הושג הסכם: קולנוע סמדר בירושלים לא ייסגר

חברת "לב", בעלי המבנה והעירייה הגיעו להסכם שמבטיח את המשך הפעלתו של הקולנוע בעשור הקרוב. סגן ראש העיר ירושלים שתיווך במו"מ: "הציבור הרוויח מוסד ייחודי בעל צביון ירושלמי"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קולנוע סמדר במושבה הגרמנית בירושלים
ניר חסון
ניר חסון

הושג היום (רביעי) הסכם שיבטיח את המשך הפעלתו של קולנוע סמדר בירושלים לעשור הקרוב. הקולנוע הוותיק, שפועל בעיר כבר 88 שנים ושעמד בשנים האחרונות כמה פעמים בפני סכנת סגירה, ישופץ וימשיך לפעול.

לפני שלושה חודשים וחצי, כאשר חוזה השכירות של הקולנוע כמעט הסתיים, הוא עמד בפני סגירה מיידית מאחר שבעלי המבנה, שרה ודרור חריש, ורשת לב לא הצליחו להסכים על מחיר השכירות ומימון עלויות השיפוצים הנחוצים לקבלת רישיון להמשך הפעלת הקולנוע. לאחר מאבק ציבורי סוכם על המשך הפעלת בית הקולנוע לארבעה חודשים נוספים, במהלכם נמשך המשא ומתן בין הצדדים, בתיווכו של סגן ראש העיר ירושלים עופר ברקוביץ', מסיעת התעוררות.

בהסכם המשולש שנחתם הבוקר התחייבו העירייה והרשות לפיתוח ירושלים לשכור שירותים מהקולנוע כדי לחזק אותו. עלות השיפוצים תחולק בין בעלי המבנה, בני הזוג חריש, לבין רשת קולנוע לב. בנוסף, סוכם עם המנהל הקהילתי "לב העיר" על הקמת אגודת ידידי בית הקולנוע שתרתום את האהדה הציבורית למקום לתמיכה כספית ורכישת מנויים. לאחר חג הפסח, בית הקולנוע, שהוא אחרון הקולנועים הקטנים בעיר, ייסגר למשך חודשיים לצורך שיפוצים.

רתמנו את כל הכוחות האפשריים למשימת הצלתו של סמדר וגיבשנו מתווה מורכב שעושה שכל עם כל המעורבים. המשא ומתן היה ארוך ומורכב", אמר ברקוביץ'. הוא הוסיף כי "הציבור הירושלמי הרוויח מוסד ייחודי בעל צביון ירושלמי שימשיך לפעול כאן בעשר השנים הקרובות, ולהוות סמל לתרבות הירושלמית".

מרשת בתי קולנוע "לב" נמסר בתגובה כי "הרשת שמחה מאוד על שנמצאה הנוסחה להמשך פעילות קולנוע לב סמדר, בכוונת הרשת להשקיע סכום נכבד בכדי לשפץ את הקולנוע ולחדש את פניו תוך הבטחת היותו הפנינה הקולנועית כפי שהיה עד היום גם בעשר השנים הבאות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ