מטריקס רילודד: הרימייק של ניאו ומורפיוס

סרט הקאלט ששרט את המוח לדור שלם חוזר בגרסה חדשה. בלי קיאנו ריבס, לורנס פישבורן ושני האחים-במאים זה לא נראה מבטיח, אבל עם אחד הסיפורים הגדולים שיש. אז מי ישחק את ניאו?

איתן לשם, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטריקס
איתן לשם, עכבר העיר

יש רגעים נדירים בבית הקולנוע, בוודאי בים ההמשכונים שמסביב, שבהם באמצע הסרט אתה מחייך כי אתה מבין שאתה צופה כעת ביצירת מופת. ההרגשה הזאת מלווה לרוב בחיכוך ידיים, פנייה לחבר איתו הגעת לסרט ופתיחת פה שאמורה לסמן התרגשות אבל למעשה מעוררת אצלו חשש שאתה בעיצומו של אירוע מוחי קל. רגע כזה בוודאי התרחש אצל כל מי שזכה לצפות בסרט המופת "מטריקס" בבתי הקולנוע, אי שם ב-1999. השילוב של צילום חדשני שכולל הילוכים איטיים מגניבים, סטייל שכולו מעילי עור ומשקפי שמש ומעל הכל - העובדה שכולנו בטריות של מקקים, גרמו לכל צופה להבין שהוא צופה בהיסטוריה. בהוליווד של היום, כך מסתבר, לא מניחים להיסטוריה לנוח בעבר אלא מחיים אותה שוב ושוב, כדי לחלוב ממנה עוד כמה מזומנים. "מלחמת הכוכבים" התעוררה לחיים לאחרונה, וגם דיסני התחילה להנפיש כל אגדה שהייתה (כולל "היפה והחיה" החל מה-16 במרץ). עכשיו הגיע תורו של ה"מטריקס" להרגיש את נחת זרועו המאיימת של ה"רימייק".

» "נורמן": השיא הקולנועי של ריצ'רד גיר
» "הכל שבור ורוקד": הבמאי שרוצה להיות אסי דיין
» למה הקיבוץ מדכא את היצירתיות?
» יוסף סידר: "גיר לא היה הבחירה הראשונה"
» "הסוכן": מותחן דרמטי משובח
» הבמאי שמנסה ללמד את הקפיטליזם לקח
» מדור סרטים בעכבר העיר

הוא האחד? מייקל בי. ג'ורדן וחבר, "קריד"צילום: Barry Wetcher

הפרטים עדיין חסויים מאוד, והפרויקט עוד בחיתוליו (שלא נאמר בתא הנוזל הוורוד שלו), אבל הגרסה החדשה של "מטריקס" מתחילה לרקום עור וגידים. אולפני וורנר, שמחזיקים בזכויות של המותג, כבר החלו להניע את גלגלי הסרט, הפעם כנראה בלי האחים-יוצרים (שהפכו מאז לאחיות) וושאבסקי. גם קיאנו ריבס כבר לא ישוב לגלם את "ניאו", שהוא למעשה האחד, ובוודאי שלא נראה שם את לורנס פישבורן כמורפיוס הכריזמטי. אז את מי כן? פרט אחד כבר ידוע, והוא זהותו של האקר המחשבים שהופך לאיש שיכול לעצור כדורים בכוח המחשבה, הלוא הוא ניאו. את התפקיד הראשי ימלא כוכב דרמת האגרוף "קריד", מייקל ב. ג'ורדן.

הסרט המיתולוגי קיבל גם שני המשכונים ("מטריקס רילודד" ו-"מטריקס רבולושן"), שלא התקרבו להצלחה המסחררת של הסרט הראשון שהרוויח כמעט חצי מיליארד דולר. זה אולי לא נשמע הרבה בימים בהם חברה ישראלית עושה אקזיט של 15.3 מיליארד, אבל מדובר בסרט שעשה מהפכה, לא פחות. ניתן לשער שמעריצי הסרט ברחבי העולם יגיבו בזעם על החלקה הטובה שנדרסת בידי גלגלי התאגידים. הם אולי יוכלו להתנחם בכך שהסיפור שנועד להעיר את כל צרכני האינסטה ומכורי הסמארטפון למיניהם בסטירה מצלצלת, יגיע גם לדור אחר, צעיר יותר, שעדיין מנסה לכופף את הכפית ולא מבין שלמעשה - אין בכלל כפית.

האמת היא שאין בכלל כפית. "מטריקס:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ