמגיע להם פרס על כך. הטקס, אליו אף זוכה כמובן לא מגיע, מתקיים בכל שנה בדיוק יום לפני טקס האוסקר הנוצץ ומנסה להיות אלטרנטיבה שלו - מעין קולם של האנשים שהלכו לראות סרט ממש גרוע השנה בקולנוע ודורשים את כספם בחזרה.

» אוסקר 2017 - כל מה שצריך לדעת
» כמה אתם מכירים את האוסקר?
» המנחה שנשאר בתחתונים
» ההפסדים והזכיות הכי תמוהים
» השירים הגדולים של האוסקר
» "לה לה לנד" ועוד  14

הסרט "אמריקה של הילארי" שנעשה על ידי מעריץ טראמפ בשם דינאש ד'סוזה (הוא יודע שטראמפ גם נגד מהגרים ובני מהגרים?), הוא מופת של טעם רע על גבול ההסתה ו-וועדת הפרסים שלה ראזי לא התעלמה מכך. ד'סוזה זכה בפרס הבמאי והשחקן הגרוע ביותר, השחקנית הראשית זכתה בפרס השחקנית הראשית האיומה ביותר ב-2016 והסרט כמובן הוא המפסיד הגדול שלה ערב. איכשהו זה נראה שהציבור האמריקני הפסיד יותר בקרב הזה, בטח בהתחשב בעובדה שיש קהלים רחבים שהסרט הזה ייראה להם כמעט תיעודי. "עובדות אלטרנטיביות" הן האמת החדשה.

אבל גם אם נעשה סרט גרוע במיוחד השנה, זאת לא סיבה להתעלם מאהוב הראזי בן אפלק. ואכן, הוא לא זכה להתעלמות כשסרטו המושמץ "באטמן נגד סופרמן" שגרם למעריצים לשרוף קומיקסים של הגיבורים במחאה על עליבות הסרט, כיכב גם הוא. הסרט זכה בפרס התסריט הגרוע ביותר ופרס "ההמשך, הרימייק או הריפ-אוף" הגרוע ביותר. יצירת המופת גרפה גם פרסים עבור השחקנים שלה - ג'סי אייזנברג הוא שחקן המשנה הגרוע ביותר, ובן אפלק והנרי קאוויל הם השילוב הלא-טוב של השנה. פרט לשני אלה חולק עוד פרס אחד למישהו שלא משתייך לסרטים הללו, כשקירסטן וויג "זכתה" בפרס על הופעתה ב"זולנדר 2".

בצד הרציני של הוליווד, זה שהולך להביט על עצמו במראה הלילה ולאהוב את מה שהוא רואה, חילקו את פרסי ה"ספיריט" לסרטים עצמאיים. בחמש השנים האחרונות, ארבעה זוכים בפרס המשיכו גם לזכייה באוסקר - וזה אומר ש"אור ירח", הזוכה של הערב, יכול להתחיל לשייף את נאום הזכייה שלו. טקס האוסקר יתקיים בלילה שבין ראשון לשני (שידור ישיר ב-HOT וב-yes החל מ-24:00), ינחה אותו ג'ימי קימל ובסיומו נדע מי הם הסרט, השחקנים, הבמאי והתסריט הטובים ביותר של 2016. בינתיים נסתפק בכמה דקות מיצירת המופת מעוררת הבחילה "אמריקה של הילארי: ההיסטוריה הסודית של המפלגה הדמוקרטית". אפשר גם לנסות להחליף כמה מילים בכותרת, ולגלות שהסרט הזה מוכר לנו מאי שם בהיסטוריה.

"אמריקה של הילארי: ההיסטוריה הסודית של המפלגה הדמוקרטית" - טריילר:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ