בגלל דמות להט"בית: הצפייה ב"פאואר ריינג'רס" ברוסיה מגיל 18 בלבד

חברי פרלמנט רוסים התלוננו על הופעתה של דמות להט"בית בסרט: "תעמולה של גייז". הפאואר ריינג'רית הצהובה, אותה מגלמת השחקנית בקי ג'י, מביעה חוסר ודאות מרומזת לגבי נטייתה המינית

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"פאוור ריינג'רס"
"פאוור ריינג'רס"צילום: /אי־פי

מפיצי הסרט הרוסים של "פאואר ריינג'רס" הגבילו את הקרנתו במדינה לגיל 18 ומעלה, לאחר שחברי פרלמנט רוסים התלוננו על הופעתה של דמות להט"בית בסרט, כפי שדווח אתמול ב"גרדיאן". בסרט, הפאואר ריינג'רית הצהובה, אותה מגלמת השחקנית בקי ג'י, מביעה חוסר ודאות מרומזת לגבי נטייתה המינית.

WDSSPR, החברה הרוסית שמפיצה את הסרט, הודיעה שלשום לבתי הקולנוע במדינה כי על הסרט תוטל מגבלת הגיל הגבוהה ביותר, לאחר שחבר הפרלמנט ויטלי מילונוב הציע לאסור את הקרנתו כליל. "אם אידיאולוגיה פאשיסטית אסורה בארצנו, הרי ש(סרטים) כמו זה של דין איזראלייט צריכים להיות אסורים בראש ובראשונה", אמר מילנוב לפי "הוליווד ריפורטר".

מחוקק נוסף, אלכסיי זורבלב, אמר כי הסרט הוא "תעמולה של גייז". זורבלב, שאמר את הדברים ברשת הטלוויזיה השמרנית "צארגראד", ביקר גם את אנשי משרד התרבות הרוסי משום שלדבריו הם לא היו נוקשים מספיק עם מפיצי הסרט. "יש בכירים שלא מתייחסים לחוקים. בייחוד אלו האוסרים על תעמולה להט"בית בקרב קטינים", אמר.

בארה"ב, הסרט קיבל את הדירוג PG-13,המעיד כי חלקים ממנו אינם הולמים לילדים מתחת לגיל 13. לפי ההערכות, הסרט צפוי להרוויח בארה"ב בסוף השבוע הראשון להקרנתו 40 מיליון דולר.

המגבלה על ה"פאואר ריינג'רס" ברוסיה מגיעה לאחר צעד דומה שננקט נגד הסרט "היפה והחיה", עוד סרט מילונוב ביקר. הסרט הוגבל ברוסיה לגיל 16 ומעלה, בגלל דמותו של לה־פו, אותו מגלם השחקן ג'וש ג'אד, ש" מבולבל לגבי הרצונות שלו" כלפי דמותו של גסטון, כפי שהגדיר זאת במאי הסרט ביל קונדון. חבר הפרלמנט הרוסי מילינוב אמר כי יש לאסור את הפצת הסרט ברוסיה משום שהוא מעודד "סטיות מיניות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ